Lethe | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Lethe

Lethe

Opis

Lethe to największy księżyc Mnemosyne. Jest na tyle masywny, że wytworzyła się na nim atmosfera złożona z azotu i metanu, a energia cieplna, jaka dociera do niego z brązowego karła, wystarcza na utrzymanie względnie umiarkowanych temperatur. Choć rozmiarem jest niemal zbliżony do Ziemi, jego niska gęstość ogólna może sugerować ubogą zawartość metali ciężkich. Lethe obraca się synchronicznie z Mnemosyne, a jedna z półkul jest zawsze skąpana w ciemnoczerwonym świetle brązowego karła i ogrzewana jego energią.

Na księżycu zaobserwowano ciągłą aktywność tektoniczną o niewielkim natężeniu. Jej źródło stanowi raczej przyciąganie Mnemosyne niż wewnętrzna temperatura Lethe. Na Lethe znajduje się kilka sporej wielkości wulkanów. Ich erupcje mają duży zasięg, a lawa składa się z roztopionych krzemianów.

Najważniejsze informacje

Nazwa: Lethe
Lokalizacja: Hawking Eta – Thorne – Mnemosyne
Przynależność: Trawers Attykański

Odległość orbitalna: 2 323 500 km (od Mnemosyne)
Okres orbitalny: 16,4 ziemskiego dnia
Współczynnik Keplera: brak danych
Promień: 5663 km
Długość dnia: 16,4 ziemskiej dnia
Ciśnienie atmosferyczne: 0,58 atm
Temperatura na powierzchni: 31 °C
Grawitacja na powierzchni: 0,59 G
Masa: 0,462 masy Ziemi
Satelity: brak danych

Ciekawostki

  • Lethe mógł wziąć swoją nazwę od rzeki w Hadesie w greckiej mitologii.
  • Lethe (λήθη) to starożytny grecki rzeczownik oznaczający „zapomnienie”. Księżyc okrąża Mnemosyne (μνημοσύνη), który dzieli swoją nazwę od starożytnego greckiego rzeczownika oznaczającego „pamięć”.
Żródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Lethe
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.