Kadara | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Kadara

Opis

Niezdatna do życia

Kadara to górzysty świat skolonizowany kiedyś przez angarów, który w obecnych czasach stał się domem dla wygnańców z Nexusa i piratów. Jakby sami kryminaliści nie wystarczyli, zasoby wodne planety są toksyczne ze względu na niestandardowe stężenie siarczków.

Zdatna do życia

Kadara to górzysty świat skolonizowany kiedyś przez angarów, który w obecnych czasach stał się domem dla wygnańców z Nexusa i piratów. Woda na Kadarze jest już zdatna do picia, a na jej powierzchni powstała placówka Inicjatywy, Ditaeon. (Założona przez: Ryder; burmistrz: Christmas Tate).

Najważniejsze informacje

Nazwa: Kadara
Lokalizacja: Gromada Helejosa – Govorkam – Druga planeta

Odległość orbitalna: 0,9 j.a.
Okres orbitalny: 1,0 rok
Współczynnik Keplera: 0.729
Promień: 8859 km
Długość dnia: [brak danych]
Ciśnienie atmosferyczne: 1,10 atm
Temperatura na powierzchni: 29 °C
Grawitacja na powierzchni: [brak danych]
Masa: [brak danych]
Satelity: [brak danych]

Kodeks Galaktyczny

Pojawiwszy się w badaniach dalekiego zasięgu, Kadara wzbudziła wielkie zainteresowanie Inicjatywy Andromeda. Ze względu na obfitość ciekłej wody i atmosferę zawierająca tlen stała się poważnym kandydatem do zasiedlenia i otrzymała oznaczenie Habitat 4. Badania wykonane teraz z menijszej odległości wykazują jednak, że źródła wody na Kadarze są skażone i niezdatne do spożycia.

Ważniejszym problemem jest duża osada znana jako port Kadara. Dawniej była podobno portem handlowym angarów, a obecnie stanowi bazę operacyjną dla wygnańców, piratów i najemników. Ze względu na bliskie związki z wygnańcami port Kadara jest uznawany przez nexusa za państwo zbójeckie, a personelowi Inicjatywy odradza się wszelkie kontakty.

Sloane Kelly, przywódczyni pirackiej grupy Wyrzutków, scementowała swoją władzę w porcie Kadara i obiecała bronić wszelkich placówek na Kadarze przed innymi frakcjami wygnańców. Oficjalnie Nexus wciąż nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z Kelly. Nieoficjalnie po cichu wycofano wyznaczoną przez APEX nagrodę za głowę Kelly.

Działanie Ditaeonu, placówki Inicjatywy na Kadarze, przebiega na razie bez większych zakłóceń. Placówką kieruje Christmas Tate, były pracownik Kompanii Górniczej 07 na Marsie.

Próbki wskazują, że aktywowanie krypty na Kadarze znacznie poprawiło jakość wody. Pojawiają się nowe zakwity i mikroby, które pochłaniają i przerabiają siarczki obecne w wodzie gruntowej, a także służą za pożywienie większym zwierzętom. Ditaeon będzie potrzebował jedynie standardowych procedur handlu woda.

Ciekawe miejsca

Nazwa Opis Powiązane misje
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Kadara
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.