Illium | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Illium

Opis

Illium

Mass Effect 2

Illium to klasyczna „planeta-ogród”, przez którą przechodzą towary krążące między Układami Terminusa i Republikami Asari. W celu pobudzenia tego handlu surowe prawa dotyczące bezpieczeństwa produktów, substancji zakazanych i handlu gatunkami inteligentnymi, które normalnie obowiązują w przestrzeni Rady, zostały tu złagodzone. Formalnie Illium nie jest planetą asari; jest skolonizowane i zarządzane przez korporacje asari. Dzięki temu korzysta z podobnej elastyczności prawnej, co ludzkie korporacje prowadzące badania na Noverii.

Illium jest jedną z najmłodszych kolonii asari założonych podczas Siódmej Fali Ekspansji. Pierwsze dziecko urodzone na tej planecie wkracza dopiero w wiek średni. Planeta jest wielka i gorąca; jedynie okolice biegunów nadają się do wznoszenia budowli bezpośrednio na ziemi. Ludność na terenach bliżej równika mieszka w arkologicznych wieżowcach, które chronią przed nieznośnym gorącem promieniującym z powierzchni planety.

Mass Effect 3

Illium to klasyczna „planeta-ogród”, przez którą przechodzą towary krążące między Układami Terminusa i Republikami Asari. W celu pobudzenia tego handlu surowe prawa dotyczące bezpieczeństwa produktów, substancji zakazanych i handlu gatunkami inteligentnymi, które normalnie obowiązują w przestrzeni Rady, zostały tu złagodzone. Formalnie Illium nie jest planetą asari; jest skolonizowane i zarządzane przez korporacje asari. Dzięki temu korzysta z podobnej elastyczności prawnej, co ludzkie korporacje prowadzące badania na Noverii. Illium jest jedną z najmłodszych kolonii asari założonych podczas Siódmej Fali Ekspansji. Pierwsze dziecko urodzone na tej planecie wkracza dopiero w wiek średni. Planeta jest wielka i gorąca; jedynie okolice biegunów nadają się do wznoszenia budowli bezpośrednio na ziemi. Ludność na terenach bliżej równika mieszka w arkologicznych wieżowcach, które chronią przed nieznośnym gorącem promieniującym z powierzchni planety.

Siły Żniwiarzy napotkały niesamowity opór na Illium. Liderzy popadli w paranoję zachowując swoje fortuny oraz swoje wpływy zarówno w układach Terminusa, jak i w przestrzeni Cytadeli. Pozyskali dużą obronną flotę i sporą liczbę broni rozszczepienia jądrowego w przypadku krótkiej bitwy w przestrzeni, którą można wykorzystać na statkach transportowych wojsk Żniwiarzy, zamiast na okrętach liniowych, które są niemal niepodatne na jakiekolwiek obrażenia. W rezultacie, nieunikniona inwazja naziemna została bardzo opóźniona do momentu, aż Żniwiarze nie przyślą i nie wyprodukują większej ilości żołnierzy.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Illium
Lokalizacja: Mgławica Półksiężyc – Tasale
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 1,3 j.a.
Okres orbitalny: 1,5 ziemskiego roku
Współczynnik Keplera: 0.976
Promień: 7431 km
Długość dnia: 25 ziemskich godzin
Ciśnienie atmosferyczne: 1,15 atm
Temperatura na powierzchni: 63 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,2 G
Masa: 1,617 mas Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Rasa zamieszkująca: Asari
Stolica: Nos Astra
Rok założenia kolonii: 1617
Populacja (na powierzchni): 84 900 000 (2185); 84 950 000 (2186)
Populacja (stacje L4 i L5): 80 500 (dane szacunkowe sprzed inwazji)

Kodeks Galaktyczny

Illium to opływający w bogactwa regionalny ośrodek handlu należący do asari. Planeta jest okryta złą sławą ze względu na praktykowane tu bezwzględne wykorzystywanie robotników oraz przez fakt, że zalegalizowano tu praktycznie wszystko poza morderstwem. Nic więc dziwnego, że na Illium produkowana jest broń i środki farmaceutyczne, które byłyby nielegalne praktycznie gdziekolwiek indziej w galaktyce. Jest to tym bardziej opłacalne, że wykorzystanie niewolników do przymusowych robót jest tu legalne. Jedną z firm farmaceutycznych produkujących środki biotyczne jest Dantius Corporation, wschodząca gwiazda na rynku galaktycznym.

Pomimo charakteru produkowanych tu towarów, Illium słynie z przepychu, luksusów i bezpieczeństwa (osiągniętego dzięki niemal całkowitej inwigilacji), co czyni z niego najpopularniejszy ośrodek turystyczny. Niezliczone osobistości utrzymują na Illium i w jego stolicy, Nos Astra, ociekające bogactwem posiadłości. Jedyne, co utrudnia robienie interesów na Illium, to biurokracja, która tolerowana jest tylko ze względu na to, że zapewnia większe bezpieczeństwo.

Nie zważając na charakter prowadzonych tu działań gospodarczych, media na Illium wychwalają własne społeczeństwo z iście „nowobogacką” arogancją, skupiając się głównie na tworzeniu rankingów typu „najseksowniejsi dyrektorzy” czy „10 najbogatszych mieszkańców”.

Informacje dodatkowe

Illium to planeta handlu, widząca wiele nowych kultur i towarów ze względu na swoją bliskość do Układów Terminusa. Nowi goście powinni unikać podpisywania czegokolwiek z powodu światowych liberalnych regulacji prawnych, niezbędnych w celu utrzymania konkurencyjności z systemami Terminusa. W związku z tym, narkotyki są legalne, o ile są one oznakowane prawidłowo; można kupić każdy rodzaj broni, technologii lub pracownika na kontrakcie. Jednocześnie, jest to nadal świat asari, któremu daleko do bezprawia. Bardzo niewielu quarian odwiedziło Illium, ponieważ nie zezwala Wędrownej Flocie wlecieć do systemu.

Misje

 • Misja: Akta: Zabójca
 • Misja: Akta: Egzekutorka
 • Misja: Illium: Liara: Hakowanie systemów → Illium: Liara: Obserwator
 • Misja: Kryjówka Handlarza Cieni (misja)
 • Misja: Miranda: Córka marnotrawna

Przydziały

 • Przydział: Illium: Badania medyczne
 • Przydział: Illium: Błękitna Róża z Illium
 • Przydział: Illium: Conrad Verner
 • Przydział: Illium: Gianna Parasini
 • Przydział: Illium: Służba przymusowa
 • Przydział: Illium: Zabójca: Dane salariańskiej rodziny
 • Przydział: Illium: Egzekutorka: Dowody przemytu
 • Przydział: Illium: Egzekutorka: Znaleziono skradziony towar
 • Przydział: Illium: Córka marnotrawna: Znaleziono zagubiony medalion

Złoża minerałów

Ponieważ Illium jest światem, na którym wykonujemy misję, nie może być skanowany w poszukiwaniu minerałów.

Ciekawostki

 • Ponieważ jest to kolonia asari, projekty koncepcyjne dla Illium musiały uchwycić piękno i spokój gatunku.
 • Ryby skald, które są dostępne w sprzedaży w Sklepie z pamiątkami na Cytadeli, pochodzi z tego świata.
 • Kilka humorystycznych reklam dla różnych form rozrywki można usłyszeć na Illium.
 • Obok schodów prowadzących do biura Liary, można dostrzec szybko poruszające się windy. Jeśli zrobimy jeden krok na zewnątrz i spojrzymy w górę, na na dachu budynku, od czasu do czasu widać windy wjeżdżające na dachu i z powrotem.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Illium
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.