Voeld | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Voeld

Opis

Niezdatna do życia

Voeld to świat, który przechodzi przez fazę epoki lodowcowej. Kiedyś na planecie znajdowały się dziesiątki ośrodków miejskich, teraz angarska populacja żyje w kilku rozrzuconych placówkach. Ruiny ogromnych starożytnych miast wciąż tkwią pogrążone w lodzie.

UWAGA: Voeld jest fortecą kettów. Zalecana ostrożność.

Zdatna do życia

Voeld to świat, który przechodzi przez fazę epoki lodowcowej. Aktywowana krypta podnosi temperaturę do poziomów umożliwiających zamieszkanie i stworzenie wspólnej placówki angarów i Inicjatywy o nazwie Taerve Uni. (Założona przez: Ryder; burmistrz: Priya Blake).

UWAGA: Wciąż wykrywamy obecność kettów na Voeld. Zalecana ostrożność.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Voeld
Lokalizacja: Gromada Helejosa – Nol – Trzecia planeta

Odległość orbitalna: 14,8 j.a.
Okres orbitalny: 57,1 roku
Współczynnik Keplera: 0.994
Promień: 8740 km
Długość dnia: [brak danych]
Ciśnienie atmosferyczne: 1,42 atm
Temperatura na powierzchni: -40 °C
Grawitacja na powierzchni: [brak danych]
Masa: [brak danych]
Satelity: [brak danych]

Kolonia

Rasa zamieszkująca: angarczycy
Stolica: Estraaja

Kodeks Galaktyczny

Jeszcze w Drodze Mlecznej Inicjatywa określiła Voeld jako Habitat 6, „złoty świat”, który miał być nadającą się do zasiedlenia zieloną planetą o umiarkowanym klimacie. Potwierdzają to angarscy historycy: Voeld było dawniej gęsto zaludnioną, rozwijającą się angarską kolonią.

Po pojawieniu się plagi odkształcenia grawitacyjne wpłynęły na orbitę Voeld. Modele przygotowane w laboratorium technicznym Nexusa wskazują, że wywołało to niewielką epokę lodowcową. Angarowie zostali zmuszeni do wycofania się do kilku środków miejskich, a reszta ludności Voeld była rozsiana po mniejszych osadach.

Voeld ma więc duże znaczenie kulturowe i strategiczne, ale też stał się obiektem zainteresowania ze strony kettów. Raporty informują o obecności znacznych sił zbrojnych po obu stronach, ponieważ angarski ruch oporu walczy w obronie ludności Voeld i chroni skute lodem pozostałości swojego świata.

Udało się bezpiecznie założyć nową placówkę Inicjatywy, Taerve Uni. Kierowana przez nową burmistrz Priyę Blake, placówka zamierza otworzyć swoje granice na angarów, gdy Voeld stanie się bardziej zdatne do zamieszkania. Jest ona główną dostawcą lodu do innych kolonii i na Nexusa.

Z analizy odczytów orbitalnych Suvi wynika, że krypta na Voeld, nie mogąc zrównoważyć grawitacyjnie zmiany orbity planety, wywołała kontrolowane roztopienie dwutlenku węgla zamrożonego w wiecznej zmarzlinie. Według przewidywań spowoduje to zagęszczenie atmosfery, przez co podniesie się temperatura, by Voeld mogło wyjść z epoki lodowcowej. Pokazuje to, że krypty są zdolne to zaawansowanej analizy i reagowania na warunki panujące na planecie.

Ciekawe miejsca

Nazwa Opis Powiązane misje
Angaran Resistance Base Siedziba główna angarskiego oporu na Voeld.
Eroesk Angarski daar, który został zniszczony przez kettów.
Stacja Hajarl Mały angarski daar używany jako posterunek naukowy badający lód na Voeld.
Obszar wykopaliskowy Ja Niihk Angarskie miasto z czasów sprzed Plagi, które zostało pogrzebane przez lód. Kettowie zapieczętowali je ogromną kopułą, będącą jednocześnie tarczą energetyczną.

Baza kettów

Centrum operacyjne i dowodzenia wszystkich operacji kettów na Voeld.

Taerve Uni

Placówka Inicjatywy Andromeda na Voeld, wydobywa wodę i lód dla innych posterunków i angarskich kolonii.

Techiix

Największy ocalały angarski daar na Voeld.

Ciekawostki

  • Nazwa planety jest wymawiana jako „Vold„, bardzo podobnie do „cold„.
  • Planeta został oznaczona przez Inicjatywę Andromeda jako Habitat 6, uważana za bujną, umiarkowana planetę-ogród z rozległymi oceanami wody.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Voeld
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.