Eos | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Eos

Opis

Niezdatna do życia

Atmosfera, pustynnej planety z bogatymi zasobami naturalnymi, została skażona na skutek działania Plagi. Po licznych nieudanych próbach kolonizacji zaklasyfikowano ją jako nienadającą się do zasiedlenia.

ALARM: wykryto sygnał podobny do urządzeń w Habitacie 07.

Zdatna do życia

Eos, pustynna planeta z bogatymi zasobami naturalnymi, to miejsce założenia pierwszej udanej placówki Inicjatywy Andromeda, Prodromos. (Założona przez: Ryder, burmistrz: August Bradley)

Najważniejsze informacje

Nazwa: Eos
Lokalizacja: Gromada Helejosa – Pyteasz – Druga planeta

Odległość orbitalna: 1,3 j.a.
Okres orbitalny: 1,6 roku
Współczynnik Keplera: 0.858
Promień: 2952 km
Długość dnia: [brak danych]
Ciśnienie atmosferyczne: 1,98 atm
Temperatura na powierzchni: 19 °C
Grawitacja na powierzchni: [brak danych]
Masa: [brak danych]
Satelity: 1

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Inicjatywa Andromeda
Stolica: Prodromos
Rok założenia kolonii: 2819

Kodeks Galaktyczny

Eos, oznaczona jako Habitat 1, była najwcześniejszą „złotą planetą” wytypowaną do założenia placówki. Jien Garson osobiście nadała jej imię greckiej bogini świtu, które uosabiało nadzieję Inicjatywy Andromeda na rozpoczęcie nowego życia.

Po przybyciu na miejsce Nexus odkrył, że planeta, która miała być sucha, ale nadająca się do komfortowego zamieszkania, została zniszczona przez radioaktywny opad z Plagi. Atmosfera planety jest targana nawałnicami, które rozprzestrzeniają promieniowanie na wszystkie kontynenty, a okresowe wiatry wiejące z prędkością 130km/h niszczą sprzęt i uszkadzają promy.

Raporty z Nexusa zawierają wygładzone relacje z dwóch prób skolonizowania planety, z których obie zakończył się porażka i ogromną liczbą ofiar śmiertelnych. Na Eos znajdują się także liczne siły kettów, którzy najwyraźniej badają tajemnicze sygnały na powierzchni. Eos jest teraz zamknięta dla niemal całego personelu Nexusa, którego władze uważają, że nie nadaje się ona już do zasiedlenia.

Aktywowanie krypty odkrytej pod powierzchnią Eos miało spektakularny i natychmiastowy efekt. Radioaktywne cząsteczki w niewyjaśniony sposób znikają z atmosfery, a wynikające z tego gwałtowne zmiany temperatury uciszają silne wiatry na Eos. Poziom wilgotności planety wykazuje znaczną poprawę.

Prodromos, pierwsza placówka założona przez Pioniera, została utworzona w Kotlinie Dobrych Wiatrów, a zarządza nią burmistrz August Bradley. Nexus transmituje na wszystkich kanałach informacyjnych nagrania przedstawiające udających się tam kolonistów i nowe warunki na Eos.

Ciekawe miejsca

Nazwa Opis Powiązane misje
Wielkie Jezioro Wielkie jezioro na południe od Kotliny Dobrych Wiatrów.
Czarne Kły
Zewnętrzna Szpica
Wydmy Naprzednie Pustynna równina, na której kettowie wybudowali wiele generatorów energii.

Prodromos

Posterunek, który może zostać założony przez Pioniera Rydera w Kotlinie Dobrych Wiatrów

Zębaty Płaskowyż

Usiany ruinami Porzuconych i chroniony przez Architekta.

Lokalizacja 1:
Obietnica

Pierwsza próba kolonizacji planety przez Nexus. Zakończona porażką
ze względu na nieodpowiednie przygotowanie na burze radiacyjne oraz ataki kettów.

Lokalizacja 2:
Odporność

Druga próba kolonizacji planety przez Nexus. Zmasakrowana przez kettów.

Cztery Olbrzymy

Złoty Dół

Strzygoszczyt

Ciekawostki

  • Nazwa planety pochodzi od imienia greckiej bogini świtu, może to być metafor do nowego świtu w przyszłości dla kolonistów Inicjatywy.
  • Niewielkie, niepodległe państwo osadników z Nexusa, zwane Adwentem znajduje się na Eos. Ich stolica to Aurora, która jest usytuowana w systemie jaskiń.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Eos
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.