Port Hanshan | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Port Hanshan

Port Hanshan to stolica Noverii, jest własnością i jest zarządzana przez korporację Noveria Development (NDC). Biorąc pod uwagę rozgłos Noverii jako przystań dla firm prowadzących badania etycznie wątpliwe, kontrowersyjne lub niebezpieczne, ochrona portu Hanshan jest niemal nie do złamania, w celu zniechęcania do buntu, szpiegostwa lub ingerencji z zewnątrz. Niezapowiedziane wizyty spotykają się z wrogim nastawieniem, a gdy pozwolenie na lądowanie zostanie już wydane, konfiskata statków jest rygorystycznie egzekwowana.

NDC otrzymuje usługi jednej z firm członkowskich – Kontroli Ryzyka Elanus – pełniącej funkcję prywatnej ochrony i siły administracyjnej, egzekwującej rygorystycznie transport w szczelnych pojemnikach, jak również ochronę wielu placówek i korporacji Portu Hanshan.

Jako że korporacja Noveria Development nie jest członkiem Cytadeli, Noveria nie jest uważana za część przestrzeni Cytadeli, a zatem nie podlega nadzorowi Rady lub jej przepisom. Jednak NDC ma specjalną umowę z Cytadelą, która pozwala Widmom na prowadzenie oficjalnych interesów Rady na planecie, z dostępem do niej, ku przerażeniu tych korporacji, które prowadzą działalność na Noverii.

Rząd

Nad Portem Hanshanm czuwa administrator, działając w imieniu Rady Dyrektorów korporacji Noveria Development. Po przybyciu komandora Sheparda do Portu Hanshan, administratorem był Anoleis.

Stanowisko administratora instytucji może być łatwo nadużywane. Urząd administratora jest często siedliskiem łapówek i korupcji, jedyną nierozerwalną regułą tu panującą to „lepiej nie kołysać łodzią”. Jeżeli łódź się zakołysze i narazi NDC na koszty cennych rzeczy, Rada Dyrektorów ma pełny dostęp do biura spraw wewnętrznych w celu zbadania sprawy i aresztowania przestępcy.

Placówki

Plac

Wiele prywatnych korporacji prowadzi swoje biura, dostępne z poziomu Placu Portu Hanshan, w tym chlubna korporacja Synthetic Insights, jedna z czterech licencjonowanych prowadzących badania legalnie nad SI. Po lewej stronie, obok windy, są silnie strzeżone biura. Plac również mieści emporium w posiadaniu hanara, kupca Opolda.

Antresola

Ma półpiętrze znajduje się w hotel Portu Hanshan – tylko dla posiadaczy otwartych kont bankowych swoich firm – oraz bar z lożą dla wykonawców. Komandor Shepard może tutaj spotkać kilka osób po przybyciu. Mallene Calis stoi przy drzwiach obserwując Rafaela Vargasa, a Lorik Qui’in siedzi przy stole, nie daleko niej. Shepard może podsłuchać rozmowę dwóch ludzi: kobieta opisuje swoją nową umowę o pracę, podczas gdy jej przyjaciel wspomina o ośrodku narciarskim, który jest planowany na równiku Noverii.

Na górnym poziomie bezpieczeństwa znajdują się biura Synthetic Insights. Jeden z tutejszych terminali zawiera dane dotyczące lekarza „nie stąd” będącego w niebezpieczeństwie. Blisko drzwi, krogański łowca nagród Inamorda pije drinki, ale nie jest zainteresowany rozmową: na pytanie, co pije, warcząc odpowiada „krew człowieka z cynamonem”, chyba, że ​​Shepard chce rozmawiać o paczce Opolda. Shepard może podsłuchać salarianina rozmawiającego ze swoim bratem, który zapewni więcej informacji o sytuacji w Syntheric Insights, jak również pełne imię i nazwisko administratora Anoleisa.

Garaż

Na niższych poziomach znajduje się kompleks garażowy, zaprojektowany tak, aby umożliwić ziemno-kołową podróż wokół powierzchni planety, a także dając możliwość dotarcia do odległych obiektów, takich jak Szczyt 15. Dostęp do garażu jest ograniczony: tylko menedżerowie i osoby z przepustkami mogą z niego korzystać i opuszczać Port. Administrator Portu monitoruje wszystkie wydarzenia i wymusza protokoły i procedury z biura Administracji, umieszczonego w pobliżu głównej windy prowadzącej do i z doków Portu. Lilihierax, turiański mechanik wałęsa się po obrzeżach garażu, może poinformować komandora Sheparda o bieżących wydarzeniach na Noverii.

Misje

  • Noveria: Zainteresowanie gethów

Przydziały

  • Noveria: Przemyt
  • Noveria: Szpiegostwo
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Port_Hanshan
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.