Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza

ANNSieć Informacyjna Przymierza zatrudnia licznych korespondentów w całej galaktyce. Jej partnerzy informacyjni nadają z miejsc zdarzeń raz na tydzień w dniach poprzedzających inwazję Żniwiarzy, a podczas samej wojny wiadomości są wysyłane w miarę możliwości.

 

Amita Qasid

WYCIEK PODWAŻA ROLĘ GETHÓW W BITWIE O CYTADELĘ – SIEĆ INFORMACYJNA PRZYMIERZA

Od: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza.

24 Sierpnia, 2186 rok

Wyciek podważa rolę gethów w Bitwie o Cytadelę

Autor: Amita Qasid

VANCOUVER, ZIEMIA – Wyciekł raport, którego treść wywołuje pewne wątpliwości dotyczące kluczowych faktów Bitwy o Cytadelę, przywołując ponownie budzące kontrowersje zarzuty przez długi czas marginalizowanego „Ruchu Konspiracji Cytadeli”.

Według raportu, pozyskanego przez niezależną grupę informacyjną TruthHAX, ściśle tajny komitet obronny ds. kryzysowych przyznał jakoby potężny niszczyciel będący w centrum bitwy mógł w rzeczywistości nie być tworem gethów.

Najmocniejszym argumentem zawartym w raporcie są zeznania Komandora Sheparda, bohatera sił Przymierza i odznaczonego weterana. Shepard upierał się przy tym, że flagowy okręt Sarena Arteriusa był w rzeczywistości jednym z wielu przedstawicieli sztucznej inteligencji, niezależnej od gethów oraz wrogiej dla istot organicznych.

Wiarygodność Sheparda  zmalała jednak w ostatnich latach przez doniesienia mówiące o jego współpracy z organizacją terrorystyczną Cerberus. Jednak w ujawnionym przez TruthHAX dokumencie, komitet obronny ds. kryzysowych zdaje się postrzegać twierdzenia Komandora Sheparda jako jedną z przyjętych i rozważanych możliwości.

Niestety, nie mogliśmy skontaktować się Komandorem w celu uzyskania komentarza ze względu na zwolnienie go ze służby przez komitet.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Premier Shastri na pytania dotyczące raportu odpowiedział tylko: „To duża galaktyka. Gethy są jednym z wielu zagrożeń, o których rozmawiamy i zapewniam, że możecie być spokojni, Przymierze stawi czoła wszystkiemu co stanie nam na drodze.”

Amita Qasid jest korespondentką polityczną „Ziemskich Standardów” Sieci Informacyjnej Przymierza i częstym współpracownikiem Magazynu SIP-u.

Źródło

Pietro Pagano

WŁADZA WCIĄŻ SPOCZYWA W RĘKACH LINRON, LECZ DALEKO JEJ JESZCZE DO PEŁNEJ KONTROLI – SIEĆ INFORMACYJNA PRZYMIERZA

Od: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza.

31 Sierpnia, 2186 rok

Władza wciąż spoczywa w rękach Linron, lecz daleko jej jeszcze do pełnej kontroli

Autor: Pietro Pagano

TALAT, SUR’KESH – Dalatrasa Linron, przywódczyni najbardziej wpływowego rodu na ojczystej planecie salarian – Sur’Kesh wciąż utrzymuje się przy władzy i uzyskuje nieznaczną przewagę nad oponentami.

W długiej przemowie wygłoszonej ostatniej nocy do wszystkich salarian przebywających na ojczystej planecie oraz koloniach, Dalatrasa Linron zwróciła się szczególnie w kierunku pomniejszych rodów, księstw i korporacji, podkreślając progres jaki zapewniła salariańskim interesom i wytykając jednocześnie błędy konkurencyjnemu rodowi Narra.

Po zakończeniu przemowy, zapewnienia o lojalności bądź nieufności wobec rodu Linron zostały złożone według standardowej procedury wyborczej używanej do wybierania przywództwa.

Po ogłoszeniu wyników Dalatrasa Narra skontaktowała się z Dalatrasą Linron i pogratulowała jej zwycięstwa. Osoby zaangażowane w życie rodu Linron twierdzą jednak, że przeciwnicy rodu będą nadal bacznie obserwowani.

„W polityce salarian ‘Kocham cię’ znaczy zwykle tyle co ‘niedługo zginiesz’, a ‘niedługo zginiesz’ oznacza ‘Kocham cię’” – mówi jeden z popleczników Linron.

„Władza Linron nad Unią Salarian jest czymś niepodlegającym dyskusji jednak ród Narra wciąż pozostaje zagrożeniem, choćby dlatego iż nie uznają  Talat jako stolicy tej planety.”

Nasze źródło dodaje „Jeżeli Dalatrass Linron umiejętnie wszystko rozegra, będzie wkrótce w stanie zdobyć lojalność i poparcie salariańskiego Oddziału do Zadań Specjanych (OZS).”

Innymi słowy, był to kolejny zwyczajny dzień na Sur’Kesh.

„Znak Ssaka” to blog Pietro Pagano traktujący o kulturze salarian uaktualniany co tydzień wprost z planety Sur’Kesh.

Źródło

Diana Allers

WĘDROWNA FLOTA ODMAWIA PRZYJĘCIA INSPEKCJI Z CYTADELI – SIEĆ INFORMACYJNA PRZYMIERZA

Od: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza.

7 Września, 2186 rok

Wędrowna Flota odmawia przyjęcia inspekcji z Cytadeli

Autor: Diana Allers

CYTADELA – Stosunki dyplomatyczne pomiędzy quarianami a Radą Cytadeli ochłodziły się po tym, jak Wędrowna Flota odmówiła rozpatrzenia propozycji wizytacji inspektorów Rady do spraw uzbrojenia.

Propozycja przeprowadzenia takiej kontroli powstała już kilka miesięcy temu, gdy Flotylla weszła rzekomo w posiadanie części uszkodzonych statków kosmicznych, które mogłyby posłużyć to utworzenia uzbrojenia o sile bojowej pancernika.

Zarzuty wniesione przez nieznane z imion Widma koncentrują się na bitwie toczącej się w pobliżu planety Korlus należącej do Systemów Terminusa. Walka rozegrała się pomiędzy Wędrowną Flotą, a najemnikami Błękitnych Słońc. Gdy ostatnie strzały ucichły, Flota zebrała wszystkie szczątki wrogich statków z powierzchni oraz orbity planety.

Przedstawiciele quarian nie mogą dopatrzeć się w tej sprawie niczego złego.

„Nie posiadamy ambasady na Cytadeli ani nie jesteśmy już sygnatariuszami Traktatu z Farixen” – mówi Admirał Han’Gerrel vas Neema – „Nasze uzbrojenie nie jest sprawą, którą powinna interesować się Rada. Co więcej, przedstawiane ‘obawy’ są całkowicie bezpodstawne. Nigdy nie mieliśmy i nie planujemy mieć wrogich zamiarów wobec ras Rady”.

Opinia publiczna w przestrzeni Cytadeli zareagowała na całą sytuację dość porywczo.

„Wędrowna Flota zawsze egzystowała na pograniczu zbrodni.” – pisze popularny bloger Feyro Derlan – „Ale montowanie gigantycznego działa na statku-bazie, którego rozmiarów możemy się tylko domyślać? To nie powód do względnego niepokoju. Na samą myśl można zmoczyć spodnie”.

Diana Allers to wojenny korespondent pojawiający się regularnie w programie ANN „Teatr Bitwy”.

Źródło

Iris Dunnigan

EKSPANSJA CERBERUSA UZNANA ZA „ZNACZĄCE ZAGROŻENIE” – SIEĆ INFORMACYJNA PRZYMIERZA

Od: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza.

14 Września, 2186 rok

Ekspansja Cerberusa uznana za „znaczące zagrożenie”

Autor: Iris Dunnigan

CYTADELA – Ostrzegający przed rosnącym zagrożeniem ze strony proludzkiej organizacji Cerberus raport salariańskiego Oddziału do Zadań Specjalnych zaczyna przykuwać uwagę Wieży Cytadeli. Sieć Informacyjna Przymierza zgodziła się nie publikować tajnych materiałów zawartych w raporcie, jednak jeden z ekspertów w OZS, wyjawił anonimowo, że kiedyś postrzegana jako mała i niezwykle selektywna grupa drastycznie powiększyła się i urosła w siłę. „Zawsze była taka część ludzkiej populacji, która wierzyła w to, że Rada ich okłamuje,” powiedział jeden z agentów. „Cerberus wykorzystał ich strach przed tym.” Dołączony do raportu skonfiskowany materiał wideo organizacji wykorzystywany do rekrutacji jednoznacznie określa mentalność Cerberusa: „Inne rasy mogą z nami rozmawiać, handlować, nawet żyć z nami, lecz w dobie kryzysu, jesteśmy zdani tylko na siebie.”

Krytycy raportu szybko wskazują jego wady. „Ten raport wyjawia informacje już dawno temu ustalone przez Widma” powiedziała jedna z osób z Wieży. „Wiemy już, że Cerberus jest w stanie posłać do walki wielu żołnierzy, stworzyć niewykrywalną fregatę czy przeprowadzać przełomowe badania. Było oczywiste przez ostatnie miesiące, nawet lata, to że Cerberus zwiększa swą liczebność, jednak gdy stawiane jest pytanie „jak Cerberus jest w stanie dokonać tego wszystkiego”, OZS odpowiada tylko: „jeszcze nie wiemy.” To przekroczyło granicę naszej akceptacji.”

Irris Dunningan prowadzi program „Najważniejsze Informacje” Sieci Informacyjnej Przymierza i przekazuje nam najważniejsze wieści z ostatniej chwili.

Źródło

Shirin Kazemi

NAPŁYW BATARIAŃSKIEGO RUCHU PRZYNOSI WIEŚCI O WOJNIE – SIEĆ INFORMACYJNA PRZYMIERZA

Od: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza.

21 Września, 2186 rok

Napływ batariańskiego ruchu przynosi wieści o wojnie

Autor: Shirin Kazemi

UKŁAD UTOPIA – Masywny napływ batariańskich statków wywołał wzrost napięcia w Gromadzie Exodus, stawiając siły Przymierza w stan gotowości. Według władz Przymierza, statki przybyły zza będącego pod kontrolą batarian przekaźnika Harsa właściwie bez ostrzeżenia. Części z nich ledwie udało się wykonać poprawny skok. Przymierze najprawdopodobniej otworzyło ogień do kilku z nich próbując je zatrzymać.

„To cud, że oni jeszcze żyją,” powiedział jeden z kapitanów ludzkiej fregaty. Przybyli batarianie zapewniają, że nie są ani najeźdźcami ani dezerterami, lecz uciekinierami. Utrzymują, że flotę Hegemonii zaatakowała wrogo nastawiona rasa, bombardując przy tym Khar’shan i inne batariańskie planety.

Przez usterki kom-boi Harsa, sporadycznie udaje się nawiązać łączność domniemanych uciekinierów z ich rządem na Khar’shan. Część z przybyłych batarian uważają, że za atak odpowiada Rada. Inni obwiniają gethy a nawet Raknii. Wszyscy jednak jednogłośnie przyznają, że napastnicy, kimkolwiek są, blokują przekaźnik niszcząc większość statków, które próbują z niego skorzystać. Wśród uciekinierów można znaleźć nie tylko cywili. Dowódca Hegemonii, Eruz Mathat, który znajduje się pod strażą w związku z inspekcją jego krążownika, powiedział bez ogródek: „Nigdy bym nie uwierzył w to, że kiedyś zwrócę się z prośbą do ludzkiej floty, ale potrzebujemy waszej pomocy”.

Shirin Kazemi współtworzy program „Jabłko” nadawany przez Sieć Informacyjną Przymierza na Eden Prime oraz „Stałe Czasy”.

Źródło

Chisilix Palanurus

PRYMARCHA WZYWA TURIAN DO WOJNY – SIEĆ INFORMACYJNA PRZYMIERZA

Od: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza.

28 Września, 2186 rok

Prymarcha wzywa turian do wojny

Autor: Chisilix Palanurus

CIPRITINE, PALAVEN – Hierarchia Turian jest w stanie wojny z nieznaną rasą inteligentnych maszyn – ujawnił dziś w krótkim komunikacie rozesłanym po całej Przestrzeni Cytadeli prymarcha Ferdorian z planety Palaven. Jego przemowa została odebrana kilka godzin przed tym jak kom-boje znajdujące się w pobliżu Mactare – systemu gwiezdnego, w którym mieści się zniszczona kolonia turian na planecie Taetrus, przestały odpowiadać.

Pogłoski, że napastnicy to te same owado-podobne statki, które zaatakowały przestrzenie należące do ludzi i batarian zostały potwierdzone przez prymarchę. „Napastnicy są nazywani Żniwiarzami. To rasa inteligentnych statków, które potrafią zmieniać swych więźniów w posłusznych niewolników” – powiedział w swym wystąpieniu.

Fedorian nie zadał sobie wyraźnego trudu by zaznaczyć, że wróg musi dysponować o wiele potężniejszą i bardziej zaawansowaną technologią aby móc koordynować atak na dwa fronty oddalone od siebie o tysiące lat świetlnych. „Nasz wróg skrywa wiele tajemnic, lecz wiemy o nim wystarczająco dużo.” – mówi. „Zaatakowali nasz gatunek, wypowiadamy im więc wojnę. Wojnę, która będzie toczona aż do zwycięstwa. Nie ważnym jest to, jak długa i ciężka czeka nas droga. Będziemy walczyć dopóty, dopóki Żniwiarze nie będą w stanie zagrozić nam ponownie.”

Odpowiedź Turian na komunikat była porażająca. Zanotowano kilka awarii Inter-oraz-extranetu, gdy turianie zaczęli spontanicznie wyrażać swój gniew pod adresem nowego wroga. Zdaje się, że prymarcha Fedorian przewidział tak silną i emocjonalną reakcję na swój komunikat, czas pokaże czy uda mu się nad nią zapanować. „Nie jest to czas na gniew.” – powiedział „Teraz nadszedł czas, aby wykorzystać naszą silną wolę i zrobić to, co należy. Musimy pokazać wszystkim, że nie ważne kto atakuje turian – każdy popełnia błąd wybierając nas na swych przeciwników.”

Chisilix Palanurus służy w 20. obywatelskim kontyngencie Komunikacyjnego Legionu Konfliktowego Hierarchii Turian.

Źródło

FLOTY HIERARCHII POKONANE PODCZAS ATAKU NA PALAVEN – SIEĆ INFORMACYJNA PRZYMIERZA

Od: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza.

5 Października, 2186 rok

Floty Hierarchii pokonane podczas ataku na Palaven

Autor: Chisilix Palanurus

SYSTEM TREBIA: Siły Hierarchii poniosły porażkę podczas próby odbicia przekaźnika Mactare i wrogie statki, znane jako Żniwiarze wkroczyły w przestrzeń Palavenu.

Hierarchia podjęła próbę międzyprzekaźnikowego ataku w celu odbicie kolonii na planecie Teatrus, lecz w wyniku tej akcji straciła dużą ilość statków oraz personelu.

Atak rozpoczął się z założeniem, iż Żniwiarze przebywają po drugiej stronie przekaźnika w gotowości do zniszczenia czegokolwiek co spróbowałoby z niego skorzystać. Floty od 29 do 32 specjalizujące się w ciężkiej artylerii wysłały ładunki rezonansowe przez przekaźnik, aby oczyścić przestrzeń po jego drugiej stronie. Następnie wysłano tam cztery floty wierząc, że ich ogromna masa spowoduje „poślizg” przekaźnika przez co zostaną wyrzuceni daleko poza zasięg Żniwiarzy.

Wielkość poniesionych strat jest utajniona. Wiadomo jedynie, że Żniwiarze pojawili się nagle po „turiańskiej” stronie przekaźnika niedaleko Palavenu. Według źródeł Hierarchii „znaczna część armady” zaangażowała się w walkę z najeźdźcą.

Otrzymane raporty zawierały zdjęcia ukazujące zwycięstwo Żniwiarzy nad Taetrus, lecz dane te nie zostały jeszcze potwierdzone przez specjalistów. Niektóre kom-boje zostały zniszczone, wywołując opóźnienie extranetu i sygnałów wysyłanych z systemu Trebia.

W nadzwyczajnym przekazie z utajnionego miejsca, Prymarcha Fedorian przyznał, że w czasie walki spodziewana jest całkowita utrata możliwości komunikacji Palavenu z resztą galaktyki.

„Musimy przygotować się na najgorsze”- powiedział. „Nie możemy oczekiwać pomocy ze strony naszych sojuszników, gdyż oni sami toczą własną walkę. Patrzą na nas, bo w każdym turianinie tkwi żołnierz. W obliczu obecnych wydarzeń musimy być czymś więcej. Każdy z nas musi stać się zbawicielem.”

Chisilix Palanurus służy w 20. obywatelskim kontyngencie Komunikacyjnego Legionu Konfliktowego Hierarchii Turian.

Źródło

Wiadomości ze statku

Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza są również znani z tworzenia raportów na określone tematy, głównie bez podawania autora tekstu. Raporty te mogą być odczytywane przez komandora Sheparda na terminalach na pokładzie Normandii SR-2, podczas wojny ze Żniwiarzami.

Aefus

Shepard otrzyma tę wiadomość, jeżeli nie przekona Dina Korlacka do rozstania się z danymi wywiadowczymi dotyczącymi ataku Cerberusa.

SIP: Nowy artykuł, „Cerberus”
______________________________________________________________
Nadawca: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza

Aefus – Turiańska kolonia Aefus została zaatakowana przez siły Cerberusa, próbujące przejąć kontrolę nad jej dokami i fabrykami ciężkiej maszynerii.

Hierarchia Turian błyskawicznie zmobilizowała przeciwko najeźdźcom Szóstą Flotę, ale Cerberus zdołał wcześniej przechwycić obronę przeciwlotniczą kolonii.

Turiańska flota w końcu wyparła wrogów z Aefusa, ale kilka krążowników i transportowców nie zdołało uniknąć uszkodzeń.

Nadal nie jest znana liczba ofiar wśród cywilów, ale nieoficjalne szacunki mówią o dziesiątkach tysięcy.

Aresh Ahgdashloo

Jeżeli oszczędzono Aresha podczas podróży Jack na Pragię, umrze on bohaterską śmiercią.

SIP: Nowy artykuł, „Cerberus”
______________________________________________________________
Nadawca: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza

Elizjum – prom ewakuacyjny, który cudem uniknął zniszczenia podczas próby ucieczki z okupowanego przez Żniwiarzy terytorium Elizjum, został podobno ocalony w wyniku interwencji samotnego biotyka.

Na promie obecne były dzieci, które wyciągnęły wyższe numery na loterii ewakuacyjnej kolonii, co oznaczało, że nie miały prawa do wejścia na pokład promów opuszczających planetę w pierwszej fali ewakuacji.

Ich prom został ocalony, gdy biotyk, zidentyfikowany przez władze jako Aresh Aghdashloo, związał w walce siły Żniwiarzy, które uniemożliwiały wystartowanie promu. Aghdashloo był wcześniej karany za zażywanie narkotyków i inne przestępstwa, twierdził też, że jako dziecko przeżył obóz Cerberusa na Pragii.

Świadkowie mówią, że zabił kilkadziesiąt potworów Żniwiarzy, zanim w końcu uległ pod ich naporem, zapewniając jednak dość czasu, by prom mógł bezpiecznie odlecieć.

Ruch oporu na Eden Prime

Jeżeli Shepard przechwycił Javika z Eden Prime, a także włączył kolonistów do buntu przeciwko swoim okupantom – Cerberusem, ta wiadomość nadejdzie w następstwie.

SIP: Nowy artykuł, „Eden Prime”
______________________________________________________________
Nadawca: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza

Przedstawiciele Przymierza potwierdzają, że miejscowy ruch oporu zdołał wyprzeć siły Cerberusa z Eden Prime.

Cerberus zaatakował Eden Prime z nieznanych na razie przyczyn i rozpoczął okupację kolonii. Ciągłe ataki zjednoczonej populacji zmusiły jednak wojska Cerberusa do odwrotu. Przedstawiciele Przymierza wysyłają tam teraz transportowce, które ewakuują ludność, zanim do kolonii dotrą Żniwiarze.

„Zawdzięczamy to zwycięstwo Przymierzu” – głosi oświadczenie dowódcy ruchu oporu, Edwarda Crabba. – „Ludność Eden Prime zawsze była gotowa do walki, ale to dzięki informacjom Przymierza zdobyliśmy narzędzia konieczne do pozbycia się tych drani z Cerberusa z naszej planety”.

Wielu bojowników twierdzi, że planuje zaciągnąć się na służbę i wspierać Przymierze.

Kal’Reagar

Kal’Reegar ginie w Wojnie ze Żniwiarzami, jeżeli przeżył Haestrom, a quarianie przeżyli swoją wojnę o odzyskanie Rannocha. Wiadomość jest odebrana jakiś czas po upadku Thessii.

SIP: Nowy artykuł, „Flota quarian”
______________________________________________________________
Nadawca: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza

Palaven – Hierarchia Turian, jedna z najpotężniejszych i najwyżej cenionych sił lądowych w galaktyce, składa dziś hołd niespodziewanemu sojusznikowi: marines z quariańskiej floty.

Osłabiony system odpornościowy quarian oznacza, że ich siły są zwykle przywiązane do statków. Jednak gdy pojawiła się potrzeba, by specjalna ekipa techniczna naprawiła naziemny przekaźnik komunikacyjny, który zapewniał niezbędne informacje wojskom turiańskim, jeden z quariańskich oddziałów stanął na wysokości zadania.

Quariańska ekipa, prowadzona przez swego dowódcę Kal’Reegara, naprawiła system komunikacyjny, a potem poświęciła życie, broniąc go do czasu przybycia oddziałów krogańskich.

Kiedy oddziały turiańskie zaproponowały pomoc w ewakuacji, Reegar odmówił, przekonując, że nie można ryzykować utraty przekaźnika. Powiedział, że liczne uszkodzenia egzokombinezonów jego i jego ludzi uniemożliwiają ewakuację.

„I tak już jesteśmy martwi” – miał powiedzieć Reegar. – „Sprawcie tylko, by za to zapłacili”.

Rzecznik prymarchy Victusa wychwalał męstwo oddziału.

„Niezależnie od wcześniejszych zawirowań politycznych, dziś galaktyka jest zjednoczona w obliczu wspólnego zagrożenia” – powiedział Victus. „Korzymy się przed poświęceniem naszych sprzymierzeńców z Rannocha i przysięgamy, że spłacimy ten dług.”

Wędrowna Flota

Po nieudanej próbie przewrotu Cerberusa, specjalista SIP Ruxius Rilius rozprzestrzenia kawałek napominając o podejrzanych działaniach największej floty galaktyki.

SIP: Nowy artykuł, „Flota quarian”
______________________________________________________________
Nadawca: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza

Ruxius Rilius, dziennikarz SIP

Cytadela – Gdzie jest flota quarian? Najnowsze doniesienia sugerują, że Żniwiarze zajmują w szaleńczym tempie kolejne układy. Przedstawiciele wszystkich ras porzucają swoje stacje, kolonie, a w niektórych wypadkach nawet ojczyzny.

Tego typu wymuszony exodus wydaje się szczególnie znajomy dla koczowniczych quarian, którzy kilkaset lat temu zostali przegnani z ojczystej planety przez syntetyczne gethy. Teraz jednak, kiedy cała galaktyka zmaga się ze Żniwiarzami, brak quarian jest aż nadto widoczny.

Ani przedstawiciele turian, ani Przymierza nie potrafią podać aktualnej lokalizacji quariańskiej floty. Twierdzą, że głowy zaprzątają im teraz inne kwestie.

Cokolwiek planują quarianie, robią to w tajemnicy przed Radą. Podczas uzupełniania paliwa na Illium nie podali informacji o kolejnym celu swojego lotu, rozesłali natomiast wszędzie wezwanie do młodych quarian, żeby przerwali swoje Pielgrzymki i dołączyli do floty.

Chciwe i krótkowzroczne siły zawsze będą próbowały wykorzystać galaktyczne kryzysy; możemy tylko liczyć, że plany quarian – na czymkolwiek polegają – nie przeszkodzą w jedynej naprawdę istotnej sprawie: powstrzymywaniu Żniwiarzy.

Czytaj felietony Ruxiusa Riliusa „Pogląd na Imperium” – tylko w SIP.

Ranna Thanoptis

Rana Thanoptis będzie zabijać wielu asari urzędników przed zabiciem się, gdy została oszczędzona przez Sheparda na Virmirze.

SIP: Nowy artykuł, „Indoktrynacja”
______________________________________________________________
Nadawca: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza

Thessia – Naukowiec asari, Rana Thanoptis, zmarła w areszcie w wyniku samobójstwa po tym, jak została zatrzymana za zamordowanie wielu funkcjonariuszek wojskowych asari.

Śledczy ujawniają, że przed śmiercią Thanoptis mówiła o głosach w swojej głowie, które uważano za dowód na jej wcześniejsze zindoktrynowanie. Głosy przepowiedziały wyniesienie asari i powiedziały Thanoptis, że każdy, kto walczy ze Żniwiarzami, „musi umrzeć”.

Thanoptis pracowała kilka lat temu przy supertajnym projekcie dla byłego Widma, Sarena Arteriusa, i prawdopodobnie wtedy została zindoktrynowana. Otrzymała ułaskawienie od rządu asari w zamian za pomoc w badaniach nad technologią Żniwiarzy.

Uważa się, że Thanoptis była odpowiedzialna za podłożenie prowizorycznego ładunku wybuchowego, którego eksplozja w ośrodku badawczym doprowadziła do śmierci pięciu goszczących tam funkcjonariuszek wojskowych asari oraz czterech cywilów. Kolejne kilkanaście osób odniosło ciężkie obrażenia, poważnie uszkodzony został też sam ośrodek.

Prowadzący śledztwo oświadczyli, że nie szukają innych podejrzanych w tej sprawie.

Urdnot Wrex

Jeżeli Wrex jest liderem Urdnotów, a lekarstwo na genofagium jest sfałszowane, dowiaduje się o tym i spotyka z Shepardem na Cytadeli po bitwie o Rannoch. Umiera, próbując zabić Sheparda, a incydent jest nadawany w wiadomościach.

SIP: Nowy artykuł, „Urdnot Wrex”
______________________________________________________________
Nadawca: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza

Cytadela – Dzisiaj na Cytadeli doszło do brutalnego incydentu, gdy Urdnot Wrex, znany krogański najemnik, zaczepił żołnierza Przymierza w sprawie niespłaconego długu hazardowego.

Świadkowie zeznają, że wymiana zdań szybko przerodziła się w konfrontację fizyczną, podczas której kroganin wyciągnął broń i zaczął strzelać do bezbronnego żołnierza Przymierza.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze SOC byli zmuszeni zabić najemnika, kończąc tym samym napiętą sytuację.

„Mogę potwierdzić, że doszło do incydentu, w wyniku którego uzbrojony kroganin został śmiertelnie postrzelony w pobliżu doków ładunkowych” – oświadczył komendant SOC, Armando-Owen Bailey.

„Nadal nie mamy pewności, jak udało mu się przemycić broń na Cytadelę, ani co doprowadziło do bójki, ale według naszych informacji chodziło o jakiś niespłacony zakład. Śledztwo jest w toku i przed jego zakończeniem nie będziemy komentować sprawy.”

Nadzieja Zhu

Kolonia Nadzieja Zhu na Feros zajmuje się zbrojeniem przeciwko Żniwiarzom, jeżeli Shepard pozwolił kolonia żyć i prosperować.

SIP: Nowy artykuł, „Żniwiarz”
______________________________________________________________
Nadawca: Partnerzy informacyjni Sieci Informacyjnej Przymierza

Feros – Grupa kolonistów na Feros rozpoczęła obronę przed nadciągającymi siłami Żniwiarzy, odpierając ich wystarczająco długo, by dać cywilom z pobliskich kolonii czas na ucieczkę.

Nieformalna milicja z Nadziei Zhu, której członkowie podobno przeżyli kilka lat temu brutalny atak gethów, uniemożliwiła pierwsze próby lądowania Żniwiarzy, wykazując poziom kompetencji bojowych, jakim charakteryzują się częściej doświadczeni weterani.

Kolonie używają zaimprowizowanej broni oraz zasobów pozyskanych z nieczynnego ośrodka ExoGeni.

„Ta kolonia jest naszym domem” – powiedziała rzeczniczka walczących, Lizbeth Baynham. „Przeżyliśmy już gorsze sytuacje i wiemy, jak razem walczyć.”

Szacuje się, że kolonia będzie miała czas na pełną ewakuację, zanim pojawią się kolejne siły Żniwiarzy.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Alliance_News_Network_Information_Partners
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.