Kaleston | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Kaleston

Kaleston

Opis

Mass Effect 2

Nieprzyjazny księżyc Kaleston to największy satelita gazowego olbrzyma Cernunnosa. Asteroida, która uderzyła w niego w zamierzchłej przeszłości, pozostawiła na nim znaczne złoża pierwiastka zero zamknięte w warstwie płynnej siarki. Dzięki działalności wydobywczej Eldfell-Ashland Energy złoża te stały się największym źródłem materiału do budowy rdzeni napędów statków kosmicznych w całym Trawersie Attykańskim.

Na skutek wpływów Cernunnosa Kaleston jest zrujnowany przez zjawiska wulkaniczne. Małe natężenie światła słonecznego sprawia, że flora Kalestonu nie jest oparta na węglu i procesach fotosyntezy, ale na krzemie i termosyntezie – energia potrzebna w reakcjach chemicznych jest czerpana z ciepła, a nie ze światła. Takie organizmy bujnie się rozwijają w otoczeniu aktywnych wulkanów i podczas wybuchów słonecznych, kiedy jasność Balora rośnie dwu- lub trzykrotnie. Niestety nie jest możliwe osiedlanie się tutaj gatunków inteligentnych, a Komisję Rady Cytadeli ds. Kolonizacji uznała bioróżnorodność Kalestonu za “zagrożoną”.

Mass Effect 3

Nieprzyjazny księżyc Kaleston to największy satelita gazowego olbrzyma Cernunnosa. Asteroida, która uderzyła w niego w zamierzchłej przeszłości, pozostawiła na nim znaczne złoża pierwiastka zero, zamknięte w warstwie płynnej siarki. Dzięki działalności wydobywczej Eldfell-Ashland Energy złoża te stały się największym źródłem materiału do budowy rdzeni napędów statków kosmicznych w całym Trawersie Attykańskim.

Na skutek wpływów Cernunnosa Kaleston jest zrujnowany przez zjawiska wulkaniczne. Małe natężenie światła słonecznego sprawia, że flora Kalestona nie jest oparta na węglu i procesach fotosyntezy, ale na krzemie i termosyntezie – energia potrzebna w reakcjach chemicznych jest czerpana z ciepła, a nie ze światła. Takie organizmy bujnie się rozwijają w otoczeniu aktywnych wulkanów i podczas wybuchów słonecznych, kiedy jasność Balora rośnie dwu- lub trzykrotnie. Istoty oddychające tlenem mogą się tu osiedlać tylko w miastach będącymi pod kopułami. Miasta te są teraz ucztą dla Żniwiarzy, którzy przepędzili flotę obronną koloni i grożą obecnie ludności przebiciem kopuł.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Kaleston
Lokalizacja: Rozpadlina Kalestona – Balor
Przynależność: Układy Terminusa

Odległość orbitalna: 0,07 j.a. (krąży wokół Cernunnosa)
Okres orbitalny: 21,5 ziemskiej godziny (wokół Cernunnosa)
Współczynnik Keplera: brak danych
Promień: 6600 km
Długość dnia: 21,5 ziemskiej godziny
Ciśnienie atmosferyczne: 0,9 atm
Temperatura na powierzchni: 30 °C
Grawitacja na powierzchni: 1,2 G
Masa: 1,275 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Kolonia

Stolica: Syneu
Rok założenia kolonii: 1975 n.e.
Populacja: 1 802 705 000

Ciekawostki

  • Początkowo Kaleston miał być miejscem, gdzie gracz po raz pierwszy spotka Liarę T’Soni. Ze względu na problemy z planowaniem i kodowaniem, Kaleston trafił do zawartości usuniętej w trakcie opracowywania treści Mass Effect, jeszcze zanim został ostatecznie przemianowany na Therum. Początkowo miał być ludzką stacją górniczą, która służyła za centralę. Wiele elementów architektury tej stacji zostało później użyte w docelowym miejscu walki w dodatku Zniszczyć Niebo. Podłoże historyczne później posłużyło jako fundamenty do stworzenia przystani dla przestępców na Omedze.
  • Misja „ratunkowa górników” wymieniona w demo podczas E3 w rzeczywistości nigdy nie powstała. Rozmowa ta została dodana do dema wyłącznie do celów promocyjnych możliwości systemu rozmów.
  • Kaleston zostaje wspomniany w zwiastunie „Distress Call„.
  • Raport Sieci Informacyjnej Przymierza wspomina o Kalestonie, który został zaatakowany przez Cerberusa. W rezultacie, wzrosła cena pierwiastka zero.
  • Kaleston jest miejscem misji w mini-grze N7 HQ Galaktyczna Wojna w Mass Effect 3.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Caleston
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.