Xamarri | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Xamarri

Opis

Xamarri

Xamarri to mała, pozbawiona powietrza i życia skała, podobna do Księżyca. Zamarznięta powierzchnia składa się głównie z krzemianów, choć na jednej z półkul znajduje się kilka „mórz” ciemnej, bazaltowej skały.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Chohe
Lokalizacja: Hades Gamma – Cacus
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 13,03 j.a.
Okres orbitalny: 36,1 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 1.695
Promień: 2236 km
Długość dnia: 42,1 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,00 atm
Temperatura na powierzchni: -117 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,19 G
Masa: 0,023 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Właściwości

 • Odległość orbitalna jest minimum pochodzącym z równania Keplera, pierwiastka kwadratowego stałej 1,691 × 36,12. Ta stała to masa systemu 1,691 pochodząca z dwóch zewnętrznych planet, przyjmując, że orbity nie ulega zaburzeniom jak dwie planety wewnętrzne. Biorąc pod uwagę niewielkie zaburzenia, jego półoś może być większa niż 13,04 a jeśli tak, to najprawdopodobniej nieznacznie.
 • Jednak albedo powierzchni obliczone z parametrów, w tym odległości, to -1.81. Jest to raczej nie możliwe, lecz Mass Effect niczego nie wyjaśnia. Na podstawie opisu planety Faringor (i względnej młodości systemu) można stwierdzić, że w jądrze planety istenieje resztkowe promieniowanie.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Xamarri
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.