Dranen | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Dranen

Dranen

Opis

Dranen to pokaźny gazowy olbrzym z wodoru i azotu tuż poza „granicą mrozu” jego bladożółtej gwiazdy. Dranem słynie ze swych spektakularnych burz. Co najmniej trzy stałe, widoczne „plamy” – w rzeczywistości burze cykloniczne i antycykloniczne – istnieją już od ponad 544 lat, czyli znacznie dłużej, niż Wielka Czerwona Plama na Jowiszu. Średnica największej z tych plam, Ishny, jest ponad trzykrotnie większa od średnicy Ziemi.

Dranen ma 44 księżyce. Komisja Rady Cytadeli ds. Kolonizacji interesuje się zwłaszcza dwoma z nich. Pierwszy, Arvuna, na którym może istnieć życie, został już skolonizowany. Drugi, Alahya, jest powoli przekształcany w oparty na amoniaku świat przeznaczony dla populacji volusów.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Dranen
Lokalizacja: Rozpadlina Kalestona – Aysur
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 2,5 j.a.
Okres orbitalny: 4 ziemskie lata
Współczynnik Keplera: 0.977
Promień: 72 021 km
Długość dnia: 17,1 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 1,94 atm
Temperatura na powierzchni: brak danych
Grawitacja na powierzchni: brak danych
Masa: brak danych
Satelity: 44

Ciekawostki

  • Księżyc Arvuna nie pojawia się w ostatecznej wersji Mass Effect 2, mimo że zawiera opis i statystyki wymienione w oficjalnym przewodniu Mass Effect 2, ale został dodany w Mass Effect 3 w dodatku Lewiatan.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Dranen
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.