Operacje specjalne w Systemach Przymierza – Blog BioWare | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Operacje specjalne w Systemach Przymierza – Blog BioWare

Międzyplanetarna Akademia Bojowa (MAB) to czołowa placówka kierownictwa Przymierza, nauczająca żołnierzy i oczywiście dowódców, poświęcona walce z zagrożeniami z 22 wieku. Międzyplanetarna Akademia Bojowa, nieoficjalnie nazywana „willą”, gromadzi oficerów ze wszystkich oddziałów największych potęg militarnych Ziemi; najlepsi kandydaci mogą uczęszczać do szkoły w lokalizacji podstawowej w Vila Militar w Rio de Janeiro w Brazylii. Uczestnicy przechodzą mordercze kursy, zmieniając zawartość zależnie od tego ile razy byli oni trenowani w szkole.

Jeśli jest to ich pierwszy raz w szkole, stażyści uczestniczą w scenariuszach doświadczanych przez większość elitarnych jednostek wojsk lądowych; typowy kandydat może być szkolony więcej niż 20 godziny na dobę, prowadząc małe jednostki do walki na wrogim terenie z małą ilością snu lub jedzenia. Ci, którzy dobrze sobie poradzą w tej sytuacji, są uważani za „wykwalifikowanych MAB,” otrzymując oznaczenie N1 i są zapraszani na kolejne szkolenia. Kursy od N2 do N6 odbywają się na innych planetach lub na stacjach kosmicznych, aby umieścić stażystę w bardziej ekstremalnych sytuacjach konfliktowych.

Niektóre z tych szkół zawierają szkolenia walk w warunkach nieważkości, bojowych skoków spadochronowych (spadochroniarstwo), lotu z plecakami rakietowymi / bojowymi plecakami rakietowymi, nurkowania bojowego, walk bliskiego kontaktu i kontroli pola boju, lingwistykę, leczenie urazów u ludzi i obcych w warunkach polowych i procedury szturmowe. Żołnierze z wyspecjalizowanymi zadaniami mogą także uczęszczać do specjalistycznych szkół na szkolenia związane z ich polem umiejętności. Obserwatorzy mogą uczestniczyć w szkoleniu ostrzału marynarki i w bliskich kursach wsparcia lotniczego; piloci i zmechanizowani żołnierze uczą się jeździć, utrzymać i strzelać z kilku rodzajów pojazdów i zasilanych zbroi; specjaliści łączności uczęszczają na wspólne kursy łączności.

Najwyższy kurs, N6, koncentruje się na rzeczywistych doświadczeniach bojowych, a stażyści dołączają do dowódców w konfliktach w całej galaktyce. Tylko wtedy, gdy szkolony przetrwał wszystkie scenariusze „w sposób skuteczny i godny podziwu,” on lub ona otrzymuje prestiżowe oznaczenie N7. Przed wydarzeniami związanymi z Wojną ze Żniwiarzami, uroczystość nadawania im stopni odbyła się na stacji Arkturus, a teraz dzieje się to praktycznie na polu bitwy. N7 jest tradycyjnie dozwolone do noszenia jedynie podczas przebywania na terenie szkoły lub na polu bitwy i na galowych spotkaniach – od N1 do N6 są jedynie do użytku wewnętrznego. Należy podkreślić, że niezaliczenie kursu N nie jest żadnym wstydem – to trening tak ekstremalny, że nawet awans do rangi N1 jest uważany za wykraczający poza normalny obowiązek. To pomaga czerpać szeregi chętnych stażystów, którzy mogą pomarzyć o swoich podbojach lub nie ryzykują nadmiernie w poszukiwaniu większych zaszczytów.

Sama kwalifikacja MAB nie gwarantuje awansu, jednak oficerowie zaliczający to szkolenie są z reguły uważani do znakomicie przystosowanych do objęcia wysokich stanowisk dowódczych. W niektórych przypadkach jednak, biorą pod uwagę utworzenie silnego pułku operacji specjalnych wykonywanych wyłącznie z żołnierzy z kwalifikacjami MAB, by poradzić sobie z konkretnym problemem. Na przykład, jeśli Przymierze było na koloni volusów podczas ataku Żniwiarzy, może stworzyć pułk sił zbrojnych złożony wyłącznie z żołnierzy MAB, którzy byli przeszkoleni w środowiskach wysokiego ciśnienia powietrza lub ciężkiego amoniaku, Przymierze użyje ich do ukończenia celu.

Wybitna rola Przymierza w Wojnie ze Żniwiarzami oznacza, że wiele żołnierzy N7 wezwano do trenowania obcych gatunków w asymetrycznej, wojnie przeciwko Żniwiarzom, wykorzystując ich wiedzę w walce na obcych światach. Z perspektywy dowództwa, te siły oznaczone jako „siły N7″ z powodu stanu ich dowódcy; nie oznacza to, że wszyscy żołnierze N7 pod rozkazami tego dowódcy są skazani na siebie. Te zmieszane gatunkowo zespoły dały galaktyce niektóre ze swoich najcenniejszych zwycięstw. Konwencjonalna mądrość głosi, że małe, elitarne oddziały lądowe, takie jak N7, nie mogą wygrać wojny z wrogiem, takim jak Żniwiarze, ale długie kursy zrobiły swoje, by nie dać umniejszyć ducha najlepszych walczących na Drodze Mlecznej.

Źródło: Blog BioWare
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.