Cernunnos | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Cernunnos

Cernunnos

Opis

Mass Effect 2

Cernunnos to duży gazowy olbrzym z wodorowo-azotową atmosferą. Ze względu na ulokowanie w pobliżu gwiazdy uważa się, że planeta pochodzi spoza układu gwiezdnego i została schwytana w pole grawitacyjne. Występuje na niej rzadkie zjawisko: Cernunnos jest dostatecznie blisko fazy czerwonego karła, by mieścić się w strefie życia, chociaż jego pokaźne rozmiary uniemożliwiają obrót synchroniczny, który zwykle występuje przy takim zasięgu. Chociaż grawitacja na powierzchni jest zbyt silna, by cokolwiek mogło tam przeżyć, księżyc Cernunnosa, Kaleston, nadaje się do zamieszkania. Z Cernunnosa pozyskuje się wodór, który jest przetwarzany w rafineriach na Kalestonie na metastabilną, metaliczną substancję wykorzystywaną jako paliwo do statków kosmicznych.

Mass Effect 3

Cernunnos to duży gazowy olbrzym ze sporą zawartością azotu. Ze względu na jego położenie w pobliżu gwiazdy uważa się, że planeta pochodzi spoza układu gwiezdnego i została schwytana w pole grawitacyjne. Występuje na niej rzadkie zjawisko: Cernunnos jest dostatecznie blisko fazy czerwonego karła, by mieścić się w strefie życia, chociaż jego pokaźne rozmiary uniemożliwiają obrót synchroniczny, który zwykle występuje przy takim zasięgu.

Chociaż grawitacja na powierzchni jest zbyt duża, by cokolwiek mogło tam przeżyć, życie występuje na księżycu Cernunnosa, Kalestonie. Z Cernunnosa pozyskuje się wodór, który jest przetwarzany w rafineriach na Kalestonie na metastabilną, metaliczną substancję wykorzystywaną jako paliwo do statków kosmicznych. Po przybyciu Żniwiarzy, operacje zostały zakończone.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Cernunnos
Lokalizacja: Rozpadlina Kalestona – Balor
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 0,07 j.a.
Okres orbitalny: 31 ziemskich dni
Współczynnik Keplera: brak danych
Promień: 49 231 km
Długość dnia: 17 ziemskich godzin
Ciśnienie atmosferyczne: 0,86 atm
Temperatura na powierzchni: brak danych
Grawitacja na powierzchni: brak danych
Masa: brak danych
Satelity: > 1

Ciekawostki

  • Cernunnos mógł zostać nazwany na cześć celtyckiego boga, Cernunnosa
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Cernunnos
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.