Watson | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Watson

Opis

Watson

Watson znany jest ludziom z dwóch rzeczy – widowiskowych pływów wywoływanych przez duży księżyc oraz biurokratycznego zamieszania w związku z rozstrzygnięciem, które państwa mają się na nim pierwsze osiedlić. Watson jest zieloną planetą, której odkrycie w roku 2165 n.e. przypisywały sobie Chińska Federacja Ludowa, Zjednoczone Stany Ameryki Północnej oraz Unia Europejska. Przymierze Systemów pośredniczyło w wypracowaniu niesławnego „kompromisu rejkiawickiego”, który pozwolił każdej z koalicji na ograniczoną kolonizację w miastach zaludnionych przez osadników z każdego z państw.

Watson jest ogólnie chłodniejszy od Ziemi. Ma strefę umiarkowaną rozciągającą się od równika na szerokość 30 stopni w każdą stronę. Miejscowe formy życia trudno przypisać do okresów ewolucji na Ziemi – na niektórych wyspach występują gatunki podobne do ziemskich ssaków łożyskowych, na innych zaś panują stawonogi. Szacuje się, że do odpowiedniej klasyfikacji wszystkich gatunków na planecie potrzeba będzie pracy jeszcze co najmniej dwóch pokoleń ksenozoologów.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Watson
Lokalizacja: Kołyska Sigurda – Skepsis
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 2,1 j.a.
Okres orbitalny: 3 ziemskie lata
Współczynnik Keplera: 1.029
Promień: 6733 km
Długość dnia: 37,8 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,6 atm
Temperatura na powierzchni: -18 °C (średnia) 25 °C (obszary zdatne do zamieszkania)
Grawitacja na powierzchni: 1,2 G
Masa: 1,327 masy Ziemi
Satelity: 1

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Ludzie

Ciekawostki

  • Ponieważ planety w systemie Skepsis prawdopodobnie są nazwane od znanych naukowców i myślicieli, Watson jest prawdopodobnie nazwany od Jamesa Watsona wraz ze swoim księżycem, Franklinem, prawdopodobnie nazwaną od Rosalind Franklin. Ta dwójka wraz z Francisem Crickiem i Mauricem Wilkinsem odkryli struktury DNA.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Watson
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.