N7 | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

N7

N7 jest zawodowym kodem w wojsku Systemów Przymierza. N to litera oznaczająca służbę w Siłach Specjalnych. a „7” odnosi się do najwyższego poziomu zaawansowania. Ma to zastosowanie do personelu Przymierza, którzy ukończyli program Międzyplanetarną Akademię Bojową (MAB).

Trening N7

Międzyplanetarna Akademia Bojowa (MAB) to czołowa placówka Przymierza, nauczająca żołnierzy i dowódców. Akademia, nazywana czasami „Szkołą N” lub „willą”, gromadzi oficerów ze wszystkich rodzajów ziemskich armii i wysyła ich na mordercze szkolenia w Vila Militar w Rio de Janeiro.

Wstępne szkolenie kandydatów zajmuje nawet po 20 godzin na dobę, w trakcie których małe grupy bojowe przekraczają nieprzyjazny teren, walcząc z niedospaniem i głodem. Ci, którzy dobrze sobie poradzą w tej sytuacji, otrzymują oznaczenie N1 i są zapraszani na kolejne szkolenia. Kursy od N2 do N6 odbywają się często poza planetą i obejmują takie zagadnienia jak walka w warunkach nieważkości, bojowe skoki spadochronowe, walka z plecakami rakietowymi, nurkowanie bojowe, kontrola pola boju, lingwistyka oraz leczenie urazów u ludzi i obcych w warunkach polowych.

Najwyższy kurs – N6 – zapewnia kandydatom faktyczne doświadczenia bojowe w konfliktach w całej galaktyce. Jeśli szkolony zdoła przetrwać wszystkie scenariusze „w sposób skuteczny i godny podziwu”, ostateczne otrzymuje prestiżowe oznaczenie N7 – jedyne, które można nosić na mundurach polowych i galowych.

Niezaliczenie kursu N nie jest żadnym wstydem – to trening tak ekstremalny, że nawet oficerowie z rangą N1 otoczeni są powszechnym szacunkiem. Prestiż wiążący się z samym wstąpieniem w szeregi kursantów MAB sprawia też, że kandydaci nie ryzykują nadmiernie w poszukiwaniu większych zaszczytów.

Sama kwalifikacja MAB nie gwarantuje awansu, jednak oficerowie zaliczający to szkolenie są z reguły uważani do znakomicie przystosowanych do objęcia wysokich stanowisk dowódczych.

Ekwipunek

Pancerz

Pancerze Onyx oraz Obrońcy N7 mają charakterystyczny emblemat N7 i czerwony pasek na całej długości prawej ręki.

Emblemat N7 jest widoczny na wszystkich dostępnych modyfikowalnych pancerzach (dot. tylko klatki piersiowej) noszonych przez kom. Shapard/a, za wyjątkiem Napierśnika Pustułka oraz klatki piersiowej od Rosenkov Materials.

Bronie

Kilka markowych broni N7 zostało opracowanych przez Systemy Przymierza i mają one szerokie zastosowanie od 2186 roku:

Oddziały Specjalne N7

Podczas Wojny ze Żniwiarzami, sojusznicze siły rozpoczęły rekrutacje każdego, żołnierza czy najemnika, by służyli na linii frontu konfliktu. Ci najbardziej doświadczeni agenci uformowali drużyny w celu zabezpieczenia obiektów, ewakuacji cywilów, walcząc z Cerberusem lub/i Żniwiarzami głęboko na terytorium wroga. Początkowo prowadzeni przez komandowsów N7, te drużyny zostały nazwane Oddziałami Specjalnymi N7. W świetle wzorowej służby i niezwykłej odwagi tych zespołów, Przymierze zezwoliło na nieoficjalną nazwę, by szerzyła się ona w galaktyce na znak szacunku dla ich wysiłków.

Drużyny Oddziałów Specjalnych N7 mogą wspomóc w różnym stopniu w ogólnych działaniach wojennych.

Klasy N7

Podczas Wojny ze Żniwiarzami, wielu adeptów i absolwentów N7 rozpoczęło swój trening z innymi rasami w asymetrycznej wojnie przeciwko Żniwiarzom, dołączając do Sił specjalnych N7 w walce.

 • Adept N7 Furia
 • Żołnierz N7 Niszczyciel
 • Inżynier N7 Burzyciel
 • Strażnik N7 Paladyn
 • Szpieg N7 Cień
 • Szturmowiec Pogromca N7

Znani absolwenci N7

 • David Anderson – Jeden z pierwszych absolwentów programu treningowego N7.
 • Kei Leng – Zwolniony niehonorowo żołnierz Przymiera, obecnie agent Cerberusa.
 • Alec RyderPionier Inicjatywy Andromeda.
 • Lee Riley – Inżynier N7, która przewodzi zespołowi na Cyone, który ma wznowić prace reaktorów paliwowych.
 • Susan Rizzi – Furia N7 dyskutująca o zamówieniu przedmiotu z innym agentem w Pasażu Silverrun.
 • Komandor Shepard
 • James Vega – Zaproponowano mu dołączenie do programu tuż przed rozpoczęciem inwazji Żniwiarzy. Może zdecydować, czy dołączy akceptując ofertę w zależności o podjętych wyborów kom. Sharpard/a.

Znane operacje N7

 • Informacje przekazane przez Emily Wong na Cytadeli w 2185 wskazują, że drużyna komandosów N7 została wysłana w głąb przestrzeni batarian ze statku Fregaty Maskującej Typu Normandia.
 • Kilka Operacji N7 miało miejsce podczas Wojny ze Żniwarzami jako część inicjatywy Siły specjalne N7.

Ciekawostki

 • Wg The Art of Mass Effect mały czerwony element na emblemie symbolizuje ludzką krew, którą Shepard musiał poświęcić, by zatrzymać Sarena Arteriusa. Czerwony pasek na prawej ręce to historyczne odniesienie do dowódców czerwonych pasów we wczesnych misjach kosmicznych, które mają spowodować, że od razu ten kto je widzi, wie kim dana osoba jest.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/N7
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.