Książki | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Książki

Obecnie zostały wydane 4 książki (będące nowelami, przyp. LW) w uniwersum Mass Effect. Ponieważ gra jest uważana za historię gracza, żadna z książek, nie opowiada historii Komandor/a Shepard/a w roli protagonisty.

Do tej pory, trzy książki Mass Effect, zostały napisane przed Drew Karpyshyna. Czwarta i ostatnia książka została napisana przez Williama C. Dietza. Wszystkie zostały opublikowane przez wydawnictwo Del Ray Books (w Polsce przez Wydawnictwa Fabryka Słów oraz ISA).

  • Mass Effect: Objawienie jest prequelem do Mass Effect, rozgrywająca się w 2165 roku. Fabuła opowiada historię Davida Andersona i Sarena Arteriusa, badających atak na ludzką placówkę naukową. Po raz pierwszy opublikowana w 2007 roku, 6 miesięcy przed wydaniem pierwszej części gry Mass Effect. W Polsce ukazała się w 2010 roku.
  • Mass Effect: Podniesienie rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach z Mass Effect i koncentruje się na młodej, niezwykle uzdolnionej biotyczce, Gillian Grayson, ściganej przez Cerberusa. Pomaga jej Kahlee Sanders, która miała również znaczącą rolę w poprzedniej książce. Książkę wydano w lipcu 2008 roku, w Polsce ukazała się w 2010 roku.
  • Mass Effect: Odwet rozgrywa się rok po wydarzeniach z Mass Effect 2 i koncentruje się na Cerberusie i ich śledztwie Paula Graysona, który używa technologii Żniwiarzy. Książkę wydano w 27 lipca 2010 roku, w Polsce ukazała się w tym samym roku, ale nie wiadomo dokładnie kiedy.
  • Mass Effect: Deception rozgrywa się niewiele później po wydarzeniach z Mass Effect: Odwet i koncentruje się na Gillian Grayson, która szuka Człowieka Iluzji, mordercy swojego ojca. Książkę wydano 31 stycznia 2012 roku, w Polsce nigdy nie wydana.

Inne książki

  • Galactic Codex: Essentials Edition 2183 jest broszurą informacyjną, zawierającą informacje ogóle na temat uniwersum Mass Effect, która była dołączana do Limitowanej Edycji Kolekcjonerskiej Mass Effect.
  • The Art of Mass Effect jest książką z grafikami, wydaną równocześnie z oryginalną grą. Na 175 stornach pokazuje szkice koncepcyjne od postaci, poprzez krajobraz aż po technologię uniwersum Mass Effecta. Po raz pierwszy wydana w listopadzie 2007 roku przez wydawnictwo Prima Games; książka była również dołączona do specjalnej edycji „Mass Effect Strategy Guide”, która również została wydana przez Primę.
  • Mass Effect 2 Collector’s Edition Art Book jest książeczką z grafikami, dołączoną tylko do fizycznych kopii Limitowanej Edycji Kolekcjonerskiej Mass Effect 2. Można ją kupić osobno w Sklepie BioWare (link zewnętrzny) jako Mass Effect 2 Art Book.
  • The Art of Mass Effect 3 jest książeczką z grafikami, dołączoną tylko do fizycznych kopii Edycji Kolekcjonerskiej N7 Mass Effect 3.
  • The Art of Mass Effect Universe jest książką z grafikami, zawierającą kompilację grafik i opisów, które można znaleźć w oficjalnych książkach i książeczkach z grafikami każdej z gier. Zawiera także nigdy wcześniej nie publikowane grafiki stworzone na potrzeby franczyzny Mass Effecta. Książkę wydano 8 lutego 2012 roku. Sklep BioWare oferował w sprzedaży 2 limitowane wersje w twardej oprawie tej książki. Pierwsza wersja, w limitowanym nakładzie 1000 sztuk, zawierała ekskluzywny slipcover do książki. Druga wersja, również w limitowanym nakładzie 1500 sztuk, posiadała pudełko do którego można było ową książkę schować, tzw. „clamshell” (dla niezaznajomionych w temacie, przykładowe zdjęcie) oraz dodatkową 24-stronicową sekcję „Art of the Comics”. Cyfrowa wersja tej książki jest również dostępna na urządzenia mobilne (Android i iOS).

Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.