Baza Handlarza Cieni | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Baza Handlarza Cieni

Statek HandlarzaBaza Handlarza Cieni to ogromny statek, który podróżuje poprzez zmienną atmosferę Hagalazu, ukrywając swoją obecność. To właśnie stąd Handlarz Cieni rządzi swoim imperium.

Fasada

Baza Handlarza Cieni ZewnątrzZ zewnątrz statek Handlarza Cieni jest niebezpiecznym miejscem. Prywatna armia Handlarza Cieni patroluje powierzchnie statku, a Sondy porządkowe pilnują kadłub i systemy na zewnątrz statku. Na powierzchni statku nie ma żadnych poręczy lub barier ochronnych, co ​​czyni go niebezpiecznym miejscem do patrolowania. Warunki atmosferyczne na Hagalazie nie czynią tego procesu łatwiejszym, ale ryzyko, że patrol zostanie porażony piorunem od wszechobecnych burz elektromagnetycznych, jest ograniczone przez duże pręty przewodzące, które przekazują energię do olbrzymich kondensatorów zamontowanych na kadłubie.

Wnętrze

Baza Handlarza Cieni SilnikWnętrze statku posiada wiele komór, w tym silniki statku, które muszą być aktywne przez cały czas, aby zapobiec rozbiciu. Wewnątrz znajduje się również centrum operacyjne, prawdopodobnie „centrum układu nerwowego” statku. Jest również blok więzienny, w którym Handlarz Cieni trzyma swoich wrogów oraz pomieszczenie tortur do celów przesłuchań. Wreszcie, Biuro Handlarza Cieni, centrum wywiadowcze i prywatne kwatery. W prywatnych kwaterach, zwyczajna sonda WI pomaga Handlarzowi Cieni utrzymać jego ogromną sieć informacyjną, kontakty i agentów. Pomimo zmiennej lokalizacji statku, reduktory wstrząsów pochłaniają hałas i wibracje od burzy na zewnątrz.

Mass Effect 2

Centrum Wywiadowcze

Handlarz Cieni Centrum WywiadowczePo ukończeniu Kryjówki Handlarza Cieni, baza Handlarza Cieni staje się lokalizacją, którą można odwiedzać. Wewnątrz Centrum wywiadowczego Handlarza Cieni znajduje się kilka terminali z licznymi funkcjami.

Zaawansowany trening

Terminal Zaawansowanego treningu pozwala graczowi na rozdanie punktów umiejętności członka drużyny na nowo w cenie 1000 pierwiastka zero za każdą zmianę.

Szafka na pancerze

Jest to standardowa Szafka na pancerze jak ta znajdująca się na Normandii SR-2, w której gracz może dostosować swoje pancerze i stroje swobodne.

Terminal dostaw

Tutaj gracz może otrzymać przesyłki od kontaktów Handlarza Cieni. Nowe dostawy są odbierane codziennie, między misjami lub przydziałów i obejmują ulepszenia i zasoby. Możliwe przesyłki są wymienione poniżej.

Uwaga: Jeśli przeładujesz zapis profilu, możesz otrzymać różne przedmioty, ale możesz dostać tylko jeden przedmiot na dzień/misję/przydział. Można przyspieszyć odbiór wszystkich ulepszeń, zmieniając datę na komputerze. Jak to zrobić? Zgodnie ze sposobem pokazanym tutaj. Na Xbox 360, data może być zmieniona w menu Ustawienia systemu. Ten sam proces może być również zastosowany w wersji na PS3.

Uwaga: Wartość zasobów uzyskanych z każdej dostawy jest wybierana losowo. Platyna, pallad i iryd są dozowane w ilości 2500, 5000, 10000, 20000, 40000, 80000 lub 160000. Pierwiastek zero jest dozowany w innych ilościach: 1250, 2500, 10000, 20000, 40000 lub 80000.

 • Ulepszenia:
  • Ulepszenie technologii: karabin snajperski – „Naukowiec będący byłym członkiem OZS wysłał schemat, którego zastosowanie poprawi obrażenia karabinu snajperskiego.”
  • Ulepszenie technologii: pistolet maszynowy – „Batariańskie Siły Zbrojne udostępniły schemat do modyfikacji pistoletów maszynowych w zamian za pomoc w szantażowaniu urzędników Cytadeli.”
  • Ulepszenie technologii: karabin szturmowy – „Ulepszenie to zostało znalezione przy zwłokach szpiega Kombinatu Elkoss, który zginął podczas akcji.”
 • Zasoby:
  • Pierwiastek zero – „Szpieg funkcjonujący w Eldfell-Ashland Energy wysłał transport pierwiastka zero.”
  • Platyna – „W ramach wdzięczności minister z Terra Nova wysłał ładunek platyny z rezerw planety.”
  • Pallad – „Zajmujące się praniem brudnych pieniędzy centrum recyklingu wysłało ładunek palladu odzyskany ze starych pancerzy i sprzętu cybernetycznego.”
  • Iryd – „Nowo otwarta kompania zapłaciła irydem za ochronę.”

Akta

Terminal ten zawiera pliki danych wywiadowczych na temat drużyny, kilka innych postaci, niektóre organizacje i o samym Handlarzu. Pliki te składają się z informacji na temat ostatnich działań tych bohaterów.

Sonda informacyjna

Sonda informacyjna jest specjalnie zbudowaną WI, która pomaga Handlarzowi Cieni podczas koordynacji w sieci. Na okrągło podąża za „Handlarzem”, zgodnie z tym jak została zaprogramowana, by „rozpoznawać” każdego w pomieszczeniu jako Handlarza i zdawać im okresowe aktualizacje na temat Galaktyki i ludzi w niej.

Możliwe inwestycje

Terminal Możliwych inwestycji pozwala graczowi na rozpowszechnianie danych, by pomagać ludziom w całej galaktyce. Istnieje jednak pewna ilość kredytów potrzebnych do inwestycji w tych możliwościach.

Terminal badawczy

Terminal badawczy jest taki sam, jak ten znajdujący się na Normandii SR-2, w którym gracz może sprawdzić i zakupić ulepszenia.

Datapad z muzyką

W prywatnych kwaterach, tuż przed Archiwum nagrań. Jest podobny do tego znajdującego się na Normandii SR-2, oprócz tego, że gra różne utwory ze ścieżki dźwiękowej Mass Effect 2.

Informacje o surowcach

Na tym terminalu, gracz może zapłacić określoną liczbę kredytów, by uzyskać położenie planet bogatych w dane zasoby. Gdy informacja zostanie zakupiona, zostanie dodany napis na mapie Galaktyki w miejscu, na której planecie są zasoby.

Uwaga: Na mapie galaktyki, nie zostaną pokazane żadne planety, jeżeli gracz wydobył ze wszystkich planet w grze z poziomem zasobów „bardzo bogatych złóż” i „bogatych złóż” minerały.

 • Kompania wydobywcza piezo
  Lokalizacja planety bogatej w złoża piezo dostępna do nabycia.
  Wymagana ilość kredytów: 1000
 • Kompania wydobywcza irydu
  Lokalizacja planety bogatej w złoża irydu dostępna do nabycia.
  Wymagana ilość kredytów: 300
 • Kompania wydobywcza palladu
  Lokalizacja planety bogatej w złoża palladu dostępna do nabycia.
  Wymagana ilość kredytów: 300
 • Kompania wydobywcza platyny
  Lokalizacja planety bogatej w złoża platyny dostępna do nabycia.
  Wymagana ilość kredytów: 650

Archiwum nagrań

Na terminalu Archiwum nagrań, gracz może przejrzeć archiwum klipów wideo ludzi w całej galaktyce, których Handlarz Cieni obserwował.

Mass Effect 3

Jakiś czas przed inwazją Żniwiarzy w 2186, Liara T’Soni dowiaduje się, że Człowiek Iluzja odnalazł ją i chce przejąć bazę Handlarza Cieni dla własnych i Cerberusa celów. Spodziewając się ataku i wiedząc, że starzejąca się baza nie nadaje się do podróży kosmicznych, Liara i Feron ładują tyle dysków informacyjnych Handlarza i sprzętu łączności na pokład promu, ile zdołają i uciekają tuż przed przybyciem statków Cerberusa. Liara zdalnie nakierowuje bazę Handlarza Cieni na pancernik Cerberusa, powodując zniszczenie obu statków.

Niektóre części ze szczątków statku mogą zostać odzyskane i wykorzystane do wspomożenia budowy Tygla.

Ciekawostki

 • Materiał filmowy nagrany przez Veetora na Pochodzie Wolności ukazujący Zbieraczy porywających ludzi można zobaczyć na dwóch ekranach w Centrum wywiadowczym.
 • Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Shadow_Broker_Base
  Komentarze i pingowanie są zablokowane.
  

  Komentarze zablokowane.

  
  Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

  © 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

  Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.