Akademia Jona Grissoma | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Akademia Jona Grissoma

Opis

Grissom_Academy_from_space

Oficjalną misją założonej w roku 2176 Akademii Jona Grissoma jest „służba populacji uczniów wykazujących najwyższe uzdolnienia i pasję w zakresie matematyki, nauk ścisłych i humanistycznych”. Wiek wyłącznie ludzkich uczniów placówki waha się od kilkunastu do dwudziestu kilku lat. Choć Akademia się z tym nie afiszuje, oferuje również zajęcia dla uczniów z uzdolnieniami biotycznymi. Tutejszy Projekt Podniesienie zapewnia takim uczniom szkolenie i ułatwia im integrację z normalnym społeczeństwem.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Akademia Jona Grissoma
Lokalizacja: Mgławica Petra – Vetus
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Dane Szczegółowe
Populacja: 8620
Długość stacji: 1,1 km
Łączna waga: 375 000 ton metrycznych

Kodeks Galaktyczny

Codex_Grissom_AcademyZałożona w roku 2176 Akademia Jona Grissoma to czołowa szkoła Przymierza dla młodych ludzkich biotyków. Instytucja zajmuje stację kosmiczną orbitującą wokół ludzkiej kolonii Elizjum. Jej główny program – Projekt Podniesienie – ma za zadanie szkolenie i nadzorowanie młodych biotyków oraz ułatwianie im integracji ze społeczeństwem po zakończeniu nauki. W przeciwieństwie do poprzedniego wcielenia projektu, Szkolenia Przystosowania i Opanowania Biotycznego, obecna wersja programu nie ma charakteru wyłącznie wojskowego.

Akademia zatrudnia również personel naukowy – w tym doktor Kahlee Sanders – do prac nad systemami inteligencji syntetycznej i wzmacniaczami biotycznymi w rodzaju implantów L4.

Historia

[Aktualizacja bazy danych]

— Mass Effect: Podniesienie —me_podniesienie_logo-95x13

Opis: W 2183 najwybitniejszym programem Akademii jest projekt Podniesienie, pomagający dzieciom osiągnąć im ich pełny potencjał biotyczny.

[Aktualizacja bazy danych]

— Mass Effect 2 —

Opis: Shepard może wysłać Davida Archera do Akademii Grissoma po tym, jak jego brat – dr Gavin Archer, wykorzystywał go w eksperymencie, aby znaleźć sposób na kontrolowanie gethów.

[Aktualizacja bazy danych]

— Mass Effect: Odwet —

Opis: Po śmierci bohatera Przymierza – Jona Grissoma, zostaje wzniesiona tablica pamiątkowa ku jego czci w holu Akademii.

Sześć miesięcy później, podczas wydarzeń z Mass Effect: Odwet, kontrolowany przez Żniwiarzy Paul Grayson przybywa na stację próbując dowiedzieć się więcej na temat realizowanego projektu Podniesienie. Zabija większość personelu stacji, zanim David Anderson, Kahlee Sanders i Kai Leng przybędą i zabiją go.

[Aktualizacja bazy danych]

— Mass Effect 3 —

Grissom_Academy_StudentsOpis: Podczas inwazji Żniwiarzy, choć większość szkół zostaje zamkniętych ze względu na wojnę, mniej niż dwudziestu nauczycieli i uczniów zostało w Akademii Grissoma, by ćwiczyć swoje umiejętności biotyczne i testować prototypowe technologie dla Przymierza. Niestety, Akademia jest atakowana przez siły Cerberusa chcących przechwycić studentów. Atak zostaje niezauważony, ponieważ Cerberus wykorzystuje turiański sygnał wojskowy nadając informację, że stacja zostanie ewakuowana przez statki turian. Specjalistka Traynor i EDI powiązują sygnał z wcześniej podobnym, który zostały użyty przez Człowieka Iluzję w celu zwabienia komandora Sheparda na Krążownik Zbieraczy i informują komandora.

Po przybyciu na orbitę stacji, „Joker” wykorzystuje Normandię, by odciągnąć krążownik Cerberusa i myśliwce pilnujące stacji, podczas gdy Shepard z drużyną dokują promem transportowym na stacji. Shepard spotyka Kahlee Sanders, która zabarykadowała się w pokoju bezpieczeństwa i wyrusza na ratunek pozostałym studentom na stacji. Po ewakuacji studentów, Akademia Grissoma zostaje opuszczona. Wkrótce Akademia oraz pobliska planeta Elizjum zostają zdobyte przez Żniwiarzy.

Misje

  • Misja: Akademia Grissoma: Awaryjna ewakuacja

Update by (c) Lord Wader

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Jon_Grissom_Academy
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.