Habitat 7 | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Habitat 7

Opis

Nawet wizualne skany wskazują, że Habitat 7 nie daje już nadziei na zasiedlenie. Atmosfera planety składa się głównie z argonu i azotu. Przetrwała tylko niewielka część roślinności, której obecność zakładano.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Habitat 7
Lokalizacja: Gromada Helejosa – Eriksson – Druga planeta

Odległość orbitalna: 2,3 j.a.
Okres orbitalny: 3,1 roku
Współczynnik Keplera: 1.266
Promień: 4912 km
Długość dnia: [brak danych]
Ciśnienie atmosferyczne: 2,3 atm (zmienne)
Średnia temperatura na powierzchni: 17 °C (zmienna)
Grawitacja na powierzchni: [brak danych]
Masa: [brak danych]
Satelity: [brak danych]

Anomalia

Satelita

DANE:
Identyfikator satelity: Hyperion 1433-D
Odczyty energii: 6.4%
Raport o stanie systemu: obwody elektryczne zostały uszkodzone wskutek kontaktu z Plagą
Stan: nieaktywny, ale można odzyskać materiały

ANALIZA:
Standardowy satelita monitorujący. Według zapisów, został wystrzelony przypadkowo wskutek kolizji Hyperiona z Plagą.

Kodeks Galaktyczny

Pierwsza wersja

Planeta znana jako Habitat 7 była jednym ze „złotych światów” wybranych przez Inicjatywę Andromeda do wczesnego zasiedlenia. Wiele wskazywało na istnienie porośniętego bujną roślinnością i różnorodnego biologicznie regionu tropikalnego, w którym z łatwością mogłaby się utrzymać placówka.

Z uwagi na brak łączności z Nexusem oraz innymi arkami po przybyciu do gromady Helejosa Hyperion zbliżył się do Habitatu 7, by jak najszybciej rozpocząć badania i prace osiedleniowe, ale już ocena wzrokowa wykluczała możliwość zasiedlenia planety. Habitat 7 jest teraz pustoszoną burzami planetą o argonowo-azotowej atmosferze uniemożliwiającej oddychanie. Silna aktywność magnetyczna nieznanych pierwiastków metalicznych wpływa na burze, w wyniku czego powstają ciekawe, ale bardzo niszczycielskie zjawiska elektryczne.

Prowadząca badania drużyna pionierska natknęła się na powierzchni na wrogo nastawione obce istoty i dziwną technologię. Ponowna aktywacja tej technologii spowodowała zauważalną zmianę na Habitacie 7. Planeta wciąż jednak nie nadaje się do zamieszkania, a w czasie aktywacji śmierć poniósł Alec Ryder, ludzki Pionier.

Druga wersja

Planeta ta, znana wcześniej pod nazwą „Habitat 7”, była jednym z tak zwanych „złotych światów”, wybranych przez Inicjatywę Andromeda do założenia pierwszych kolonii. Pierwsza próba lądowania na planecie wiele kosztowała, w tym życie ówczesnego Pioniera ludzi Aleca Rydera.

Jednak obecnie dzięki wytrwałości córki/syna Aleca, obecnej Pionierki/obecnego Pioniera ludzi, Inicjatywa powraca na tę planetę. Pionierce/Pionierowi Ryder udało się zapewnić pełną zdatność do zasiedlenia w Helejosie, zyskując tym samym środki potrzebne do organizacji przedsięwzięć na wielką skalę. By uhonorować osiągnięcia Pionierki/Pioniera, nazwa planety została przemianowana na Ryder-1.

Na planecie wciąż szaleją burze i utrzymuje się duża aktywność magnetyczna. Pomimo przywrócenia funkcjonalności sieci zarządzanej przez Meridian lokalna krypta pozostaje nieaktywna. Jednakże krypty nie są jedynym sposobem na uczynienie planet zdatnymi do życia.

Inicjatywa Andromeda rozpoczęła tradycyjnie terraformowanie, na pierwszy ogień biorąc atmosferę w celu wywołania zmian klimatycznych. Jest to długi i kosztowny proces, możliwy do przeprowadzenia tylko i wyłącznie dzięki osiągnięciu 100% zdatności w gromadzie. W przyszłości Ryder-1 stanie się złotym światem, stworzonym od podstaw przez tych, których dzięki będą mogły nazwać go domem.

Ciekawostki

Osiągnięcie 100% zdatności na planetach Eos, Havarl, Voeld, Kadara i Elaaden uruchomi specjalną misję, w której SAM nam powie, że posterunki Inicjatywy Andromeda jednogłośnie zagłosowały za zmianą nazwy Habitat 7 na Ryder-1 na cześć Pioniera/Pionierki Ryder w ramach podziękowania. Na mapie galaktyki jednak, nazwa planety pozostaje bez zmian.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Habitat_7
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.