Urdak | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Urdak

Urdak

Opis

Urdak to brązowy karzeł o niewielkiej orbicie; większość podwójnych układów czerwonobrązowych karłów jest oddzielona średnio o 8 j.a. Układ Sahrabarik ma około 12 miliardów lat i już dawno zużył deuter wykorzystywany do fuzji paliwa. Dlatego Urdak nie świeci tak mocno, jak niektóre inne brązowe karły.

Urdak jest brązowym karłem klasy L o stosunkowo niskiej temperaturze 1300 st. C. Jednak panujące na nim upał i grawitacja sprawiły, że osadnictwo nie rozwija się tu zbyt dynamicznie. Krążą plotki, że na rozmaitych księżycach powstały prywatne rezydencje szefów kilku syndykatów zbrodni z Omegi. Niezależnie od tego, czy jest to prawda, wokół pierścienia często obserwuje się bitwy pomiędzy statkami rywalizujących syndykatów. Agencje informacyjne z Omegi posiadają satelity w punktach Lagrange’a Urdaka, aby móc transmitować te starcia na żywo – cieszą się one wysoką oglądalnością.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Urdak
Lokalizacja: Mgławica Omega – Sahrabarik
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 0,8 j.a.
Okres orbitalny: 1,3 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.303
Promień: 72 512 km
Długość dnia: 19,2 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: brak danych
Temperatura na powierzchni: 1300 °C
Grawitacja na powierzchni: brak danych
Masa: brak danych
Satelity: liczne

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Urdak
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.