Skylliański Blitz | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Skylliański Blitz

Skylliański Blitz był głównym atakiem na ludzką kolonię Elizjum w 2176 n.e.. Ogromny zespół piratów, handlarzy niewolników i batariańskich watażków, częściowo finansowanych przez batarian finansistów, rozpoczął atak na Pograniczu Skylliańskim, zamierzając zniszczyć Elizjum. Atak był częściowo odwetem batarian za ekspansję ludzkości na skraju Pogranicza, a częściowo wynikiem napięć z kampanią Przymierza zakłócającą działalność piratów. Decyzja, by w końcu rozpocząć Blitz została wszczęta przez jednego człowieka, Elanosa Haliata. Zamierzał wykorzystać prestiż Blitzu, by potwierdzić swoją pozycję lidera wielu zespołów piratów w Układach Terminusa.

Mieszkańcy Elizjum i Przymierza zebrali się w celu obrony kolonii. Małym zespołom naziemnym składających się z żołnierzy Przymierza na przepustce i ludności cywilnej Elizjum udało się powstrzymać piratów, podczas gdy Marynarka Przymierza, w tym SSV Azincourt, zajmowała się ich jednostkami powietrznymi. Nawigator Pressly twierdzi, że statki piratów nie mają szans z Przymierzem: nie nadążał, ile już Agincourt ich zniszczył. Zespoły naziemne miały znacznie trudniejsze walki, ale udało im się utrzymać się przez kilka godzin. Kiedy wreszcie przybyły posiłki, wróg wycofał się i uciekł na statkach, jakie mu pozostały.

Następstwo Skylliańskiego Blitzu doprowadziło do dużej operacji na Torfanie dwa lata później, aby zniszczyć batariańskie bazy piratów. Udana obrona Elizjum podczas Blitzu jest często postrzegana jako świadectwo treningu wojsk Przymierza i adaptacji. Niektórzy batarianie wciąż pozostają obrażeni za niepowodzenie Blitzu twierdząc, że była to po prostu zemsta za działania ludzkości przeciwko nim.

Mass Effect

Jeżeli komandor Shepard jest Bohaterem wojennym, komandor uczestniczył w Skylliańskim Blitzu. Komandor zebrał kolonistów przed najeźdźcami, a kiedy siły wroga przeszły przez obronę kolonii, Shepard samodzielnie je powstrzymał i zamknął wyłom. Komandor został nagrodzony Gwiazdą Terry i jest powszechnie uznawany w całym Przymierzu za prawdziwego bohatera.

Jeżeli komandor Shepard jest Bezwzględny, komandor uczestniczył w odwetowym ataku Przymierza na Torfan.

Mass Effect 3

Podczas rozmowy z Jokerem, wspomniano, że Shepard był obecny podczas Skylliańskiego Blitzu, nawet jeżeli nie przyznano żadnej szczególnej pochwały, niezależnie od pochodzenia.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Skyllian_Blitz
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.