Eden Prime | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Eden Prime

Opis

Mass Effect

Ten sielankowy, agrarny świat był jedną z pierwszych ludzkich koloni utworzonych za przekaźnikiem masy Charona. Biosfera Eden Prime jest niezwykle dobrze przystosowana do importowania na planetę organizmów z Ziemi. Żyzna planeta przyciągnęła imigrację oraz rozwój, zarówno ze strony Przymierza, jak i rozmaitych korporacji.

Dziś Eden Prime jest przykładem zrównoważonego i zorganizowanego rozwoju. Ludzkość mieszka w rozsądnie wykorzystujących przestrzeń arkologiach, które wznoszą się ponad rozciągającymi się na tysiące kilometrów zielonymi polami i sadami.

Mass Effect 3

Ta idylliczna, rolnicza planeta była jedną z pierwszych kolonii założonych przez ludzi poza przekaźnikiem Charona. Bujna biosfera Eden Prime przyciągnęła wielu imigrantów z Przymierza Układów i innych ludzkich organizacji.

W roku 2183 Eden Prime padło ofiarą ataku gethów pod wodzą Widma-renegata, Sarena Arteriusa. Komandor Shepard wraz z oddziałem napotkali proteański nadajnik, który ostrzegał przed nadciągającą inwazją Żniwiarzy. To dzięki niemu i szybkiej reakcji na tę wiadomość galaktyka ma teraz szansę przetrwania.

Wprawdzie Żniwiarze pominęli większość gromady Exodus w drodze na Ziemię, ale Eden Prime nie ustrzegło się przed skutkami wojny. Sygnały S.O.S. zapchały wszystkie dostępne częstotliwości, ogień pochłonął wielkie połacie ziemi uprawnej, a rozległy niegdyś system komunikacyjny zmienił się w masę poskręcanego metalu. Cerberus może wiele stracić, jeśli rozejdą się wieści o tym bezwzględnym ataku na ludzką kolonię; jego potencjalne zyski muszą być przynajmniej równie wielkie.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Eden Prime
Lokalizacja: Gromada Exodus – Utopia
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Odległość orbitalna: 1,85 j.a.
Okres orbitalny: 2,5 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 1.013
Promień: 7026 km
Długość dnia: 64,1 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 1,45 atm
Temperatura na powierzchni: 23 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,04 G
Masa: 1,253 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: ludzie
Stolica: Constant
Rok założenia kolonii: 2152
Populacja: 3,7 miliona (2183); 4,2 miliona (2186) (dane szacunkowe sprzed inwazji)

Informacje dodatkowe

Eden Prime jest ludzką kolonią założoną na pograniczu Układów Terminusa. Znana ze swojej nieskazitelnej, niemal-Ziemskiej zieleni i przydatności do podtrzymania życia, stała się swego rodzaju symbolem ludzkiej zdolności do tworzenia kolonii funkcjonujących w międzygwiezdnej społeczności. Eden Prime jest znana z pięknego raju dla wszystkich gatunków. Większość żyjących tu kolonistów prowadzi własną działalność rolniczą.

Chociaż szacuje się, że na Eden Prime mieszka około 3,7 mln ludzi w 2183, dane zebrane przez Zbieraczy i odzyskane przez Arię T’Loak na tydzień przed zniszczeniem SSV Normandii mówią o dokładnej liczbie 3 962 450 ludzi.

W 2185, planeta została nazwana „miejscem znaczącym kulturowo” przez Ziemską Radę Ochrony Ludzkiej Historii i Kultury. Ponieważ gethy zaatakowały kolonię dwa lata wcześniej, według Zaeeda Massaniego, na Eden Prime zostały odbudowane tylko gospodarstwa role.

50.000 lat przed naszą erą, Eden Prime było kolonią Protean. Planeta została opanowana przez siły Żniwiarzy: Niszczyciele Żniwiarzy i statki klasy Suwerena zstąpiły na planetę i zrównały miasta z ziemią, wspierane przez zastępy żołnierzy Zbieraczy.

Jeden bunkier na planecie miał utrzymać miliony Protean w kapsułach hibernacyjnych, ale zindoktrynowani zdrajcy ujawnili swoje istnienie. Seria katastrof w akcie desperacji intensywnie uszkodziła bunkier i obniżyła ilość ocalałych do zaledwie kilkuset. W 2186, tylko jeden proteanin przeżył w kapsule zastojowej, odkopany z kompleksu, przyciągając uwagę Cerberusa.

Zbuntowana organizacja ludzka podjęła się porywaniu pełnosprawnych kobiet i mężczyzn kolonii podczas badania, jak otworzyć kapsułę. Został stworzony miejscowy ruch oporu w celu udaremnienia celów Cerberusa, skutecznie w zależności od ilości danych wywiadowczych, które otrzymają.

Misje

Mass Effect

  • Misja: Prolog: Znajdź nadajnik

Mass Effect 3

  • Misja: Priorytet: Eden Prime
  • Misja: Eden Prime: Ruch oporu

Ciekawostki

  • Concept art Eden Prime pokazuje ruchome „pola” upraw, które mogą być przenoszone do kolejki towarowej. Teren był inspirowany Parkiem Narodowym Lake District w Anglii.

Update by (c) Lord Wader

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Eden_Prime
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.