Klendagon | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Klendagon

Klendagon

Opis

Klendagon jest suchą, skalistą planetą o rozmiarach nieco większych od Ziemi, ale mniejszej gęstości potwierdzającej niewielką zawartość pierwiastków ciężkich. Złożoną z cyny i glinu skorupę planety pokrywają rozległe pustynie drobnego jak pył piasku, który unosi się przy niewielkim podmuchu.

Na Klendagonie trudno nie zwrócić uwagi na Wielki Rów rozciągający się przez południową półkulę. Najbardziej zdumiewające jest to, że Rów nie powstał w sposób naturalny. Z danych geologicznych wynika, że powstał w wyniku „otarcia” pocisku z akceleratora masy o niewyobrażalnej sile niszczenia. Doszło do tego około 37 milionów lat temu.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Klendagon
Lokalizacja: Hawking Eta – Century
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 1,615 j.a.
Okres orbitalny: 2,3 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.796
Promień: 7377 km
Długość dnia: 53,6 ziemskie godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,64 atm
Temperatura na powierzchni: -53 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,88 G
Masa: 1,169 masy Ziemi
Satelity: 1

Właściwości

Albedo planety wychodzi poza skalę: -1,55, co oznacza, że​​ planeta jest zbyt gorąca jak na swoją odległość od Słońca. Atmosfera prawdopodobnie wspiera efekt cieplarniany.

Ciekawostki

    Wielki Rów

  • Powierzchnia Klendagonu widoczna z powierzchni Presropu to prawdziwy wizerunek Marsa. „Wielki Rów” – ogromny rów wyryty na powierzchni planety od strzału akceleratora masy – to w rzeczywistości Valles Marineris. Ta sama grafika jest użyta na księżycu Chohe.
  • Gdy gracz zdecyduje się przeskanować planetę w Mass Effect 2, używana jest domyślna tekstura planety, tak więc Wielki Rów jest nie widoczny.

Mass Effect 2

  • Okazuje się za sprawą Człowieka Iluzji, że drużyna badawcza Przymierza odkryła, że Wielki Rów był efektem wystrzału z akceleratora masy. Pierwotnym celem tego strzału był Opuszczony Żniwiarz, który został trafiony i unieszkodliwiony 37 mln lat temu. Nie ma jednak śladów, kto strzelał. Warto jednak wspomnieć, że zarówno broń i cel zostały zlokalizowane, warto wspomnieć na marginesie, że broń była niesprawna.
Żródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Klendagon
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.