Desantowiec gethów | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Desantowiec gethów

Desantowiec gethów jest dużą, podobną-do-owada fregatą zdolną do transportowania dużych ilości gethów i szybkiego rozmieszczenia wojsk. Wydaje się niemal organiczny w wyglądzie, wygląda jak przerośnięty szerszeń lub osa bez skrzydeł.

Informacje

Desantowce gethów przeznaczone są do zrzucania jednostek gethów znad głowy, często zrzucając Pancerniki gethów i Kolosy w locie. Zapewniają również od czasu do czasu wsparcie z powietrza dla platform naziemnych w postaci potężnego, nakierowywanego pocisku. Desantowce gethów pełnią również rolę obronną; mogą zasilać pola energetyczne, by blokować główne punkty strategiczne poprzez zablokowanie celu w postaci zastosowania trzech supermocnych szponów. Szpony te są prawie nieczułe na uszkodzenia od broni konwencjonalnej, ale mogą być zniszczone przez zatrzaśnięcie drzwi hydraulicznych.

Desantowce jako całość, ponieważ bardzo trwałe, mogą być uszkodzone poprzez podtrzymywany ogień. Desantowce, które są zbyt długo na polu bitwy pod ostrzałem, zapewniając wsparcie, narażają się na otrzymanie ogromnej ilości obrażeń. Podczas takiego typu sytuacji, desantowce albo zrzucą cały załadunek wojsk albo odlatują przed całkowitym zniszczeniem, cokolwiek by się nie działo w pierwszej kolejności.

Podobnie jak większość pojazdów gethów, desantowce działają jako „platformy mobilne” dla programów gethów. Sam statek jest myślącym mechanizmem, podobnym do naziemnych Pancerników lub Kolosów gethów. Jeżeli desantowiec jest uszkodzony, może przenieść swoje programy na mniejsze platformy mobilne w celu naprawy, przenosząc programy z innej platformy do czasu, aż naprawa zostaje zakończona.

Mass Effect

Desantowce gethów są kluczowym elementem ataku na Feros. Podczas, gdy jeden statek pozostaje zakotwiczony w siedzibie Korporacji ExoGeni, inne statki rozpoczynają desant jednostek gethów bezpośrednio na szczycie wieży, która była domem dla Nadziei Zhu i wyładowują ciężkie jednostki na Niebostradzie Protean. Desantowiec gethów -opisany jako statek desantowy -jest również używany na Virmirze, by wysłać posiłki do miejsca z bombą podczas ataku Sheparda.

W momencie, gdy rozkaz admirała Hacketta zostaje wdrożony, by wyeliminować placówki gethów, drużyna komandora może napotkać liczne desantowce na niezbadanych planetach. Podczas, gdy inne statki wykonują szybkie zrzuty oddziałów przed odlotem, desantowiec – w szczególności na Casbinie – pozostaje nieco dłużej, by zostawić na polu bitwy więcej jednostek o małej sile ognia.

Podczas Bitwy o Cytadelę, drużyna Sheparda zmuszona jest do walki z jednym z nich na piechotę, który blokuje im na przejście na wprost do Wieży Cytadeli. Można się go pozbyć tylko przy użyciu wieżyczek obronnych Cytadeli.

Mass Effect 2

Desantowce są nadal używane przez gethy w 2185, odpowiedzialne za rozmieszczenie wojsk na planetach takich jak Corang i Haestrom. Na drugim świecie, jeden z nich zapewnia wsparcie z powietrza, przy użyciu ciężkiej artylerii, by zabić kilku żołnierzy quarian, zawalając słup.

Inne miejsca z Desantowcami gethów, które Shepard może spotkać to te m.in. na Stacji Heretyków, na której są trzy zadokowane statki. Statki te można dostrzec także wewnątrz Stacji Prometeusz na Aite.

Mass Effect 3

Wiele desantowców można zobaczyć broniących Pancernika gethów i tym biorących udział w atakach na statki quarian podczas ich kampanii na rzecz odbicia Rannocha z rąk gethów. Desantowce gethów stanowią część pozyskanej armady gethów i są wykorzystywane przeciwko syntetycznym wrogom.

Ciekawostki

  • Łatwo można się zorientować do dźwiękach, gdy zbliża się Desantowiec gethów. Ryk silników jest głośny, zapewniając wczesne ostrzenie.
  • Według The Art of Mass Effect, profil Desantowca gethów był inspirowany szerszeniem z przygotowanym żądłem do wbicia.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Geth_Dropship
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.