Nadzieja Zhu | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Nadzieja Zhu

Nadzieja Zhu to niewielka osada i port, gdzie komandor Shepard dokuje po przybyciu na Feros. Przyczółek został wybudowany w jednym z rozpadających się starożytnych wieżowców Feros, służąc niegdyś już wymarłym proteanom za kanały wodne. Koloniści czasami polują na varreny dla dodatkowego pożywienia. Osada funkcjonuje jako główny port ExoGeni Corporation, podczas gdy większa część kolonii mieszka bliżej siedziby, blisko Niebostrady.

Chociaż są pewne małe chatki w okolicy, Nadzieja Zhu znajduje się w około rozbitego frachtowca o nazwie Borealis. Ledra, salariański kupiec, zamierzał zbić fortunę poprzez zaopatrywanie raczkującej kolonii, ale od kiedy gethy zaatakowały Feros, koloniści używają statku głównie jako schronienia.

Mass Effect

Nadzieję Zhu wykorzystano jako eksperymentalną grupę kontrolną po tym, jak ExoGeni Corporation odkryło Toriana pod kolonią. Według WI ExoGeni, ostatni raport przed atakiem gethów wskazywał, że 85% kolonistów zostało zakażonych zarodnikami Thoriana, które pozwalały mu przejąć kontrolę nad ciałem. Infekcja ta powoduje, że koloniści zachowują się dziwnie i są przeciwko Shepardowi, gdy ten wraca z siedziby ExoGeni.

Działania Sheparda określą los Nadziei Zhu; jeśli Shepard zastrzelił Ethana Jeonga, ExoGeni będzie kontynuować finansowanie, ale Nadzieja Zhu stanie się wolna, rozwijając się bez ich wpływu. Jeśli Shepard przekona Jeonga, by wykorzystał ten incydent jako dobrą reklamę, ExoGeni przeleje pieniądze i rozpocznie budowę Nadzieja Zhu od nowa. Jednakże, jest to zależne od tego, ilu kolonistów przeżyje.

Mass Effect 2

Jeśli Shepard zabił więcej kolonistów, niż mógł ocalić przy użyciu gazu przeciw-thorianowego, kolonia na Feros jest zamknięta, a zespół ExoGeni i ocaleli zostają przeniesieni z powrotem na Ziemię. Jeśli więcej kolonistów przetrwała niż zginęło, Nadzieja Zhu przetrwa. W każdym przypadku, osada ExoGeni zgłasza wzrost przychodów, z inwestorami zadowolonymi, że sprawy na planecie zostały zakończone. Ocaleli koloniści nadal cierpią skutki uboczne z ich zakażenia zarodnikami thoriana. Źle postąpili podpisując jednostronną umowę z medycznym przedsiębiorstwem Baria Frontiers, próbując zwalczyć ich problemy zdrowotne. Shiala, jeśli przeżyje, wyznacza sobie za pośrednika kolonistów, podróżując na Illium i próbując renegocjować umowę.

Mass Effect 3

Jeżeli Shiala i kolonia przetrwała atak w pierwszej części gry oraz zostaje jej udzielona pomoc w związku z ich problemami medycznymi w drugiej części, Nadzieja Zhu zaskakująco dobrze trzyma się na tle nadchodzącego zagrożenia ze strony Żniwiarza na ich kolonię. Przewlekłe skutki kontroli umysłu zarodników thoriana pozwalają im na koordynację, a także w łatwy sposób nauczyć się umiejętności bojowych (głównie od Shiali). Ich skuteczność w odparciu początkowego zagrożenia Żniwiarzy na ich kolonię daje im czas, aby się w pełni ewakuować.

Po uporaniu się na Tuchance z genofagium, Shepard otrzyma wiadomość od Shiali, który opisuje sytuację i przekazuje Shepardowi więcej sił do walki ze Żniwiarzami. Osobny raport SIP otrzymuje również drogą mailową komandor na swoją skrzynkę, dotyczący działań kolonii.

Misje

  • Misja: Feros: Atak gethów
  • Misja: Feros: Torian

Przydziały

  • Feros: Gethy w tunelach
  • Feros: Mięso varrenów
  • Feros: Odzyskiwanie danych
  • Feros: Ogniwa energetyczne
  • Feros: Przywrócenie dostaw wody
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Zhu's_Hope
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.