Utha | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Utha

Utha

Opis

Planeta Utha nie zachęca do lądowania. Bombardują ją promieniowania: UV i gamma pochodzące z gwiazdy typu widmowego F, wokół której krąży. Jest w dużej części pokryta morzami, ma hydrosferę i warstwę ozonową podobne do ziemskich, ale nie wystarcza to do odparcia zabójczego promieniowania. Jej bogata w azot i uboga w tlen atmosfera nie zmienia się pod wpływem kilku protein, które zdołały powstać w głębinach oceanu.

Jednak Utha była wykorzystywana jako schronienie przez niewolników, którzy zdołali uciec swoim batariańskim panom. Lądu jest mało, ale jest on tektonicznie stabilny, a pas silnego promieniowania i burze elektryczne zapewniają osłonę przed wieloma rodzajami czujników. Uciekające statki zwykle kryją się na planecie na tyle długo, by przed wyruszeniem do przekaźnika masy zdążyć rozładować rdzenie napędów i zaopatrzyć się w deuter.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Utha
Lokalizacja: Mgławica Omega – Arinlarkan
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 4 j.a.
Okres orbitalny: 6,1 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 1.72
Promień: 6050 km
Długość dnia: 49,4 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 1,2 atm
Temperatura na powierzchni: 40 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,8 G
Masa: 0,714 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Ciekawostki

  • Utha może być nawiązaniem do postaci o tym samym imieniu, która pojawia się w dodatku Przebudzenie do gry BioWare Dragon Age: Początek, a także do jego prequelowej powieści, Dragon Age: The Calling.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Utha
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.