Czyściec | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Czyściec

Czyściec jest statkiem więziennym z maksymalnym poziomem bezpieczeństwa, prowadzony przez Błękitne Słońca. Istnieje na nim około 30 bloków. W każdym z bloków, znajduje się wiele komórek, które są autonomiczne dla trzymanych tam więźniów; mogą być również przemieszczane poprzez zastosowanie mechanicznych chwytaków. W Czyśćcu Shepard może zrekrutować Jack, niebezpieczną i bardzo niestabilną biotyczkę.

Opis

Czyściec, który należy do niesławnej organizacji najemników, Błękitnych Słońc, był niegdyś „statkiem-arką”, na którym trzymano zwierzęta hodowlane. Obecnie służy jako więzienie zarówno dla jeńców wojennych, jak i dla osób sprzedawanych przez pozbawionych skrupułów polityków pod hasłem podwykonawstwa. Krążą plotki, że Błękitne Słońca przekazują uzdolnionych i sprawnych więźniów batariańskich handlarzom niewolników, ale niewielu świadków takich transakcji żyło dość długo, by o nich opowiedzieć. Populacja Czyśćca wynosi oficjalnie 4350 osób, ale niezależni dziennikarze szacują, że w okresach przeludnienia jest niemal trzy razy wyższa.

Kodeks Galaktyczny

Czyściec był początkowo „statkiem-arką”, przeznaczonym do przewozu zwierząt hodowlanych. Podczas wielkiej bitwy na Skylliańskim Pograniczu został on przejęty przez organizację najemników znaną jako Błękitne Słońca. W ramach wieloletniej przebudowy wnętrza przeprowadzonej przez Błękitne Słońca statek został przystosowany do przetrzymywania przedstawicieli rozumnych gatunków, prawdopodobnie ponieważ organizacja pojmała ich tak wielu podczas różnych konfliktów w całej galaktyce. Gdy media zaczęły nagłaśniać pogłoski, że statek zamieniono w więzienie, Błękitnym Słońcom udało się wykorzystać to medialne zamieszanie, zmieniając je w źródło czystego dochodu.

Dziś Czyściec regularnie odwiedza różne planety i stacje kosmiczne, a po lądowaniu załoga ogłasza, że ze względów ekonomicznych nie może dłużej przetrzymywać więźniów. Twierdząc, że postępują zgodnie z prawem Cytadeli, informują lokalne władze, że są zmuszeni natychmiastowo wypuścić więźniów, aby uniknąć przetrzymywania ich w nieludzkich warunkach. Mając w perspektywie przeniknięcie najgorszych szumowin galaktyki do lokalnej społeczności, władze zwykle gwarantują załodze Czyśćca ogromne zniżki na paliwo, pożywienie i naprawy – byleby statek odleciał. Czasami nawet chętnie dopłacają, aby móc pozbyć się problemów z własnego podwórka i załadować na statek swoich więźniów. Ci nieszczęśnicy trafiają w trzewia Czyśćca i już nigdy nie wracają do rodzin i przyjaciół.

Czyściec jest uzbrojony jedynie w system obrony GARDIAN. Choć jest statkiem wielkości krążownika, w przypadku ataków, na przykład prób odbicia jeńców, konieczne jest udzielenie mu wsparcia przez myśliwce Błękitnych Słońc.

Misja

  • Misja: Akta: Skazaniec

Po dotarciu do Czyśćca, Shepard zostaje poinformowany, że „przesyłka” jest przygotowywana. Naczelnik Kuril wspomina, że Cerberus zapłacił za uwolnienie Jack. Shepard zostaje skierowany do Centrum administracyjnego statku. W drodze do Centrum administracyjnego, Shepard ma możliwość przerwania brutalnego przesłuchania więźnia zwanego Bimmy. Po dotarciu na miejsce, Naczelnik Kuril zdradza Sheparda, wyjaśniając mu przez interkom, że komandor jest „więcej wart jako więzień, niż jako klient” i rozkazuje Błękitnym Słońcom pozbyć się drużyny Sheparda.

Shepard i jego drużyna toruje sobie drogę do uwolnienia Jack, która wpada w brutalny szał na całym statku, powodując katastrofalne zniszczenia. Na ostatniej prostej do wyjścia, Shepard spotyka Naczelnika Kurila, zmuszając go do zabicia; więzienie przetrwało znaczące uszkodzenia konstrukcji, ale się rozpada. W następstwie, Rada wysyła statki ratownicze, by ocalić jakichkolwiek strażników i więźniów, którzy przetrwali w kapsułach ratunkowych.

Wiadomość

Po uwolnieniu wszystkich więźniów w celu ratowania Jack, Shepard otrzymuje wiadomość od niejakiego Billego, który obiecuje wyciąć imię Sheparda, zamiast własnego na ciele następnej jego ofiary. Obiecuje znaleźć i zabić Sheparda, bo został postrzelony na jego drodze. Jest to e-mail wysłany do Sheparda, bez nagłówka.

Temat: (Brak tematu)

Nadawca: (Błąd: niewłaściwa nazwa nadawcy)

Cześć Shepard, podobno tobie zawdzięczam wydostanie się z Czyśćca (przyleciał statek, żeby mnie zgarnąć, ale nie było na nim broni – sprawdziłem dobrze)! Na ciele następnej ofiary wytnę twoje nazwisko zamiast swojego imienia, żeby ci podziękować. Masz kogoś do zabicia (haha)? Ale i tak muszę cię zabić za strzelanie do mnie, wiesz jak to jest. Ojciec mnie nauczył, że jak dasz komuś się skrzywdzić to myśli sobie nie wiadomo co, więc trzeba mu dać do zrozumienia co i jak, nie to żebym teraz to robił! Trzymaj się, wracają ludzie którzy tu mieszkają i zaczyna się zabawa! Szukaj swojego nazwiska, znajdziesz je zanim ja znajdę ciebie, już ja się o to postaram! Billy…

Ciekawostki

  • W wierze katolickiej, Czyściec jest miejscem, w którym dusze muszą przejść ostateczne oczyszczenie, zanim wejdą do Nieba.
  • Społeczeństwo Czyśćca i konstrukcja wykazują uderzające podobieństwo do Butcher Bay z Kronik Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay.
  • Czyściec pierwotnie miał być zlokalizowany w Gromadzie Simak, ale zostało to zmienione tuż przed wydaniem.
  • Według The Art of Mass Effect Universe, zewnętrze Czyśćca zostało oparte na kręgosłupie ryby.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Purgatory
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.