Therum | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Therum

Therum

Opis

Therum to odległy, choć bogaty przemysłowo świat w posiadaniu ludzkiego Przymierza. Obfitość metali ciężkich podsyciła ostatni boom gospodarczy na Ziemi. Próbki pochodzące z jądra planety wykazały istnienie skamieniałości prostych form życia opartych na krzemie. To może wyjaśniać wiele proteańskich ruin rozsianych na powierzchni planety, które w większości zostały zrabowane przez przedsiębiorstwa górnicze.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Therum
Lokalizacja: Artemis Tau – Knossos
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: brak danych
Okres orbitalny: 6,4 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: brak danych
Promień: 6724 km
Długość dnia: 28,3 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,68 atm
Temperatura na powierzchni: 59 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,12 G
Masa: 1,236 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Ludzie
Stolica: Nowy Jekaterynburg
Rok założenia kolonii: 2167
Populacja: 34 000

Misja

Liara T’Soni, archeolog asari znana ze swoich badań nad proteanami, jest poszukiwana przez Sarena. Jej ostatnia znana lokalizacja to gromada Artemis Tau.

  • Misja: Znajdź Liarę T’Soni

Ciekawostki

  • W wersji demo Mass Effect była misja na planecie Kaleston, w której mieliśmy ratować grupę górników, którzy zostali uwięzieni pod ziemią z powodu ataku gethów. Ta misja została później włączona do misji na Therum. Podejście do podziemnego wejścia i walki na zewnątrz są takie same, ale w demo Shepard chciał wiedzieć, dlaczego gethy przerzuciły tu pancernik do ataku na grupę górników, po czym postanawia sprawdzić to na własną rękę.
  • Therum pierwotnie miał być siedzibą korporacji górniczej Eldfell-Ashland Energy, w której miały się znajdować stanowiska pracy górników i obskurny bar (wspomniana o tym książka The Art of Mass Effect).
  • Stolica Nova Yekaterinburg (Nowy Jekaterynburg) mogła zostać nazwana od rosyjskiej metropolii położonej w pobliżu Uralu.
  • Na Therum panuje bardzo gorący klimat, jeżeli więc w drużynie mamy Kaidana żartuje on „Przynajmniej powietrze jest to suche.” Jest to odniesienie do Obcych, gdzie jeden z komandorów tak mówił będąc w gnieździe obcych.
  • Podczas, gdy Shepard ucieka z zawalających się wykopalisk z Liarą, kroganin blokuje wyjście, zmuszając do walki. Shepard może oświadczyć oczywiście, że to miejsce się rozpada, na co kroganin powie „Radosne, czyż nie?” Jest to prawdopodobnie odniesienie do Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka, w którym Kruge wypowiada tę samą linię, gdy widzi kapitana Kirka na szybko chylącej się ku upadkowi planecie Genesis.
  • W Mass Effect na PC, duże obszary planety mogą się nieprawidłowo renderować, co powoduje, że spore połacie krajobrazu wygląda jak czarna dziura, pomimo tego, że można nadal się przemieszczać. Ten błąd może być naprawiony za pomocą funkcji naprawy narzędzi konfiguracyjnych oraz usuwając lokalne plików shaderów.
  • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Therum
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.