Ilos | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Ilos

Opis

Podczas rozkwitu cywilizacji Protean, Ilos był bujnym światem, którego zieleń przetykana była strzelistymi iglicami i wspaniałymi łukami pięknych miast. Obecnie jednak nawet pobieżny rzut oka wystarczy, aby stwierdzić że tak nie jest. Planeta Ilos została zniszczona w niewiadomy sposób, zaś cała jej powierzchnia ma kolor rdzy. Atmosfera wykazuje wysoki poziom tlenu. Po ciemnej stronie planety widać pożary, prawdopodobnie wgniecione przez uderzenia piorunów. Wszystkie oddychające formy życia zwierzęcego prawdopodobnie wymarły.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Ilos
Lokalizacja: Przestrzeń Pangea – Ostoja
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: brak danych
Okres orbitalny: 261 ziemskich dni
Współczynnik Keplera: brak danych
Promień: 8607 km
Długość dnia: 54,5 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 11,26 atm
Temperatura na powierzchni: 38 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,17 G
Masa: 2,115 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kodeks Galaktyczny

Ilos to planeta przypominająca starożytną Troję – jest znana wyłącznie z przekazów z drugiej ręki. Informacje na jej temat znaleziono w różnych innych ruinach Protean, jednak bezpośrednie zbadanie tego świata jest bardzo mało prawdopodobne.

Położone w odległej części Układów Terminusa Ilos jest dostępne jedynie za pośrednictwem legendarnego przekaźnika Mu. Cztery tysiące lat temu, został on wybity ze swej pozycji przez supernowe i zaginął. Od tej pory Ilos i cała gromada pozostaje nieosiągalna.

Okresowo wraca temat snutych przez uniwersytety planów wyznaczenia trasy pozwalającej dostać się na Ilos za pomocą tradycyjnych napędów nadświetlnych, ale odległość i niebezpieczeństwa związane z taką podróżą sprawiają, że nigdy nie wychodzą one poza stadium projektowe. Wyprawa taka trwała by zapewne kilka dekad i wymagałaby przelotu przez wrogie Układy Terminusa i kilkadziesiąt jeszcze niezbadanych układów gwiezdnych.

Misje

  • Misja: Ilos: Znajdź Kanał

Ciekawostki

  • W greckiej mitologii, Ilos jest założycielem miasta „Ilion” lub „Illium”, które jest również znane jako Troja.
  • Jeżeli Rada nie przeżyła Bitwy o Cytadelę, najnowsze informacje w Mass Effect 2 wspomną o Piątej Flocie Przymierza, która zatrzymała się na Ilos podczas swojej trasy po Trawersie Attykańskim. Ilos jest obecnie badane przez salariańskich naukowców, którzy protestują w sprawie używania pancerników Przymierza jako taktyki zastraszenia.
  • W Kryjówce Handlarza Cieni, w apartamencie Liary T’Soni na Illium można zobaczyć malowidło przedstawiające Ilos.
  • W Mass Effect 3, proteanin Javik ujawnia, że Ilos było kiedyś zamieszkane przez inusannonów, wymarłych przed Proteanami, którzy odkryli planetę i skolonizowali ją dla siebie.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Ilos
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.