Przekaźnik Alfa | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Przekaźnik Alfa

Przekaźnik Alfa2Przekaźnik Alfa jest przekaźnikiem masy znajdującym się w systemie Bahak w Mgławicy Żmii. Przekaźnik ten został nazwany „Alfa” przez Dr Amandę Kenson i jej zespół badawczy, który oznacza, że jest to najstarszy znany przekaźnik masy w galaktyce.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Przekaźnik Alfa
Lokalizacja: Mgławica Żmii – Bahak
Przynależność: Przestrzeń Systemów Przymierza

Możliwości

Na zewnątrz Przekaźnik Alfa wydaje się być standardowym przekaźnikiem masy, różniącym się niewiele, jeśli w ogóle, od reszty przekaźników masy rozproszonych po galaktyce. Jednakże, jest niezwykły w zakresie potencjału i uniwersalności. Alfa zazwyczaj wysyła i odbiera masę w zakresie normalnego przekaźnika wtórnego, ale jeśli pewne ustawienia zostaną skorygowane, zostaje on zasilany przez bezprecedensową ilość ciemnej energii, która może wysłać ładunek do szesnastu innych przekaźników, a nawet przez olbrzymią odległość aż do Cytadeli. Batariańska Hegemonia od dawna była świadoma możliwości Alfy, ale ukrywała je w celu uniknięcia działań odwetowych przez inne rasy, którzy postrzegają przekaźnik jako bezpośrednie zagrożenie dla ich terytoriów.

Przybycie

Przekaźnik Alfa zostaje zniszczony

Po odkryciu artefaktu Żniwiarzy, Obiektu Rho, osadzonego w asteroidzie w pobliżu Przekaźnika Alfa, zespół badawczy dr Kenson dowiaduje się, że Żniwiarze wkrótce przybędą do systemu i wykorzystają Alfę do skoordynowania inwazji galaktyki. Dr Kenson i jej zespół decydują, że Alfa musi zostać zniszczona, mimo że doprowadzi to do śmierci więcej niż 300.000 batariańskich kolonistów w systemie. Bez Alfy, Żniwiarze będą zmuszeni do udania się do innego przekaźnika, podróż, która może trwać miesiące lub nawet lata. Zespół badawczy tworzy bazę „Projektu” na asteroidzie Obiektu Rho i przemyca silniki oraz systemy nawigacyjne z Omegi. Gdy „Projekt” będzie zakończony, zespół planuje skierować asteroidę bezpośrednio na Przekaźnika Alfa. Zanim jednak będą mogli działać, zespół został zaindoktrynowany przez Obiekt Rho. Gdy Komandor Shepard interweniuje podczas wydarzeń z Przybycia, komandorowi udaje się aktywować „Projekt” i to pomimo prób dr Kenson sabotowania systemu napędowego asteroidy. Asteroida uderza w Przekaźnik Alfa i rozrywa go na drobne kawałki. Powstały wybuch, porównywalny do wybuchu supernowej, unicestwia system Bahak.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Alpha_Relay
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.