MSV Hugo Gernsback | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

MSV Hugo Gernsback

MSV Hugo Gernsback (numer rejestrowy BW46-10034-087) jest prywatną fregatę pod dowództwem kapitana Harrisa Fairchilda i jego pierwszego oficera Ronalda Taylora. Ponieważ został zbudowany w przestrzeni, Gernsback nie jest przystosowany do zejść suborbitalnych.

W 2175, Gernsback jest wysłany na misję badawczą niedawno odkrytej planety 2175 Aeia. Podczas podejścia do planety, Gernsback został uderzony nieznaną siłą. Siła uderzenia uszkodziła napęd podświetlny. Gdy napęd zostaje uszkodzony, Gernsback nie jest w stanie kontrolować jego podchodzenia na planetę i zmuszony jest rozbić się na powierzchni Aei. Część załogi, w tym kapitan, wskutek katastrofy Gernsbacka, zostaje zabita. Ronald Taylor jest awansowany na pełniącego obowiązki kapitana.

Dziesięć lat później, Normandia SR-2, pod dowództwem komandora Sheparda, prowadzi misję poszukiwawczą i ratowanie ocalałych z Gernsbacka. Szczegóły dotyczące tej misji i to, co odkrywa komandor Shepard, są w przydziale Jacob: Dar wielkości.

Znani członkowie załogi

 • Kapitan Harris Fairchild
 • Ronald Taylor, Pierwszy oficer
 • Anders, oficer
 • Lekarka bez imienia
 • Leslie

Ciekawostki

 • Istnieją pewne nieścisłości związane z tym statkiem.
  1. Utrata statku: 2173 kontra 2175. Według Kodeksu Aei, Gernsback jest uznany za zaginiony w 2173. Jednak w rozmowach z Jacobem Taylorem – syn Ronalda Taylora – stwierdza, że Gernsback zniknął dziesięć lat wcześniej, lub w roku 2175. Jest to potwierdzone przez WI po aktywacji sygnału alarmowego. Sygnał jest aktywowany rok po katastrofie, transmituje od 358 dni i 12 godzin, ale został wyłączony przez Ronalda Taylora, aż do momentu, gdy rozkazuje go ponownie włączyć po czasie nie dłuższym niż 8 lat, 237 dni i 7 godzin. Mniej więcej daje to po zsumowaniu ponad 10 lat.
  2. Nazwa statku: MSV Gernsback kontra SSV Gernsback. Wezwanie pomocy identyfikuje statek jako MSV Gernsback, jednak oznakowania kadłuba statku identyfikują go jako SSV Gernsback. Jednakże, druga nazwa prefiksu statku nie pasuje do jego charakteru. Częściowy wpis z dziennika identyfikuje statek jako cywilny, a SSV są nominalnie zarezerwowane dla statków wojskowych.
  3. Kapitan statku: Harris Fairchild kontra Ronald Taylor. Aktywowany przez WI nadajnik ujawnia imię Harrisa Fairchilda jako kapitana statku, podczas gdy Kodeks Aei ujawnia Ronalda Taylora jako kapitana.
 • Nazwa statku mogła wziąć swoją nazwę od wydawcy magazynu Hugo Gernsbacka. Nazwa Gernsback jest również w nazwie prestiżowej Nagrody Hugo dla najlepszego dzieła science fiction lub fantasy, w danym roku.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/MSV_Hugo_Gernsback
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.