Cyniad | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Cyniad

Cyniad to statek zwiadowczy Idenny i statek w quariańskiej Wędrownej Flocie. Klasa Cyniad nie jest wymieniana, ale jest prawdopodobnie mniejsza niż standardowa fregata. Cyniad posiada również łazik na potrzeby transportu lądowego.

— Mass Effect: Podniesienie —me_podniesienie_logo-95x13

Załoga statku Cyniad została złapana w zasadzkę na Shelbie przez Pela, agenta Cerberusa chcącego zdobyć kody komunikacyjne Wędrownej Floty. Spotkanie zostało zaaranżowane przez quarianina imieniem Golo pod pretekstem sprzedaży im przydatnych technologii, ale zastawił zasadzkę w postaci bomby na swoim pojeździe. Większość załogi zginęło w ataku, pozbawiona swoich pancerzy środowiskowych, które zostały następnie wykorzystane jako przebrania do ataku na Cyniad. Pilot, Hilo’Jaa vas Idenna, został schwytany przez Cerberusa i przesłuchiwany w celu zdobycia kodów, niestety umiera później po ciężkich torturach i po wcześniejszych wielu infekcjach.

Wiadomość o zniknięciu Cyniad w końcu dociera do Lemma’Shala nar Tesleya, quarianina na pielgrzymce, który miał nadzieję, że stanie się częścią załogi Idenny. Lemm postanawia odszukać Cyniad na własną rękę oraz rusza za tropem Golo z powrotem na Omegę.

Cyniad pozostaje w rękach Cerberusa i zostaje użyta jako koń trojański zespołu uderzeniowego, gdy Golo i Paul Grayson starają się odzyskać Gillian Grayson z Wędrownej Floty. Cyniad została specjalnie wzmocniona do tej misji potężnym laserem krótkiego zasięgu, by zniszczyć systemy komunikacji na Idennie. Korzystając z kodu weryfikacyjnego Hilo „Moje ciało porusza się do odległych gwiazd, ale moja dusza nie opuszcza Floty”, Cyniad dokuje na Idennie i pozwala zespołowi uderzeniowemu Cerberusa wejść na pokład.

Cyniad była wypełniona materiałami wybuchowymi przeznaczonymi do zniszczenia Idenny i krycia ucieczki drużyny Cerberusa. Jednak dzięki szybkiej interwencji Hendela Mitry i Ysin’Mal vas Idenny zarówno Idenna jak i Cyniad zostają ocalone.

— Mass Effect 2 —

Podczas wydarzeń w Mass Effect 2, Cyniad można znaleźć rozbitą na planecie Gei Hinnom, w towarzystwie tylko jednej kobiety, która przeżyła; reszta załogi ginie w katastrofie i przez dzikie varreny zamieszkujące planetę. Katastrofa została spowodowana odkształceniem statku podczas próby wyłączenia silników, by uniknąć wykrycia przez gethy podczas lotu zwiadowczego w pobliżu Mgławicy Perseusza. Gracz musi bronić ranną quariankę przed varrenami, aż prom ewakuacyjny przybędzie na planetę. Po zakończeniu tego zadania, kapitan Idenny, Ysin’Mal vas Idenna, wysyła wiadomość na prywatny terminal Sheparda, gratulując zespołowi za ich wysiłki ocalenia jednego z „najnowszych i najbardziej utytułowanych bohaterów” Wędrownej Floty.

Znani członkowie załogi

  • Feda’Gazu vas Idenna (kapitan) – zabity przez Pel używającego karabinu snajperskiego Wołkow.
  • Hilo’Jaa vas Idenna (pilot) – zmarł od ogromnego zakażenia po przeżyciu początkowego ataku i przesłuchania
  • Anwa – zabity na Shelbie
  • Lige – zabity na Shelbie
  • Gorlat (Porucznik komandor) – zginął w katastrofie na Gei Hinnom
  • Forzan vas Idenna (Lieutenant) – uratowana przez komandora Sheparda lub zabita przez varrena na Gei Hinnom
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Cyniad
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.