Pogranicze Skylliańskie | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Pogranicze Skylliańskie

Pogranicze Skylliańskie jest w dużym skrawkiem galaktyki, położonym i biegnącym wzdłuż granic Systemów Przymierza i przestrzeni batarian. W efekcie, istnieje duża konkurencja między ludźmi i batarianami, którzy chcą skolonizować, rozwijać i wykorzystywać światy. Chociaż konkurencja ta nigdy nie przerodziła się w jawną wojnę, wydarzyło się kilka drobnych konfliktów na Pograniczu.

W pewnym stopniu Pogranicze postrzegane jest jako obszar bezprawia, z piratami i łowcami niewolników znanymi ze swobodnego działania oraz dużej liczby „organizacji ochrony prywatnej” (grupy najemników), jak i wolnych strzelców, działających na tym obszarze. Mimo, że wojsko Systemów Przymierza patroluje ten teren, to jednak nie posiada odpowiedniej ilości okrętów, by być w każdym miejscu. Z tego powodu kolonie często będące w niebezpieczeństwie, zdane są na siebie, pomimo pomocy, która najczęściej nadchodzi zbyt późno.

Batarianie wierzą, że Pogranicze należy się im. Mimo tego sprzeciwiają się próbom kolonizacji Przymierza na tym terenie. Napięcia te później doprowadziły do Skylliańskiego Blitzu.

Znane miejsca na Pograniczu Skylliańskim

  • Mgławica Armstronga – obszar wykorzystywany przez gethy podczas ich ataku na terytorium ludzi.
  • Camala – Najbogatsza kolonia batarian, świat bogaty w pierwiastek zero.
  • Elizjum – Najstarsza kolonia ludzkości na Pograniczu Skylliańskim, założona w 2160 n.e.
  • Sidon – Miejsce małego laboratorium badawczego Przymierza.
  • Mgławica Żmii – Gromada na krańcu galaktyki, będąca domem kontrolowanego przez batarian systemu Bahak i ich kolonii Aratoht.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Skyllian_Verge
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.