Niszczyciel | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Niszczyciel

Niszczyciele są typem Żniwiarzy, które pojawiają się w 2186. Mają około 160 metrów wysokości; są mniejsze, niż od Żniwiarzy klasy Suwerena, które mierzą ponad dwa kilometry wysokości. Niszczyciele stanowią większość floty Żniwiarzy i uważa się, że są tworzone z materiału generycznego zebranych dotychczas gatunków, które nie są używane do budowy liniowców Żniwiarzy.

Ze względu na wielkość, Niszczyciele są znacznie bardziej zwinne i zwrotne, niż większe okręty. W walkach egzo-atmosferycznych, są w stanie bezpośrednio wylądować na większych pojazdach kosmicznych i atakować je z bliskiej odległości.

Spotkania

Komandor Shepard spotyka cztery różne Niszczyciele podczas Wojny ze Żniwiarzami.

  • Na Tuchance, Shepard przyzywa legendarną miażdżypaszczę Kalros, by zaatakowała Niszczyciela strzegącego Zasłony. Niszczyciel zostaje zmiażdżony i wciągnięty pod ziemię.
  • Na Rannochu Shepard odkrywa słaby punkt w konstrukcji Niszczycieli: główna komora strzelająca broni Żniwiarza to „oko”, które jest podatne na atak podczas ładowania do ataku. Shepard następnie przechodzi do zniszczenia Żniwiarza, nakierowując atak z orbity całej floty quarian za pomocą ręcznego znacznika laserowego i systemu naprowadzania broni z Normandii SR-2. Zanim umrze, Niszczyciel przemawia do Sheparda i wyjaśnia, że Żniwiarze muszą kontynuować cykl albo całe życie organiczne spotka zagłada. Jeżeli Shepard zapyta dlaczego, Niszczyciel mówi, że wyjaśnienie jest poza wyobrażeniem Sheparda, po czym gaśnie.
  • Podczas Bitwy o Ziemię, Shepard pomaga w zniszczeniu dwóch Niszczycieli. Pierwszy posiada zamontowane na jego obudowie Działo Hades, zostaje zniszczony z M-920 Kaina pozwalając siłom naziemnym Młota na lądowanie w Londynie. Drugi ginie, gdy EDI programuje kilka pocisków baterii Thanix, by uderzyć nimi w główną broń Niszczyciela strzegącego kanał Cytadeli. Shepard ręcznie aktywuje baterie i skutecznie niszczy Żniwiarza w drugim podejściu.

Ciekawostki

  • Według BioWare, projekt Niszczycieli został oparty o owad Liśćca, który był również na początku podstawą do projektowania Suwerena.
Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Destroyer
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.