Arki | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Arki

Uwaga!!! CIĘŻKIE SPOILERY

Pięć masywnych statków, określanych jako arki jest konstruowanych przez Inicjatywę Andromeda na potrzeby przetransportowania ras Drogi Mlecznej do galaktyki Andromeda.

Statkiem flagowym jest Nexus, stacja kosmiczna zainspirowana wyglądem i stylem Cytadeli, zaprojektowany jako centralny ośrodek wsparcia i tymczasowego domu dla kolonistów, którzy oczekują na swój przydział na jednym z wybranych Złotych Światów. dotarli do Andromedy. Pozostałe arki są znacznie mniejsze, każda transportująca odrębną rasę. Po przybyciu do Andromedy, Nexus ma zostać rozbudowany i zwiększyć swoje rozmiary dwukrotnie w porównaniu z pierwotnym rozmiarem. Pozostałe arki po zadokowaniu mogą służyć za dodatkowe źródło zasilania i magazynowania mocy stacji.

Arki

  • Nexus – Statek flagowy ark i baza operacyjna dla Inicjatywy Andromeda. Transportuje członków wielu ras, w tym krogański klan Nakmor. Przybywa do Andromedy 14 miesięcy przed arką Hyperion.
  • HyperionLudzka arka. Przybywa do Andromedy w 2819, napotykając na problemy nad Habitat 7.
  • Leusinia – Arka asari. Sklasyfikowana przez Inicjatywę jako zaginiona.
  • Natanus – Arka turian. Sklasyfikowana przez Inicjatywę jako zaginiona.
  • Paarchero – Arka salarian. Sklasyfikowana przez Inicjatywę jako zaginiona.
  • Keelah Si’yah – Arka quarian, również przeznaczona do transportu drelli, hanarów, elkorów i volusów. Zróżnicowane potrzeby biologiczne populacji tej arki spowodowały spore komplikacje techniczne, przez to więc jej start został opóźniony do momentu startu pierwszej fali jest. Przewiduje się, że start i przybycie do Andromedy nastąpi za jakiś czas.

Technologia

Ponieważ podróż przez ciemną przestrzeń zajmie wielokrotnie dłużej niż ludzkie życie, nawet z napędami nadświetlnymi, Arki są wyposażone w kapsuły kriohibernacyjne chronione polami efektu masy, w których koloniści spędzą większość czasu we śnie, aż dotrą na obrzeża Andromedy.

System napędowy ODYSEJA

Arki w ciemnej przestrzeni nie mogą uzupełniać zapasów paliwa tradycyjnymi metodami, więc podróż do Andromedy nie byłaby możliwa bez systemu napędowego ODYSEJA. To olbrzymi, eksperymentalny rdzeń napędowy opracowany specjalnie z myślą o tej transgalaktycznej wyprawie. Jest zdolny do ponownego wykorzystania energii statycznej, która w innych okolicznościach mogłaby doprowadzić do wybuchu statku: rdzeń przechowuje ją i zużywa do zasilania podstawowych systemów arki. Tymczasem elektromagnetyczna „szufla” gromadzi wodór z otoczenia arki, przekształcając go w miarę potrzeb w paliwo.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Ark
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.