Thessia | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Thessia

Opis

Thessia

Ojczysta planeta asari była określana mianem „klejnotu koronnego galaktyki”, „szczytu demokracji” oraz „bijącego serca galaktycznej miłości”. Tutejsze republiki charakteryzuje wyjątkowo niski poziom wojen, chorób, brutalnych zbrodni czy głodu; gospodarka Thessii jest stabilna i podparta bogatymi koloniami oraz rozległymi zapasami pierwiastka zero. Obecność piezo w wodzie i glebie sprawia, że większość form życia na Thessii przystosowała się do jego śladowej obecności.

Sytuacja Thessii uległa drastycznej zmianie po ataku Żniwiarzy. Zniszczona została infrastruktura komunikacyjna, stanowiąca szkielet, na którym opierały się tutejsze e-demokracje. Miliony asari zostały pobawione prądu, wody i żywności, co miało skłonić je do masowego poddawania się. To konieczny element strategii Żniwiarzy – zombie mogą mieć problem z rozbrojeniem i zniewoleniem populacji, w której roi się od biotyków.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Thessia
Lokalizacja: Mgławica Ateny – Parnitha
Przynależność: Zewnętrzna Przestrzeń Rady

Odległość orbitalna: 0,94 j.a.
Okres orbitalny: 0,9 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 1.05
Promień: 5940 km
Długość dnia: 27,6 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,96 atm
Temperatura na powierzchni: 25 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,1 G
Masa: 0,947 mas Ziemi
Satelity: 0

Planeta ojczysta

Rasa zamieszkująca: Asari
Populacja: 5,5 miliarda
Populacja (stacje orbitalne): 33 000 (dane szacunkowe sprzed inwazji)

Kodeks Galaktyczny

Ojczyzna asari, Thessia, to centrum najpotężniejszej gospodarki w całej Drodze Mlecznej. Tutejsze złoża pierwiastka zero są tak rozległe, że wpływają na jego galaktyczną cenę. Ponieważ życie na Thessii wyewoluowało w otoczeniu bogatym w piezo, można tu napotkać wiele gatunków istot zarówno biotycznie aktywnych, jak i odpornych na wpływ pierwiastka zero. Podróże na planetę podlegają ścisłej kontroli, ale przemyt wciąż jest problemem.

Thessią nie włada jeden rząd, lecz wiele różnych republik; choć wszystkie dysponują budzącą strach potęgą militarną, na planecie od dawna nie toczą się żadne wojny, wewnętrzne czy zewnętrzne. Asari słyną ze swojej dominacji kulturalnej i politycznej, znakomicie sprawdzając się w działaniach ambasadorskich. Są też silnie obecne w polityce Cytadeli i ustalaniu strategii dla całej galaktyki. Rozproszona struktura polityczna Thessii sprawia jednak, że asari są zupełnie nieprzygotowane na aktualny konflikt.

Ciekawostki

  • Nazwa „Thessia” zaczerpnięta została od Tesalii. Rzymscy pisarze, tacy jak Owidiusz czy Seneka, utrzymywali, że tesalskie „wiedźmy” posiadają moc zdolną do strącenia księżyca z nieboskłonu.
  • W Mass Effect: Objawienie, David Anderson topił smutki w Norze Chory alkoholem z Thessii nazwie „elasa”. Edan Had’dah lubował się w modzie panującej aktualnie na Thessii.
  • Thessia jest końcem trasy handlowej Illium-Thessia.
  • Jedzenie i napoje na Thessii serwowane są z niewielką ilością pierwiastka zero, który może być szkodliwy dla niebiotyków; turystom zaleca się wybierać z menu specjalnie dla nich.
  • Multiplayerowa mapa w Mass Effect 3, Baza Bogini znajduje się na Thessii.
  • Thessia jest miejscem misji w mini-grze N7 HQ Galaktyczna Wojna w Mass Effect 3.

Update by (c) Lord Wader

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Thessia
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.