Mass Effect: Genesis 2 [DLC] | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Mass Effect: Genesis 2 [DLC]

Data publikacji: 2 kwiecień 2013
Dostępność: dołączona na płycie z grą dla posiadaczy Mass Effect 3: Special Edition na Nintendo Wii U, ponadto dodatek dostępny na PC, Xbox 360 i PS3 za opłatą (więcej szczegółów poniżej)
Język: Angielski

Mass Effect: Geneza 2 to „interaktywny komiks” do pobrania, stworzony przez wydawnictwo Dark Horse na konsole Wii U na potrzeby Mass Effect 3: Special Edition, zawarty na dysku. Jest to zaktualizowana wersja pierwszej Genezy, która została pierwotnie stworzona na platformę PlayStation 3 dla posiadaczy Mass Effect 2. Geneza 2 została wydana 2 kwietnia 2013 na Xbox 360, PC oraz PlayStation 3.

Geneza 2 ma za zadanie wypełnić braki z Mass Effect oraz Mass Effect 2 dla nowych graczy, wprowadzając ich do historii z oryginalnych pierwszych dwóch gier i pozwalając im na wybór kilku głównych decyzji fabuły, które gracze mogli dokonać w poprzednich odsłonach (poprzez Transfer plików). Gdy gracz jest proszony, by rozpocząć Genezę 2 po stworzeniu postaci, może zdecydować, czy chce ją skończyć czy też pominąć. Istnieją dwie wersje tego komiksu, męska i żeńska komandora Sheparda.

Wybory

Mass Effect: Geneza 2 pozwala graczom, by dokonać 6 wyborów z Mass Effect i 6 z Mass Effect 2.

Mass Effect

Mass Effect 2

 • Ilu członków drużyny zrekrutował Shepard, wszystkich czy tylko kilku?
 • Czy Shepard rozwiązywał czy ignorował konflikty pomiędzy niektórymi członkami drużyny?
 • Czy Shepard pozostał wierny przyjaciołom z Mass Effect, czy też ruszył naprzód?
 • Czy Shepard natychmiast rozpoczął podróż przez przekaźnik Omega-4 w celu ratowania załogi, czy też wpierw ulepszył pancerz i uzbrojenie Normandii SR-2?
 • Czy Shepard rozpoczął nowy romans?
 • Czy Shepard zniszczył lub oszczędził Bazę Zbieraczy?

Uwagi

 • Podobnie jak Mass Effect: Geneza, Geneza 2 omija pewne wydarzenia i tematy, które były częścią gry. Z Mass Effect brakujące elementy to m.in. misje na Feros oraz gethy i ich ogólny udział w grze. Z Mass Effect 2 to brakuje m.in. zrekrutowanych członków drużyny i misji lojalnościowych, innych możliwych romansów i niektórych misji fabularnych, takich jak Horyzont. Dodatkowo, nie ma przydziałów lub wydarzeń zawartych w DLC dla każdej gry osobno. Oznacza to, że Kasumi Goto i Zaeed Massani nie będą występować w Mass Effect 3, jeżeli Geneza została użyta do przypomnienia podjętych wyborów w pierwszych dwóch grach (gracze korzystający z komputerów PC mogą lub nie mogą być w stanie nadpisać pliku gry, który blokuje możliwość pojawienia się Kasumi i Zaeeda).
 • Mass Effect: Geneza 2 nie może być użyta, jeżeli gracz zaimportuje zapisane pliki gry z Mass Effect 2 w Mass Effect 3.
 • Romans z Mirandą Lawson i Jacobem Taylorem jest zablokowany, chyba że gracz wybierze, by iść naprzód, zamiast pozostać wiernym starym przyjaciołom. Thane Krios i Jack nie są dostępne dla wszystkich.
 • Rozwiązanie konfliktów członków drużyny w sposób pośredni rozwiązuje misje lojalnościowe wszystkich zrekrutowanych członków drużyny. Tali’Zorah nie zostaje wygnana, posiadając przy tym upoważnienia i stanowisko admirała. Aby zdobyć lojalność Legiona, Shepard musi zniszczyć heretyków. Domniemywa się, że została zachowana zarówno lojalność Legiona jak i Tali. Decyzja o rozwiązywaniu konfliktów oznacza również, że dane badań Maelona zostają zniszczone w celu osiągnięcia lojalności Mordina. Maelon ginie także w tej misji. Morinth zostaje zabita, by zdobyć lojalność Samary.
 • Pomniejsze postacie, takie jak Conrad Verner i Jenna nie pojawiają się w ogóle. Kapitan Kirrahe jest uważany za martwego w wydarzeniach na Virmirze. Ka’hairal Balak żyje, choć można się z nim skonfrontować na Cytadeli.
 • Mordin nie wykona Gilberta i Sullivana. Komiks decyduje za gracza, że nigdy nie został o to poproszony.
 • Decyzje w sprawie przygotowania statku lub bezpośredniego ratowania załogi określają, czy Kelly Chambers, Kenneth Donnelly i Gabriella Daniels przeżyją.
 • Gracze korzystający z konsoli Nintendo Wii U mogą, po ponownym zaimportowaniu swojej postaci (kończąc główny wątek fabularny), zmienić kluczowe decyzje.

Cena

Mass Effect: Geneza 2 jest zawarta na dysku Mass Effect 3: Special Edition na konsole Wii U. Jest również dostępna za 320 punktów BW na PC oraz za 3,99$ na Xbox 360 i PlayStation 3.

Są dwie wersje komiksu dla komandora Sheparda i pani komandor Shepard. Dla tych,którzy nie mieli okazji zobaczyć jak to wygląda, klikając na poniższe linki mogą obejrzeć obydwie wersje:
Komandor Shepard – wersja męska
Komandor Shepard – wersja żeńska (od 14:37)

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/Mass_Effect:_Genesis_2
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.