Lorek | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Lorek

Lorek

Opis

Lorek to niezwykle rzadki przykład nadającego się do zamieszkania świata krążącego wokół czerwonego karła. Pierwotnie była to kolonia asari i nosiła wówczas nazwę Esan. W 1913 roku została jednak zaanektowana przez Hegemonię Batarian, co stało się powodem mało znaczącego incydentu galaktycznego. Mimo kilku prób, watażkom z Terminusa nigdy nie udało się objąć planety we władanie.

Lorek jest światem o niewielkiej gęstości, złożonym ze skał, metali lekkich i wodnistej skorupy. Synchronizacja obrotów z Fathar jest przyczyną podziału planety na ogrzewaną strefę gorącą i wiecznie zacienioną strefę zimną. Woda po słonecznej stronie paruje szybko i, przyjmując formę ogromnych i szybkich burz, przemieszcza się nad wyspami nadającej się do zamieszkania strefy cienia, by w końcu zamienić się w śnieg i opaść gdzieś po ciemnej stronie planety. Istnieją obawy, że nagromadzenie się tam masy lodowej może w ciągu kilku milionów lat doprowadzić do zmiany orientacji osiowej, jednak batariańscy urzędnicy odrzucają je jako nieodpowiedzialne wymysły głoszone przez wywrotowców sprzeciwiających się hegemonii.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Lorek
Lokalizacja: Mgławica Omega – Fathar
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 0,2 j.a.
Okres orbitalny: 59,6 ziemskiego dnia
Współczynnik Keplera: brak danych
Promień: 6754 km
Długość dnia: brak danych
Ciśnienie atmosferyczne: 0,4 atm
Temperatura na powierzchni: 40 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,6 G
Masa: 0,668 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Batarianie
Stolica: Jalnor
Rok założenia kolonii: 1764
Populacja: 4 700 000

Przydziały

  • Przydział: N7: zaginiony agent
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Lorek
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.