Fehl Prime | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Fehl Prime

Fehl Prime Paragon LostFehl Prime to ludzka kolonia w Układach Terminusa.

Opis

Fehl Prime jest jedną z najlepszych producentów lekarstw dla Przymierza, dzięki czemu jego obrona jest priorytetem dla wojsk Przymierza. Zamieszkana z co najmniej 3 księżycami, kolonia Fehl Prime jest właściwe umiejscowiona w suchym, pustynnym regionie, a inne obszary posiadają bogatą rodzimą florę, która zawiera ogromne, bio-luminescencyjne, podobne do grzybów przyrosty. Planeta jest również miejscem nienaruszonego i działającego międzygwiezdnego urządzenia komunikacyjnego protean, które uważa się za co najmniej 70 000 lat wiekowe, chociaż, nie był on dokładnie badany.

Mass Effect: Paragon Lost

Fehl Prime był oblegany przez grupę najemników Krwawej Hordy dowodzonej przez kroganina Archuka w 2183. Przymierze wysłało kilka oddziałów Sił Specjalnych do pomocy na nieprzygotowanych kolonistów, ale większość zginęła podczas próby lądowania. Jedyna ocalała jednostka Delta Squad, ostatecznie zwycięża przeciwko siłom Krwawej Hordy, zabijając wszystkich z wyjątkiem kroganina imieniem Brood, który został wzięty do niewoli. W związku z atakiem, Delta Squad zostaje przydzielony do strzeżenia kolonii.

W ciągu najbliższych dwóch lat, Fehl Prime został przebudowany, a Przymierze wzmocniło obronę kolonii ciężkim działem przeciwlotniczym i barierami kinetycznymi wojskowej klasy. Gdy dziwny sygnał zagłuszający zostaje wykryty na obrzeżach kolonii, Delta Squad leci na miejsce, by zbadać źródło sygnału, obce urządzenia bio-mechaniczne, niszcząc je. W między czasie, na kolonię uderza statek Zbieraczy, szybko obezwładniając kolonistów za pomocą Rojów poszukiwaczy, biorąc ich na pokład. W celu uratowania kolonistów, Delta Squad próbuje zapobiec próbie opuszczenia statku Zbieraczy przez wystrzał o małej mocy z obronnego działa kolonii, ale pocisk zostaje odbity przez osłony statku – działo zostaje zniszczone stając w płomieniach. Delta Squad wycofuje się do podziemnych laboratoriów kolonii, gdzie odkrywa, że niektóre z badań tam prowadzonych opracowały antidotum na paraliżujący środek Rojów poszukiwaczy. Z pomocą tej zniewolonego kroganina Brooda, postanawiają rozpocząć kontratak w nadziei uwolnienia kolonistów, podając im antidotum.

Gdy statek opuścił planetę, Zbieraczy niszczą pozostałości kolonii z głównego działa protonowego. Delta Squad przedostaje się na pokład statku za pomocą promu kroganina Brooda, a gdy udaje im się wyłączyć statek, koloniści giną; James Vega, jako lider drużyny, postanawia uratować asari Treeyę, która posiada istotne informacje na temat Zbieraczy, zamiast ratować kolonistów ze spadającego w atmosferę koloni statku. Przymierze później wznosi pomnik na Fehl Prime ku pamięci kolonistów, którzy zginęli w ataku.

Mass Effect 3

Podczas ataków Zbieraczy w 2185, James Vega i jego oddział stacjonował na Fehl Prime. Gdy Zbieracze uderzyli na kolonię, James był zmuszony do wyboru, między ratowaniem kolonistów, a zdobyciem informacji o Zbieraczach, które mogły być potencjalnie użyte, by ich zniszczyć. James wybiera informacje, a jego drużyna pozostając w tyle, ginie razem z uprowadzoną resztą kolonii. Przymierze jakiś czas potem chwali Jamesa za swoje czyny, nawet jeśli ostatecznie to komandor Shepard likwiduje zagrożenie ze strony Zbieraczy, oceniając informacje zdobyte przez Jamesa za bezwartościowe.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Fehl_Prime
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.