Zasoby wojenne/Asari | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Zasoby wojenne/Asari

< Zasoby wojenne

Najstarsza rasa galaktyki przesyła wszystkie dostępne komandoski i floty. Większość zadań związanych z koordynacją oddziałów z licznych planet tej rasy spoczywa na naczelnym dowództwie asari.

Grupa naukowa asari

Wymaga: Ukończenie Priorytet: Cytadela II
Siła zbrojna: 90
WA_AsariScientistsWiele szanowanych badaczek asari wykorzystało swoje długie żywoty, żeby stać się czołowymi ekspertami w swoich dziedzinach. Asari często mają inny punkt widzenia na wpływ zmian kulturowych na społeczeństwo. Dostrzegają siłę okoliczności stojących za nowymi propozycjami i korzystają z tego, żeby wysuwać hipotezy znacząco wyprzedzające swoją epokę. W skład zespołu badaczek pracujących nad Tyglem i chcących mieć wkład w jego budowę wchodzą asari należące do grona najbystrzejszych umysłów w galaktyce.

Druga Flota asari

Wymaga: Ukończenie Priorytet: Cytadela II
Siła zbrojna: 90
WA_AlienFleetStrategia asari nastawiona na błyskawiczne ataki, do których lepiej nadaje się zwinny rój niż grupa wolniejszych statków, znalazła odzwierciedlenie w ich Drugiej Flocie, złożonej głównie z fregat i myśliwców. Zazwyczaj jest ona wysyłana do obrony kolonii przed napadami piratów i działalnością najemników. Dywizjony myśliwców Drugiej Floty kładą wielki nacisk na rywalizację, prześcigając się w biciu rekordów ustanawianych przez innych, lecz w walce wykazują się niewątpliwą lojalnością.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli Shepard zachęcił Liarę T’Soni do rozmowy z Matką Aethytą w Przestrzeni publicznej Prezydium przed Priorytet: Tuchanka)
Siła zbrojna: 25
Swoje usługi zaoferowała Przymierzu grupa najemnych asari „przysłana przez Matkę, z którą przyjaźni się komandor”. Asari dołączą do Drugiej Floty i będą wysyłane do walki zależnie od potrzeb.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ukończono misję Cytadela: Fragmenty kodu Żniwiarzy)
Siła zbrojna: 8
Shepard przekazuje naczelnemu dowództwu asari fragment kodu Żniwiarzy. Wyizolowana kopia pozwoli przewidywać dalsze posunięcia Żniwiarzy.

Szósta Flota asari

Wymaga: Ukończenie Priorytet: Cytadela II
Siła zbrojna: 90
WA_AlienFleetW Szóstej Flocie znajduje się więcej pancerników niż w którejkolwiek innej grupie okrętów marynarki wojennej asari. Wprowadzenie jej do walki wywołuje niemal zabobonny strach, ponieważ wiąże się to nieodwołalnie z eskalacją konfliktu. To Szósta Flota wyruszyła przeciwko raknii na początku Wojen Raknii, ona też oswobodziła pierwszą oblężoną kolonię w czasie Rebelii Krogańskich. Jej personel ma reputację, zasłużoną lub nie, żołnierzy statecznych, poważnych i pozbawionych humoru. Mimo wszystko przybycie Szóstej Floty zawsze jest dla jej sojuszników miłym widokiem.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ukończono misję Gromada Nimbus: Biblioteka Ashy)
Siła zbrojna: 40
Biblioteka Ashy zawiera zebrane dzieła asari na temat wojny. Obecnie służą one jako standardowe podręczniki dla wszystkich rekrutek asari.

Destiny Ascension

Wymaga: Destiny Ascension musi przetrwać Wyścig z czasem: Ostateczna bitwa
Siła zbrojna: 70
WA_DestinyAscensionDestiny Ascension, okręt flagowy floty Cytadeli, to potężny pancernik asari niepodobny do żadnego innego statku w galaktyce. W roku 2183 pod dowództwem Matki Lidanyi statek ewakuował członków Rady podczas Bitwy o Cytadelę, lecz został uszkodzony przez atakujące gethy. Przybyłe na miejsce floty Przymierza poniosły duże straty, lecz ocaliły Destiny Ascension i Radę od unicestwienia. Asari naprawiły i ulepszyły tarcze oraz uzbrojenie pancernika, po czym posłały ten potężny okręt do walki ze Żniwiarzami.

Komandoski asari

Wymaga: Ukończenie misji Kallini: Klasztor Ardat-Yakshi.
Siła zbrojna: 20
WA_AsariArmorKomandoski asari od najmłodszych lat ćwiczą panowanie nad umysłem i ciałem, dążąc do maksymalnej efektywności myśli i ruchów. Uczą się strzelania i podejmowania decyzji bez choćby chwili wahania. Metody szkoleniowe różnią się w szczegółach pomiędzy poszczególnymi oddziałami, ale wszystkie komandoski są prawdziwymi zawodowcami. Ich zasadzki, szybkie uderzenia i przebiegłe taktyki dały im zwycięstwo nad większymi, dobrze uzbrojonymi oddziałami w tysiącach odnotowanych konfliktów.

Samara

Wymaga: Przetrwanie Samary podczas Misji Samobójczej w Mass Effect 2 oraz akcji Idealisty, by powstrzymać ją przed samobójstwem podczas misji Kallini: Klasztor Ardat-Yakshi.
Siła zbrojna: 25
WA_SamaraEgzekutorki to pradawny zakon asari oddany poszukiwaniu i karaniu tych, którzy krzywdzą innych. Rygorystycznie przestrzegają one Kodeksu Egzekutorek – obszernego i skomplikowanego spisu praw. Atakując niewinnych, zabijając bezradnych i odmawiając uznania jakiejkolwiek władzy nad sobą, Żniwiarze znieważyli prawie wszystko, co reprezentuje Kodeks. Egzekutorka Samara odłożyła na bok wszystkie inne powinności, zobowiązując się do powstrzymania Żniwiarzy, choćby miała przez to zginąć.

Dr Jelize

Wymaga: Przeskanowanie planety Hanalei, Kypladon, Mgławica Sileańska
Siła zbrojna: 25
WA_AsariScientistsOdnaleziona na stacji badawczej asari w Mgławicy Sileańskiej, doktor Jelize pracowała nad artykułem poświęconym możliwości rozwiązania skomplikowanych problemów behawioralnych w komercyjnych WI za pomocą nano-obwodów. Dane zawarte w projektach Tygla zdają się potwierdzać teoretyczne odkrycia doktor Jelize, która obecnie stoi na czele zespołu odpowiedzialnego za produkcję płytek obwodów dla tej broni.

Oddział snajperski Armali

Wymaga: Przeskanowanie planety Yasilium, Loropi, Mgławica Sileańska
Siła zbrojna: 30
WA_AsariSniperOddział snajperski Armali to elitarna grupa komandosek asari preferujących walkę na dystans. Niektóre z członkiń oddziału zwiększają swoją siłę za pomocą implantów cybernetycznych, pozwalających im strzelać z niebywałą precyzją nawet z tak ciężkiej broni jak ważący 39 kilogramów miotacz antymaterii M-98 Wdowa.

Straż Serrice

Wymaga: Przeskanowanie planety Hyetiana, Nahuala, Mgławica Sileańska
Siła zbrojna: 30
WA_AsariArmorStraż Serrice podjęła się powstrzymania najemników Krwawej Hordy próbujących brać do niewoli mieszkańców kolonii asari w Układach Terminusa. Po walce w przestrzeni kosmicznej, zarówno asari jak i najemnicy byli zmuszeni do lądowania awaryjnego. Asari, które przeżyły lądowanie, nie mogły nawiązać kontaktu z Thessią – kontynuowały więc walkę z Krwawą Hordą na powierzchni planety, konsekwentnie dręcząc sfrustrowanych łowców niewolników pułapkami, zasadzkami i nocnymi atakami. Po dziewięciu dniach walk i utracie ponad stu towarzyszy, najemnicy poddali się i ze zdumieniem odkryli, że walczyli z zaledwie pięcioma komandoskami asari. Chociaż członkinie Straży umniejszały swoje zasługi, po powrocie na Thessię natychmiast stały się sławne.

Krążownik asari Nefrane

Wymaga: Przeskanowanie planety Pronoia, Tomaros, Mgławica Ateny
Siła zbrojna: 30
WA_AsariCruiserKrążownik asari Nefrane nosi nazwę zaginionego miasta, które ponoć zostało pogrzebane przez lód na południowym biegunie Thesii. Krążownik wciąż nosi ślady po walce z niezliczonymi myśliwcami gethów, którym stawił czoła podczas Bitwy o Cytadelę w roku 2183. Załoga nie zgadza się na usunięcie śladów, traktując je jako znaki honorowe i przypomnienie o tym, że statek był o krok od zagłady.

Statki badawcze asari

Wymaga: Przeskanowanie planety Egalic, Orisoni, Mgławica Ateny
Siła zbrojna: 35
WA_AllianceFlotillaBadaczki asari odizolowały się od świata na Orisoni, żeby zapobiec kradzieży wyników swojej pracy przez inne ośrodki naukowe lub korporacje. Pracują tu nad nowymi polimerami, poszukując materiału odpornego na wysokie temperatury, nieprzewodzącego prądu i taniego w produkcji. Jeden z ich prototypowych materiałów wydaje się idealny do izolacji komór wentylacyjnych Tygla.

Krążownik asari Cybaen

Wymaga: Przeskanowanie planety Tevura, Parnitha, Mgławica Ateny
Siła zbrojna: 30
WA_AsariCruiserCybaen to statek bojowy asari zaliczany do klasy krążowników. W wyniku omyłki, podczas budowy jednostki wykonano niespotykanie duży rdzeń napędowy. Inżynierowie zmodyfikowali resztę statku tak, żeby wykorzystać nieplanowany nadmiar energii. Niezwykle potężne silniki Cybaena dostarczają dosyć mocy, żeby zasilić bariery kinetyczne zwykle spotykane tylko w pancernikach.

Inżynierowie asari

Wymaga: Przeskanowanie planety Trikalon, Ialessa, Mgławica Ateny
Siła zbrojna: 30
WA_AsariScientistsLekkie, strzeliste wieże charakterystyczne dla architektury asari wydają się bardzo delikatne, ale w rzeczywistości pałace, uniwersytety i teatry Thessii są starsze niż większość cywilizacji. Wysłane do udziału w pracach przy Tyglu asari ze specjalizacją architektoniczną sprawdzają konstrukcję broni, żeby upewnić się, że wytrzyma oddziaływanie ogromnego ciśnienia. Jeśli Tygiel zostanie zbudowany niewłaściwie, naprężenia mogą rozerwać go na pół już w momencie aktywacji.

Mapa mózgu zombie

Wymaga: Lewiatan, przeskanowanie planety Chalkhos, Mil, Kołyska Sigurda
Siła zbrojna: 30
WA_HuskNeuralMapNa Chalkosie biolodzy przeprowadzili naprędce badania struktury mózgu zombie i innych istot należących do Żniwiarzy, koncentrując się na części mózgu odpowiedzialnej za interpretację bodźców czuciowych. Wyniki badań zawierają zestawienie silnych i słabych punktów jednostek lądowych Żniwiarzy pod względem wzroku, węchu, słuchu itd. Dane te mogą okazać się niezmiernie przydatne żołnierzom i obywatelom próbującym uniknąć kontaktu ze Żniwiarzami na okupowanych planetach.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/War_Assets/Asari
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.