Przekaźnik Mu | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Przekaźnik Mu

Przekaźnik Mu jest przekaźnikiem masy, który zaginął cztery tysiące lat temu. Jest połączany z kilkoma innymi przekaźnikami i jest jedynym przekaźnikiem przenoszącym do Przestrzeni Pangei i byłej kolonii protean na Ilos. Przekaźnik Mu został wypchnięty z orbity, kiedy pobliska gwiazda przeistoczyła się w supernowę, ale nie został uszkodzony. Supernowa spowodowała „objęcie” przekaźnika Mu w chmurę gorącego gazu i pyłu, co oznacza, że ​​przekaźnik był niemożliwy do wykrycia, podczas gdy skanery nie mogą odebrać „zimnych” obiektów, takich jak przekaźniki w przestrzeni międzygwiezdnej.

Mass Effect

Normandia używająca Przekaźnika MuMgławica, która otoczyła przekaźnik znajdowała się w przestrzeni kontrolowanej przez raknii. W ciągu stuleci raknii cierpliwie szukały przekaźnika. Matka Benezja wyjaśnia komandor/owi Shepard/owi, że raknii są niezwykle terytorialne i starają się zamknąć wszystkie drogi prowadzące na ich terytorium – z ogromnej liczby przerażających galaktykę raknii, w końcu udało się zlokalizować przekaźnik Mu. Kiedy kroganie niemal całkowicie wytępili raknii, sądzono, że lokalizacja przekaźnika Mu przepadła na zawsze. Jednak żyjąca Królowa Raknii wskrzeszona przez Binary Helix posiada genetyczną pamięć współrzędnych przekaźnika. Benezja przekazuje je Shepard/owi, ale Saren Arterius również je posiada.

Po dwóch tysiącach lat zmiennej polityki i terytoriów, uważa się, że przekaźnik Mu jest teraz w Układach Terminusa. W związku z tym, Rada odmawia wysyłania floty Cytadeli na Ilos, ponieważ obecność floty przechodzącej przez przekaźnik Mu może rozpocząć wojnę. Systemy maskujące SSV Normandii czynią jedynym statkiem, który może dostać się do przekaźnika w sposób bezpieczny i tajemniczy.

Ciekawostki

 • „Mu” jest 12 literą alfabetu greckiego, pochodzi od egipskiego hieroglifu wody, ale Przekaźnik Mu została prawdopodobnie nazwany od legendarnego, zaginionego kontynentu Mu. Kontynent rzekomo znajdował się na Oceanie Spokojnym, zanim, jak Atlantis, zaginął pod powierzchnią wody.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Mu_Relay
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.