Przekaźnik Omega-4 | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Przekaźnik Omega-4

Opis

Przekaźnik Omega-4Przekaźnik Omega 4 jest otoczony nadajnikami ostrzegawczymi i systemami automatycznego ostrzegania. Przez ostatnie tysiąc lat wiele statków próbowało się przez niego przedostać, ale żaden z nich nie powrócił. Jedynie tajemniczy Zbieracze mogą swobodnie podróżować przez przekaźnik Omega 4.

Wiele teorii próbuje wyjaśnić, dlaczego statki nie powracają z Omegi 4. Niektóre z nich twierdzą, że na jej końcu znajduje się czarna dziura; inne (głoszone głównie przez najniższe, ubogie klasy Omegi), że jest tam coś w rodzaju ziemskiego raju. Jednak przeważa pogląd, że po prostu Zbieracze chwytają lub niszczą tych, którzy dostają się na drugą stronę przekaźnika.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Przekaźnik Omega-4
Lokalizacja: Mgławica Omega – Sahrabarik
Przynależność: Układy Terminusa

Mass Effect 2

Omega-4 - po drugiej stroniePrzekaźnik Omega-4 w rzeczywistości prowadzi do jądra galaktyki, gdzie znajduje się Baza Zbieraczy na krawędzi czarnej dziury. Standardowe protokoły tranzytowe przekaźnika często powodują przemierzanie kilku tysięcy kilometrów od planowanego położenia, ale to jest śmiertelne miejsce w jądrze galaktyki. W rezultacie obszar jest pełen szczątków tych statków, które przechodziły przez przekaźnik bez modułu identyfikacyjnego Żniwiarzy, a tym samym nie przetrwały. Moduł identyfikacyjny Żniwiarzy uruchamia zaawansowane protokoły bezpieczeństwa w Przekaźniku Omega-4, które zapewnią bezpieczne przejście statkowi po wyjściu blisko czarnej dziury.

Ciekawostki

 • Omega jest ostatnią literą alfabetu greckiego, i często wiąże się z końcem lub śmiercią.
 • Numer 4 jest również związany ze śmiercią na dużym obszarze wschodniej Azji. (Zobacz „Tetrafobia” na Wikipedii.)
 • Przekaźnik Omega-4 jest jedynym przekaźnikiem masy z czerwoną poświatą i z czerwonym poszyciem. Wszystkie inne mają niebieską poświatę i są srebrne. Ta różnica może wskazywać na to, że przekaźnik Omega-4 nie tam był pierwotnie i dodano go po zbudowaniu całej reszty sieci przekaźników.
 • Jeśli Shepard przeżyje misję samobójczą, raporty o niedawnym użytku przekaźnika Omega-4 bardzo zaniepokoją władze Przymierza.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Omega_4_Relay
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.