Zaherux | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Zaherux

Zaherux

Opis

Składająca się z azotu i argonu atmosfera planety Zaherux jest zmiatana przez słoneczny wiatr błękitnego olbrzyma Grissom. Powierzchnia składa się z „mórz” luźnego pyłu krzemionkowego. Są one głębokie na kilka kilometrów i okresowo zamieniają się w globalne burze piaskowe.

Wiele sond bezzałogowych posłanych na Zaherux zostało utraconych na przestrzeni minionych lat. O ile śledztwo przypisało wszystko usterce mechanicznej bądź błędom w obliczeniach, popularny w extranecie artykuł obstaje przy tym, że cała planeta składa się z uśpionej nanotechnologii, stworzonej tysiąclecia temu przez rasę nawet bardziej zaawansowaną niż Proteanie.

Wedle tej opowieści, pył krzemionkowy na Zaheruxs to tak naprawdę roboty „rozmontowywujące”, które budzą się okresowo, by się bronić. Teoria ta została wprawdzie zlekceważona przez wszystkich liczących się naukowców, ale jednocześnie została spopularyzowana przez serię rozdmuchanych artykułów asaryjki Delsae Orthysa.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Zaherux
Lokalizacja: Mgławica Armstronga – Grissom
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: brak danych
Okres orbitalny: 266,8 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: brak danych
Promień: 6729 km
Długość dnia: 51,1 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,32 atm
Temperatura na powierzchni: 959 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,61 G
Masa: 0,674 masy Ziemi
Satelity: 1

Przydziały

  • Badanie: Niezbadany świat: Cenne minerały: Metale lekkie x1 (Beryl)
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Zaherux
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.