Klub Zaświaty | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Klub Zaświaty

KlubZaświatyKlub Zaświaty jest klubem nocnym na kontrolowanej przez najemników stacji kosmicznej, Omedze. Składa się z trzech pięter – pierwsze piętro przypomina układ Nory Chory z Cytadeli, posiada duży okrągły bar z tancerkami asari występującymi na szczycie środkowej części. Pośrodku drugiego piętra znajduje się duży różowy holograficzny cylinder, sięgający do sufitu.

Na ścianach znajdują się holograficzne obrazy, zaś po bokach boksy, w których czas spędzają patroni Zaświatów. Z tyłu znajduje się prywatna i dobrze strzeżona loża, z której Aria T’Loak, władczyni Omegi, widzi cały klub. Trzecie piętro to balkon, zapewniający pełen widok w dół na drugie piętro.

Zaświaty mają również sekcję przeznaczoną dla VIP-ów. Wejście jest z drugiej strony, w bocznej alejce i jest chronione przez wykidajłę, gdzie ludzie mogą wejść ze słowem-hasłem.

— Mass Effect: Odkupienie —

Opis: W Mass Effect: Odkupienie, Liara spotyka się przy barze w klubie ze swoim drellskim informatorem, szukając informacji na temat zaginionego komandora Sheparda. Później spotyka się z Arią T’Loak, aby dowiedzieć się, gdzie Błękitne Słońca zabrały ciało Sheparda.

— Mass Effect 2 —

Opis: Odwiedzając Zaświaty, Shepard otrzymuje możliwość wykonania kilku misji.

Misje

 • Misja: Omega: Aria T’Loak

Przydziały

 • Przydział: Omega: Archanioł: Zdobyty datapad
 • Przydział: Omega: Batariański barman
 • Przydział: Omega: Wyrocznia

— Mass Effect: Odwet —

Opis: W Mass Effect: Odwet, Paul Grayson zdaje raport Arii T’Loak w Zaświatach z operacji przeciwko gangowi Szponów. Odbywa on potem krótki taniec z Liselle, córką Arii, w sekcji dla VIPów.

Jakiś czas później, Kai Leng wybiera się do Zaświatów, by negocjować z Arią w imieniu Człowieka Iluzji.

— Mass Effect 3 —

[DOSTĘPNE TYLKO W DLC: OMEGA]

Opis: Po podbiciu przez Cerberusa Omegi w 2186, generał Oleg Petrovsky przeistacza Zaświaty w swoje centrum dowodzenia, posuwając się nawet do takiego stopnia, że wyrzuca kanapę Arii. Kiedy Aria wraca z komandorem Sheparda, by wyzwolić stację, ostatni atak ma miejsce w Zaświatach. Początkowo Petrovsky miał przewagę broniącego się klubu. Pierwszy atak na klub doprowadził do śmierci lidera Szponów, Nyreen Kandros. Ze złości, Aria wpada w pułapkę skonstruowaną przez Petrovsky’iego, która ją ubezwłasnowolnia. Pomimo walki z dużą ilością żołnierzy i kontrolowanych przez Cerberusa, Adjutantów, Shepard jest w stanie uwolnić Arię i pokonać wszystkie siły generała w klubie. Po poddaniu się Petrovsky’iego wraz ze swoimi siłami, Aria informuje obywateli na Omedze, że odzyskała kontrolę nad stacją. Ze skończonymi na Omedze walkami i zamieszkami, Aria ślubuje odbudować stację.

Ciekawostki

 • Utwór, który można usłyszeć na pierwszy piętrze Zaświatów, to „Callista” kanadyjskiego muzyka Sakiego Kaskasa. Pierwotnie wykorzystany został w grze Need for Speed: High Stakes. Oryginalne nagranie można znaleźć tutaj
 • Na wyższym poziomie usłyszeć można utwór „LoFi Epic: The Techno Madness Mix” skomponowany przez Jamesa Allena, będącego jednocześnie sound designerem w Electronic Arts. Oryginalne nagranie można znaleźć tutaj
 • W wywiadzie opublikowanym w Mass Effect 2 Prima Official Game Guide producent wykonawczy gry Casey Hudson stwierdził, że Zaświaty to jego ulubiona lokacja w Mass Effect 2 i że chciałby je odwiedzić w rzeczywistości.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Afterlife_Club
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.