Dzielnica Gozu | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Dzielnica Gozu

Dzielnica Gozu jest dzielnicą mieszkalną na niższych poziomach Omegi. Gozu mieści Plac Kokomo i Klinikę Omegi oraz ma system podtrzymywania życia niezależny od reszty systemów stacji. Dzielnica graniczy z dzielnicami Doru i Kima.

Mass Effect 2

Przez wiele lat, Błękitne Słońca zapewniały ochronę mieszkańcom tej dzielnicy. Pod ich rządami, ta najemnicza organizacja zapobiegała przestępczości i trzymała mieszkańców w szachu. W połowie 2185 roku, sytuacja ta ulega zmianom w wyniku wpływu z zewnątrz. Błękitne Słońca zostają zaatakowane przez mściwą grupę na czele z Archaniołem, obserwująca spadek liczby najemników o połowę w Gozu, zaraz po tym, jak bio-inżynieryjnie stworzona zaraza dotyka wszystkie gatunki z wyjątkiem ludzi i vorchów, dziesiątkując ich szeregi.

Pod koniec 2185, Tarak, przywódca Błękitnych Słońc, sprzymierza swoją organizację z Krwawą Hordą i Zaćmieniem, po czym rozpoczynają planowanie ofensywy przeciwko Archaniołowi z bazy w Dzielnicy Gozu. W tym samym czasie, zaraza skonstruowana przez Zbieraczy zostaje wprowadzona do bloków mieszkalnych w sąsiedztwie. „Prawowita” władczyni Omegi – Aria, zarządziła w dzielnicy kwarantannę i umieściła strażników przy wejściach do skażonej strefy. Widząc próżną bezsilność, podczas której zaraza zabija kolejnych batariańskich i turiańskich członków Błękitnych Słońc, Krwawa Horda rozpoczyna walkę o teren w dzielnicy.

Mass Effect 3: Omega

Podczas kampanii Arii T’Loak na rzecz uwolnienia Omegi spod okupacji Cerberusa w 2186, ostateczny atak na centrum dowodzenia Cerberusa w Zaświatach przebiega przez Dzielnicę Gozu. Szalony Prorok głosi, jak widać kazanie, przed dużym tłumem w jednym z korytarzy dzielnicy.

Ciekawostki

  • Wiele razy można spotkać się z napisem „Auxera” w tej dzielnicy. Nie wiadomo, co znaczy Auxera.
  • Identyfikator stacji dla tej dzielnicy to 429.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Gozu_District
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.