Porzuceni | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Porzuceni

Porzuceni są syntetyczną rasą, napotkaną przez Inicjatywę Andromeda w galaktyce Andromeda. Wiele jednostek Porzuconych może latać i unosić się nad ziemią. Siły Porzuconych zaatakują dopiero wtedy, gdy którakolwiek z jednostek będzie zbyt blisko Rydera, bądź innych członków drużyny.

Bronie Porzuconych są przeważnie oparte-na-wiązce, mając przy tym wysoką szybkostrzelność. Nie używają amunicji, ale muszą schłodzić swoje bronie w przypadku przegrzania.

Wygląd

Podtypy

Jednostki Porzuconych to:

Historia

Struktury Porzuconych znalezione na Habitat 7 datuje się na około 300-400 lat, co oznacza, że zostały zbudowane podczas podróży Inicjatywy Andromeda do Gromady Helejosa. Skan węgla na strukturze krypty na Eos wskazuje, że została ona uśpiona w przybliżeniu w tym samym czasie.

Badając kryptę na Eos, Pionier Ryder ma teorię, wg której Porzuceni mogli próbować procesu terraformacji w całej gromadzie Helejosa.

Okazuje się, że maszyny Porzuconych zostały stworzone jako zaawansowana rasa natywna w Helejosie przez Jardaanów. Konflikt, którego zalążek przeistoczył się w rozpętanie Plagę w całej gromadzie, spowodował opuszczenie rasy Jardaanów, nie zostawiając jakichkolwiek wskazówek na to, by kiedykolwiek wrócili.

Kultura

Technologia

Wg Foster Addison, technologia Porzuconych jest w zasadzie mniej zaawansowana niż technologia protean odkryta na Marsie. Różnica między nimi jest taka, że gdy technologia Protean działa na zasadzie „podłączaj i jazda”, technologia Porzuconych „myśli inaczej”.

Masywne struktury Porzuconych są uważane za mechanizmy terraformowania z możliwością działania na całej planecie. Rozszyfrowane glify znalezione w krypcie na Eos wskazują na takie terminy, jak „kontrola atmosfery”, które jak naukowcy Inicjatywy wierzą, jeśli działają zgodnie z założeniami, może zmodyfikować prawie wszystkie aspekty planety i dać złotemu światu szansę. Jako dowód można zaliczyć „zresetowanie” przez zespół pionierski głównej kontroli na Eos, co w wyniku dało ponowną możliwość zasiedlenia planety – wcześniej blokowała to radioaktywna burza.

Do tej pory nie znaleziono jakiegokolwiek języka mówionego przez Porzuconych, tylko „pisany” w postaci glifów. Zgromadzone glify w terenie oraz inne materiały badawcze pozyskane przez zespół pionierski pozwolą SAMowi na częściowe tłumaczenie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Remnant
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.