Idenna | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Idenna

Idenna jest statkiem kosmicznym w Wędrownej Flocie quarian. Jest trzydziestoletnim statkiem, wycofanym krążownikiem batarian klasy Hensa i ma w załodze 693 członków (w porównaniu, krążowniki Przymierza tej wielkości mieszczą załogę około 80 osób). Idenna ma także kilka statków zwiadowczych na jej rozkaz, w tym Bavea i Cyniad.

— Mass Effect: Podniesienie —me_podniesienie_logo-95x13

Idenna była bezpiecznym schronieniem dla Kahlee Sanders, Gillian Grayson i Hendela Mitry, gdy weszli na pokład Wędrownej Floty. Jej kapitanem był ktoś na kształt indywidualisty i wizjonera, chcący skorzystać ze statku Wędrownej Floty, by szukać nowych planet ojczystych.

Po tym, jak Idenna zostaje zaatakowana przez Cerberusa, ta polityka została ostatecznie przyjęta przez Radę Admiralicji, a Idenna został wybrany jako jeden z pierwszych statków Flotylli, który ją opuści. W ramach przygotowań do tej misji, załoga Idenny została zredukowana z 694 (w tym najnowszego członka załogi Lemm’Shal nar Tesleya) do około 50 i została poddana naprawom z nowymi technologiami, aby umożliwić jej przetrwać pięć lat bez zewnętrznego kontaktu.

— Mass Effect 2 —

Statek Cyniad rozbił się na Gei Hinnomie (System Sheol, Nexus Hadesu), zabijając oficera dowodzącego, komandora porucznika Gorlat vas Idennę. Varreny na planecie wybiły resztę załogi, pozostawiając jedynie porucznik Forzana vas Idennę, który został ocalony przez komandora Sheparda i Normandię SR-2. Kapitan Ysin’Mal vas Idenna wysyła do Sheparda wiadomość z podziękowaniem za wysiłki Normandii, wspierając poszukiwania nowej ojczystej quarian.

— Mass Effect: Deception —

Uwaga: Ta część artykułu prezentuje opis książki z pierwszej edycji Mass Effect: Deception, która jak przyznało i potwierdziło BioWare, zawiera rozbieżności związane z wydarzeniami w uniwersum gier, książek, komiksów, i innych. Gdy poprawiona wersja książki zostanie opublikowana i wypuszczona do sprzedaży, ta część artykułu zostanie uaktualniona.

Idenna zostaje zaatakowana przez batariański statek niewolników, Chwałę Khar’shan. Statek quarian używa torpedy dysrupcyjne i działko akceleratora masy, by spróbować zniszczyć statek batarian będącego w zasięgu strzału, ale walka w przestrzeni jest przegrana zaraz po tym, jak Chwała Khar’shan wypuszcza „niszczyciele napędu”, które zatrzymują Idennę w miejscu, dzięki czemu zespół abordażowy może wejść na pokład. Siły bezpieczeństwa Idenny – w tym Gillian Grayson i Hendel Mitra – odpierają najeźdźców, po czym udaje im się odwrócić sytuację na swoją korzyść, w wyniku czego przejmują batariański statek.

Znani członkowie załogi

  • Kapitan Ysin’Mal vas Idenna
  • Porucynik Forzan vas Idenna
  • Seeto’Hodda nar Idenna
  • Feda’Gazu vas Idenna
  • Hilo’Jaa vas Idenna
  • Lemm’Shal nar Tesleya
  • Gillian Grayson
  • Hendel Mitra
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Idenna
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.