Zasoby wojenne/Przymierze | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Zasoby wojenne/Przymierze

< Zasoby wojenne

Przymierze Układów reprezentuje gospodarcze, polityczne i wojskowe wpływy ludzkości w galaktyce. Marynarką wojenną tej organizacji dowodzi admirał Steven Hackett.

Korpus inżynieryjny Przymierza

Siła zbrojna: 130
WA_HumansNoArmorKorpus inżynieryjny Przymierza drąży drogi przez góry i buduje bazy na asteroidach. Chociaż większość jego członków służy w na froncie, najlepsi z nich pomagają w budowaniu znalezionego na Marsie urządzenia proteańskiego pochodzenia. Ponieważ przedsięwzięcie to wymaga porażających ilości surowców, korpus otrzymał bezprecedensowy dostęp do wszelkich zasobów Przymierza, pod warunkiem, że nie wpłynie to na działania wojska.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli Shepard oszczędził Rodzicielkę)
Siła zbrojna: -100
Ostatni przekaz nadany przez korpus inżynieryjny Przymierza zawiera głównie krzyki oficerów twierdzących, że raknii wdzierają się do koszar i rozpruwają Bogu ducha winnych naukowców. Po heroicznej, lecz krótkiej walce większość korpusu została wymordowana przez swoich zdradzieckich „sprzymierzeńców”.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ukończono misję Próg Walhalli: Proteańskie dyski z danymi)
Siła zbrojna: 40
Proteańskie dyski z danymi odkryte przez Sonax Industries zostały przekazane inżynierom Przymierza.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ukończono misję Nexus Hadesu: Obelisk Karza)
Siła zbrojna: 40
Proteański artefakt znany jako Obelisk Karza zawiera wiele danych technicznych, które będą przydatne w odczytaniu schematów Tygla.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ukończono misję Nexus Hadesu: Proteańska sfera)
Siła zbrojna: 40
Naukowcy Przymierza analizujący Proteańską sferę, znalezioną w Nexusie Hadesu, pozyskali z artefaktu przydatne dane.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ukończono misję Mgławica Ateny: Posąg z okresu Hesperia)
Siła zbrojna: 40
Bazę posągu z okresu Hesperia pokrywają proteańskie zapiski. Przetłumaczony tekst pomaga inżynierom pracującym przy proteańskim urządzeniu.

103. dywizja piechoty morskiej

Siła zbrojna: 100
WA_HumansArmorStare powiedzenie, że „każdy marinę to piechociarz”, wciąż sprawdza się w Przymierzu. Każdy rekrut, od urzędnika do snajpera, przechodzi okres szkolenia piechoty. W efekcie 103. dywizja piechoty morskiej to największa grupa żołnierzy sił specjalnych na Ziemi. Oficerowie służący podczas słynnych bitew – choćby Skylliańskiego Blitzu czy Wojny Pierwszego Kontaktu – prowadzą ciężkie ćwiczenia w różnych środowiskach, twierdząc, że marines muszą być gotowi do atakowania w każdych okolicznościach, na każdej planecie. Szkolenie to okazało się być przydatne w wojnie ze Żniwiarzami -103. dywizja może walczyć na lodowych pustkowiach, żeby następnego dnia równie dobrze radzić sobie w dżungli.

ZAKTUALIZOWANO
Wymaga: Przeskanowanie planety Nonuel, Plutos, Hades Gamma
Siła zbrojna: 20
Przezwani „Palącymi Mosty” członkowie oddziału Zeta to inżynierowie polowi specjalizujący się w niszczeniu fortyfikacji na wrogim terytorium. Ta grupa mocno ze sobą związanych ludzi jest szanowana za swoją wiedzę, znana ze swej nieustępliwości, oraz niesławna przez swój entuzjazm.

ZAKTUALIZOWANO
Wymaga: Przeskanowanie planety Yamm, Kalabsha, Przestrzeń Nubijska
Siła zbrojna: 25
Zespół Zwiadowczy Przymierza zarządza sondami zwiadowczymi a tylko czasem wprowadza do akcji oddziały złożone z żywych żołnierzy. ZZP dba o to, żeby dane wywiadowcze były zawsze aktualne, stosując systemy Wl do ich jak najszybszego rozpowszechniania.

ZAKTUALIZOWANO (Tylko jeżeli gracz nie ukończył dodatku Przybycie w Mass Effect 2)
Siła zbrojna: -50
Admirał Hackett wysłał na planetę Aratoht oddział marines z zadaniem ocalenia doktor Amandy Kenson. Żołnierze zginęli w eksplozji, która zniszczyła zarówno kolonię, jak i przekaźnik układu. Przymierze spędziło wiele tygodni na rekonstrukcji transmisji radiowych, z których wynika, że marines nie mieli wyjścia – musieli skierować w przekaźnik asteroidę, by zapobiec inwazji Żniwiarzy. Przymierze zyskało dzięki temu trochę czasu, jednak utrata tylu żołnierzy była bolesnym ciosem dla 103. dywizji piechoty morskiej.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli gracz zasugeruje studentom z Akademii Grissoma podjęcie roli wsparcia)
Siła zbrojna: 50
Biotyczni uczniowie Akademii Grissoma dołączyli do 103. dywizji piechoty morskiej jako oddział pomocniczy. Wykorzystują oni swoje zdolności biotyczne do tworzenia barier osłaniających żołnierzy oraz do pomocy w kontrolowaniu przebiegu walki.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli wybrano opcję dialogową Idealisty podczas wywiadu z Allers po Priorytet: Cytadela II)
Siła zbrojna: 5
Podczas wywiadu prowadzonego przez Dianę Allers na temat nieudanego przewrotu na Cytadeli, Shepard podkreśla strategiczne błędy Cerberusa, co podnosi morale sił lądowych Przymierza.

Admirał Michajłowicz

Siła zbrojna: 25
Wymaga: Nie uratowanie Rady podczas misji Wyścig z czasem: Ostateczna bitwa.
WA_MikhailovichGdy w roku 2183 Żniwiarz zwany Suwerenem zaatakował Cytadelę, kontradmirał Borys Michajłowicz poprowadził przeciw niemu 63. flotyllę zwiadowczą. Poniosła ona w Bitwie o Cytadelę straty najniższe ze wszystkich flot Przymierza, jednocześnie zapewniając niezbędne wsparcie lotniskowcom i pancernikom Piątej Floty. Po bitwie Przymierze awansowało Michajłowicza na admirała, powierzając mu zadanie odbudowy i usprawnienia swych okrętów. Jego doświadczenie w walce ze Żniwiarzami okazało się bezcenne dla planowania strategii.

Pierwsza Flota Przymierza

Siła zbrojna: 90
WA_HumanFleetW chwili, gdy Żniwiarze zaatakowali Układ Słoneczny, Pierwsza Flota stacjonowała blisko przekaźnika Charon. Nim admirał Hackett wydał rozkaz do odwrotu, ta największa flota Przymierza została zredukowana o połowę. Dowodząca admirał Ines Lindholm podjęła trudną decyzję o pozostawieniu jednej dziesiątej pozostałych statków jako osłony, która miała umożliwić reszcie ucieczkę. Zagranie to opłaciło się, pozwalając Pierwszej Flocie uciec i połączyć się z resztą wycofujących się sił Przymierza.

ZAKTUALIZOWANO
Wymaga: Przeskanowanie planety Juntauma, Farinata, Hades Gamma.
Siła zbrojna: 15
SSV Agincourtto jeden z wielu okrętów Przymierza, które ocaliły kolonię Elizjum przed piratami i łowcami niewolników w czasie Skylliańskiego Blitzu w roku 2167. Kapitan statku odrzucił awans, by móc pozostać ze swoją załogą i okrętem.

ZAKTUALIZOWANO
Wymaga: Omega, po zabiciu Olga Petrovskiego
Siła zbrojna: 30
Dzięki hakerce Arii udało się zdobyć w stanie prawie nienaruszonym pliki Cerberusa znajdujące się w kwaterze generała Pietrowskiego w Zaświatach. Chroniące je szyfry są złożone, ale najlepsi technicy Arii przeczesują dane w poszukiwaniu wszystkiego, co może się przydać Przymierzu.

Znaleziono już kluczowe informacje na temat poczynań Cerberusa w teatrach działań Przymierza, co dało przewagę taktyczną oddziałom walczącym w tych miejscach. W mocniej zaszyfrowanych plikach pojawiają się wskazówki, które mogą doprowadzić do odkrycia najtajniejszych operacji Cerberusa.

ZAKTUALIZOWANO
Wymaga: Przeskanowanie planety Dobrowolski, Pamyat’, Nexus Hadesu.
Siła zbrojna: 15
SSV Lipsk to pierwsza fregata Przymierza, która przetestowała w warunkach polowych działo Thanix – kompaktową wersję broni Żniwiarzy, odtworzoną po Bitwie o Cytadelę. Kapitan Lipska była tak zadowolona z rezultatów, że kategorycznie zaleciła, by Przymierze rozpoczęło produkcję tej broni na skalę masową.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ocalono Radę w Mass Effect)
Siła zbrojna: -25
Ta flota dwa lata temu utraciła jedną trzecią swoich statków, broniąc Rady w Bitwie o Cytadelę. Niestety, przed inwazją Żniwiarzy Przymierze nie zdążyło przywrócić marynarce jej dawnej siły bojowej.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ukończono misję Cytadela: Lekarstwo na poparzenia chemiczne)
Siła zbrojna: 8
Lekarze i sanitariusze Przymierza stosują teraz ulepszone leki na oparzenia chemiczne.

Trzecia Flota Przymierza

Siła zbrojna: 90
WA_HumanFleetStacjonującą na Arkturusie Trzecią Flotą dowodzi admirał Nitesh Singh. Zanim Żniwiarze zaatakowali stację, Singh zdążył ustawić swój flagowy okręt, SSV Logan, w idealnej pozycji do prowadzenia ostrzału ze swych akceleratorów masy. Działa pancernika zdołały spowolnić niszczyciel wroga, nim ten zdołał zadać Trzeciej Flocie ciężkie straty, ale przytłaczająca przewaga Żniwiarzy zmusiła Singha do odwrotu.

ZAKTUALIZOWANO
Wymaga: Przeskanowanie planety Parag, Ming, Gemini Sigma
Siła zbrojna: 25
SSV Nairobi to krążownik z najwyższej półki, cieszący oko blaskiem swojej fabrycznej nowości. Ponieważ nigdy nie brał udziału w walce, jego załoga prowadzi udawane bitwy, przygotowując się do prawdziwego kontaktu z wrogiem.

ZAKTUALIZOWANO
Wymaga: Przeskanowanie planety Norehsa, Qertassi, Przestrzeń Nubijska
Siła zbrojna: 15
Okręt Trafalgar przechodził pełną rekonstrukcję silnika, kiedy zaatakowała go flotylla Cerberusa. Zdołał się wymknąć napastnikom przy użyciu silników pomocniczych, a po spotkaniu z siłami Przymierza jego załoga ukończyła prace remontowe w rekordowo krótkim czasie.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ocalono Radę w Mass Effect)
Siła zbrojna: -25
Ta flota dwa lata temu utraciła jedną trzecią swoich statków, broniąc Rady w Bitwie o Cytadelę. Niestety, przed inwazją Żniwiarzy Przymierze nie zdążyło przywrócić marynarce jej dawnej siły bojowej.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli Balak zginął podczas Cytadela: Batariańskie kody)
Siła zbrojna: -10
Batariański oficer obwiniający ludzkość za unicestwienie jednego z batariańskich światów rozpoczął opartą na sabotażach walkę z Przymierzem: włamywał się do systemów statków Przymierza i doprowadzał do ich rozbicia lub utraty tlenu w czasie lotu.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli spełniono prośbę Szeregowej Talavi)
Siła zbrojna: -4
Ludzkie wojska odniosły duże straty w walce z Cerberusem, w dużej mierze z powodu braku inżynierów w 3. Flocie Przymierza.

Oddziały Specjalne N7

Wymaga: Promocji klasy w trybie wieloosobowym.
Siła zbrojna: 75 za każdą promocję
WA_N7Podczas konfliktu ze Żniwiarzami żaden gatunek nie może zachować neutralności. Sprzymierzone siły werbują każdego – żołnierza czy najemnika – kto wyda się dość sprytny, szybki i wytrzymały, żeby mieć szanse na przetrwanie na polu bitwy. Doświadczeni żołnierze tworzą oddziały zrzucane w głębi terytorium wroga w celu realizacji określonych zadań, ewakuowania ludności cywilnej i prowadzenia walki z Cerberusem i Żniwiarzami wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Takie właśnie grupy, z początku dowodzone przez N7 marines, były potocznie nazywane Oddziałami Specjalnymi N7. Na dowód uznania ich przykładnej służby i wyjątkowego męstwa Przymierze oficjalnie zezwoliło im na stosowanie tej nazwy.

Dr Karin Chakwas

Wymaga: Dostępne tylko, gdy pozostawimy ją na Cytadeli.
Siła zbrojna: 10
WA_DrChakwasDoktor Karin Chakwas służyła jako lekarz-rezydent i główny badacz medyczny na statkach SSV Normandia i Normandia SR-2. Chakwas ukończyła na Ziemi prestiżowy uniwersytet w Bombaju, a przebieg jej dalszej kariery naukowej uzasadnił jej udział w badaniach mających na celu odszyfrowanie proteańskiego urządzenia znalezionego na Marsie. Niektóre z elementów urządzenia wymagają dokładnej analizy chemicznej w celu upewnienia się, że zostaną właściwie wykorzystane w układach chłodzenia.

Kahlee Sanders

Wymaga: Ukończenie misji Akademia Grissoma: Awaryjna ewakuacja.
Siła zbrojna: 15 lub 20
(Zależy od tego, czy Jason Prangley przeżyje podczas Akademia Grissoma: Awaryjna ewakuacja czy też nie.)
WA_KhaleeSandersPorucznik Kahlee Sanders dołączyła do zarządu Akademii Grissoma po wystąpieniu z wojska. Gdy komandor Shepard z załogą zniweczyli atak Cerberusa na akademię, Sanders dołączyła do inżynierów Przymierza pracujących nad odtworzeniem proteańskiego urządzenia znalezionego na Marsie. Dawne doświadczenia jako technika systemowego i specjalizacja w inteligencjach syntetycznych pomogły jej rozkodować część złożonych układów sprzężenia zwrotnego kontrolujących emisję energii tej broni.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli wszystkim studentom udało się przeżyć podczas misji Akademia Grissoma: Awaryjna ewakuacja)
Siła zbrojna: 5
Dowódcy Normandii udało się ocalić przed Cerberusem część technicznie uzdolnionych studentów Akademii Grissoma. Dołączyli oni do Sanders, pomagając jej w poszukiwaniu rozwiązań problemów, którymi się zajmuje.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli Projekt Nadzorca został przerwany)
Siła zbrojna: 5
David Archer to kolejny uchodźca z Akademii Grissoma pracujący nad tym urządzeniem. Jest młody, ale jego teorie o międzygwiezdnej intermodulacji zdobyły mu szacunek innych naukowców zajmujących się projektem.

Jack

Wymaga: Przeżycia Jack podczas Misji Samobójczej i ukończenia misji Akademia Grissoma: Awaryjna ewakuacja.
Siła zbrojna: 25
WA_JackJack, niegdyś znana jako Obiekt Zero, jest prawdopodobnie najbardziej utalentowaną biotyczką swoich czasów. Po tym, jak pomogła w zniszczeniu Zbieraczy, Przymierze zaoferowało jej stanowisko nauczyciela w Akademii Grissoma. Z sobie tylko znanych powodów przyjęła tę ofertę. Nie przestała pracować nad swoimi zdolnościami, ćwicząc jednocześnie ze studentami. Należąca do zarządu Akademii Kahlee Sanders wspiera Jack i jej energiczny, choć nieortodoksyjny, sposób nauczania – wielkie wrażenie zrobiły na niej postępy dzieci będących pod opieką Jack.

1. dywizja Arkturusa

Wymaga: Ukończenie misji N7: Porwania Cerberusa.
Siła zbrojna: 60
WA_HumansArmor1. dywizja z Arkturusa to ochotnicza armia złożona z cywilów, sił paramilitarnych i żołnierzy rezerwy, którzy zebrali się razem, żeby położyć kres okupacji Benninga przez Żniwiarzy. Jej członkowie działają podzieleni na komórki, nigdy nie pozostając długo w jednym miejscu, żeby uniknąć wykrycia przez siły wroga. Garstka oficerów Przymierza koordynuje działania 1. dywizji, dzieląc się z nią danymi wywiadowczymi i dostarczając jej niezbędne zapasy. Przymierze przeznaczyło kilka oddziałów do wsparcia wesprzeć prowizorycznej armii Benninga wyszkolonymi ludźmi.

Krążownik Przymierza Szanghaj

Wymaga: Gromada Exodus, Asgard, Terra Nova
Siła zbrojna: 40
WA_AllianceCruiserNajważniejszym do tej pory dokonaniem Szanghaju w wojnie ze Żniwiarzami była ewakuacja kolonii Uqbar. Wywiad Przymierza doniósł o wojskach Żniwiarzy zmierzającym ku tej planecie. Krążownik Szanghaj nie mógł na niej wylądować ze względu na grawitację. Kapitan szybko wysłał wszystkie swoje promy, żeby pomóc w transportowaniu na pokład setek kolonistów. Dzięki ponad 41 lotom w ciągu godziny Szanghaj zdołał ocalić całą populację. Gdy Żniwiarze przybyli na miejsce, stolica Uqbaru wyglądała, jakby nigdy nie była zamieszkana.

Piloci myśliwscy-renegaci

Wymaga: Shepard musi ukończyć fabułę Corteza poprzez dość częste rozmowy z nim na pokładzie Normandii i na Cytadeli (jednak, romans z Cortezem nie jest wymagany, konieczne jest jedynie, aby zakończyć fabuła i pomóc Cortezowi osiągnąć spokój ducha).
Siła zbrojna: 20
WA_FightersGdy ludzkość rozpoczęła dalszą ekspansję, poszukiwano doświadczonych pilotów mogących brać udział w zakładaniu kolonii w niezbadanych rejonach przestrzeni. Ci nieszczęśnicy, którzy odpowiedzieli na wezwanie Przymierza, zostali później wypędzeni ze swoich kolonii przez nacierających Żniwiarzy. Po rozmowie z porucznikiem Stevem Cortezem niektórzy spośród tych wykwalifikowanych pilotów zgodzili się wyruszyć do walki z wrogiem, który zniszczył ich domy.

Piąta Flota Przymierza

Siła zbrojna: 90
WA_HumanFleetPiąta Flota zyskała sławę w całej galaktyce jako główna siła uderzeniowa Przymierza w trakcie Bitwy o Cytadelę. Ostatnio pilnowała Stacji Arkturus, kiedy zaatakowali ją Żniwiarze. Po krwawej i desperackiej walce, admirał Hackett wydał rozkaz do odwrotu, poświęcając całą Drugą Flotę Przymierza, żeby Trzecia i Piąta miały szansę uciec. Inżynierowie Piątej Floty zajęci są naprawianiem uszkodzonych statków, w ponurym oczekiwaniu na powrót na Ziemię i szansę zemszczenia się na Żniwiarzach.

ZAKTUALIZOWANO
Wymaga: Przeskanowanie planety Asteria, Hekate, Nexus Hadesu
Siła zbrojna: 15
Oryginalny SSV Hong Kong został zniszczony w Bitwie o Cytadelę, kiedy jego kapitan skierowała statek na pocisk wymierzony w pancernik. Rama kadłuba została potem przetopiona i stała się częścią nowego okrętu – „córki” pierwszej fregaty.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ocalono Radę w Mass Effect)
Siła zbrojna: -25
Ta flota dwa lata temu utraciła jedną trzecią swoich statków, broniąc Rady w Bitwie o Cytadelę. Niestety, przed inwazją Żniwiarzy Przymierze nie zdążyło przywrócić marynarce jej dawnej siły bojowej.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ostrzeżono dwóch biznesmenów na Cytadeli)
Siła zbrojna: 5
Udało się przekonać parę przedsiębiorców, by zamiast tworzyć programy finansowe, zajęli się produkcją Wl do systemów celowniczych, które sprzedadzą Przymierzu niemal po kosztach.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ukończono misję Cytadela: Ulepszona sieć zasilania)
Siła zbrojna: 8
Krogańska technologia zaopatruje Czyściec w energię, dzięki czemu klub może jak dawniej podnosić morale żołnierzy przebywających na przepustce.

ZAKTUALIZOWANO (Autoryzuj: Autoryzacja cywilnej konsultantki w Terminalu Widm)
Siła zbrojna: 7
Przemytnicy okazali się zaskakująco pomocni, dostarczając Przymierzu jakże potrzebne wyposażenie dla wojska.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli wybrano opcję dialogową Renegata podczas wywiadu z Allers po Priorytet: Cytadela II)
Siła zbrojna: 5
Podczas wywiadu prowadzonego przez Dianę Allers na temat nieudanego przewrotu na Cytadeli, Shepard podkreśla, jak ważne jest bezpieczeństwo wewnętrzne. W efekcie floty Przymierza zaostrzają środki bezpieczeństwa

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ukończono Cytadela: Szyfry Cerberusa)
Siła zbrojna: 8
Kody szyfrujące Cerberusa pomagają Przymierzu przewidzieć dalsze kroki tej organizacji.

Diana Allers

Wymaga: Od gracza, by dać jej pozwolenie do pracy na pokładzie Normandii.
Siła zbrojna: 5
WA_AllersDiana Allers, reporterka Sieci Informacyjnej Przymierza, zrealizowała program nadawany na żywo z pokładu Normandii, gdzie prowadziła wywiady z załogą i wysoko postawionymi oficerami, żeby pokazać galaktyce wojnę „oczami żołnierza”.

Fregata Przymierza Normandia SR-2

Siła zbrojna: 50
WA_NormandyKiedy oryginalny statek SSV Normandia został zniszczony, Cerberus odbudował go na podstawie projektów wykradzionych Przymierzu. Nowa Normandia, zwana SR-2, została później przebudowana przez Przymierze i wyposażona w jego najnowsze technologie. W rezultacie powstała fregata o najlepszych osiągach w całej marynarce Przymierza i prawdopodobnie najszybszy statek w swojej klasie. Normandią dowodzi komandor Shepard, oficer Przymierza i pierwszy człowiek-Widmo.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli opracowano działo Thanix w Mass Effect 2)
Siła zbrojna: 15
W celu zwiększenia siły ogniowej Normandii, na spodzie statku zamontowano działo magnetyczno-hydrodynamiczne Thanix. Ta potężna broń oparta na technologii Żniwiarzy wystrzeliwuje z ogromną prędkością pociski z roztopionego metalu.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli opracowano pancerz Silaris w Mass Effect 2)
Siła zbrojna: 25
Przed wyruszeniem do walki ze Zbieraczami nadbudówka Normandii została wzmocniona pancerzem Silaris. Ta warstwa ochronna z nanorurek węglowych może wytrzymać temperatury, w których konwencjonalny pancerz natychmiast by wyparował.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli opracowano Technologi Bariery Spiralnej w Mass Effect 2)
Siła zbrojna: 25
Normandia została wyposażona w Technologię Bariery Spiralnej, pozwalającą jej wyrzutniom pola efektu masy na wystrzeliwanie szybko oscylujących barier, które odbijają wszystkie obiekty zamiast bezpośrednio absorbować ich energię kinetyczną.

ZAKTUALIZOWANO (Wymaga: Cytadela)
Siła zbrojna: 35
Normandia jest wprawdzie dość wytrzymała, żeby oprzeć się bezpośredniemu ostrzałowi przez inny statek, jednak nawet ona się zużywa. Próżnia, promieniowanie gwiezdne, ciepło zatrzymywane w trybie maskującym i korzystanie z pokładowej elektrowni fuzyjnej wywierają niekorzystny wpływ na skomplikowane układy statku. Technicy Przymierza gruntownie wszystko sprawdzili i usunęli wykryte usterki podczas pobytu Normandii w suchym doku – zapewniają załogę, że teraz statek będzie się sprawował lepiej niż kiedykolwiek.

ZAKTUALIZOWANO (Wymaga: Cytadela)
Siła zbrojna: 35
Dawni i obecni członkowie załogi Normandii nawiązali w trakcie urlopu więzi i pozbyli się stresu, który mógł im utrudnić skupienie się na obowiązkach. Będą walczyć za sprawę i siebie nawzajem z jeszcze większą determinacją.

Surowce mineralne

Siła zbrojna: 10, 25 lub 100
(zależy od ilości zaimportowanej z zapisu ME2)
WA_MineralSkanując planety z pokładu Normandii SR-2, komandor Shepard z załogą odkryli duże złoża różnych pierwiastków. Gdy Przymierze przejęło statek, zarekwirowano też wszystkie odnalezione surowce. Zostały one przeznaczone do wykorzystania przy budowie proteańskiego urządzenia znalezionego na Marsie.

Koloniści z Nadziei Zhu

Wymaga: Ocalenia wszystkich kolonistów i oszczędzenia Shiali w Feros: Atak gethów
Siła zbrojna: 30
WA_ShialaShiala to asari, którą Shepard wraz z drużyną ocalili przed Torianem w Nadziei Zhu. Teraz stoi na czele grupy partyzantów złożonej z kolonistów Nadziei Zhu, która stawia zaskakująco skuteczny opór Żniwiarzom. Shiala podejrzewa, że ich wcześniejsza więź z Torianem pozwala im wzajemnie się wyczuwać, zapewniając im w bitwie swego rodzaju świadomość zbiorową. Nie wiadomo, jakie będą długofalowe efekty tej relacji, jednak na razie zapewnia im ona przewagę.

Khalisah Bint Sinan al-Jilani

Wymaga: Użycia akcji („przerwania”) Idealisty podczas swojego wywiadu z nią podczas Priorytet: Cytadela I
Siła zbrojna: 5
WA_KhalisaReporterka Westerlund News, Khalisah Bint Sinan al-Jilani, niedawno zwróciła się do widzów z apelem o jedność i współpracę pomiędzy wszystkimi rasami galaktyki w obliczu wroga.

ZAKTUALIZOWANO (jeżeli przez całą sagę w ogóle jej nie uderzyliśmy)
Siła zbrojna: 5
Jej szczerość poruszyła serca widzów – Przymierze i jego sprzymierzeńcy innych ras otrzymują hojne datki na cele wojenne.

Wsparcie Eden Prime

Wymaga: Ukończenie misji Priorytet: Eden Prime
Siła zbrojna: 25
WA_HumansNoArmorEden Prime to rolnicza planeta, produkująca miliony ton żywności sprzedawanej planetom o gorszych warunkach do uprawy roślin. Przymierze ustanowiło linie zaopatrzenia dostarczające jego żołnierzom nadmiar produkcji z kolonii.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli odzyskano jeden fragment informacji podczas Eden Prime: Ruch oporu)
Siła zbrojna: 25
Kilku naukowców badających technologię protean na Eden Prime nie wpadło w ręce Cerberusa. Przesłali oni Przymierzu kopie swoich dokonań w nadziei, że pomoże to w budowie proteańskiego urządzenia odkrytego na Marsie.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli odzyskano dwa fragment informacji podczas Eden Prime: Ruch oporu)
Siła zbrojna: 25
Mimo że wojsko na Eden Prime poniosło poważne straty podczas inwazji Cerberusa, władze planety wypożyczyły Przymierzu kilka transportowców zaopatrzeniowych klasy Athabasca.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli odzyskano wszystkie trzy fragmenty informacji podczas Eden Prime: Ruch oporu)
Siła zbrojna: 25
Osadnicy z Eden Prime całkowicie wyparli Cerberusa ze swojego układu. Ponieważ korytarze transportowe kolonii są bezpieczne, wysyła ona tyle zaopatrzenia i sprzętu, ile tylko może.

Kasumi Goto

Wymaga: Lojalności Kasumi i musi przeżyć Misję Samobójcza w Mass Effect 2 i ukończenie misji Cytadela: Hanarski dyplomata.
Siła zbrojna: 25
WA_KasumiKasumi Goto jest poszukiwana w kilkunastu układach za sabotaż, hakowanie, kradzież i długą listę innych przestępstw. Przymierze jest gotowe przymknąć oko na jej dawne błędy w zamian za pomoc w pracach nad Tyglem. Goto działa nie tylko jako specjalistka od systemów zabezpieczeń elektronicznych – weszła już w posiadanie ważnych elementów technologii, które uważano za zaginione lub tkwiące w głębi terytorium wroga. Nikt nie ma odwagi pytać, jak udało jej się je zdobyć.

Zaeed Massani

Wymaga: Ukończenie misji Cytadela: Ambasador volusów oraz przeżycia podczas swojej misji lojalnościowej i Misji Samobójczej. Wymaga również rozmowy gracza z Zaeedem po misji na Cytadeli w Ładowni: C w Porcie: Obszarze tymczasowym.
Siła zbrojna: 25
WA_ZaeedZaeed Massani jest uważany za jednego z najskuteczniejszych i najbardziej bezwzględnych najemników w Układach Terminusa. W kilka miesięcy po zniszczeniu Zbieraczy pracę zaproponował mu Cerberus. Negocjacje nie powiodły się, a Massani szuka teraz zajęć sprzecznych z interesami jego dawnych pracodawców. Jego wieloletnie doświadczenie i świetnie rozwinięte umiejętności przetrwania przydadzą się w walce ze Żniwiarzami.

Flotylla badawcza Przymierza

Wymaga: Gromada Exodus, Asgard, Tyr
Siła zbrojna: 75
WA_AllianceFlotillaW czasach pokoju flotylla badawcza marynarki Przymierza bada i mapuje nowe układy. FBM dostała się pod ogień krytyki w 2185 roku, gdy kilkunastu służących w niej ludzi zostało oskarżonych o zatajenie informacji o bogatych złożach mineralnych w celu sprzedaży ich firmie eksploracyjnej Baria Frontiers. Przymierze bezskutecznie próbowało zatuszować tę sprawę – z czasem okazywało się, że w aferę zamieszanych jest coraz więcej oficerów. Chcąc zmazać plamę na honorze, FBM przekazała całą swą flotę i zasoby do prac nad budową Tygla.

Zestawy komunikacyjne

Wymaga: Ukończenie misji N7: Centrala komunikacyjna.
Siła zbrojna: 50
WA_AllianceFlotillaZanim technik Grace Sato uciekła z Ontaromu – co nie byłoby możliwe, gdyby nie komandor Shepard – udało jej się uratować kopię schematów najbardziej zaawansowanego przekaźnika komunikacyjnego Przymierza. Sato wykorzysta te schematy do budowy kilku mniejszych przekaźników rozmieszczonych w różnych układach w celu gromadzenia kluczowych danych wywiadowczych.

Szósta Flota Przymierza

Wymaga: Ukończenie misji Priorytet: Horyzont.
Siła zbrojna: 90
WA_HumanFleetGdy nastąpiła inwazja na Ziemię, Szósta Flota Przymierza była aktualnie w przestrzeni Rady. Ludzie na statkach mogli tylko bezczynnie patrzeć na kolejne nagrania przedstawiające spustoszenia na Ziemi. Ostatnim rozkazem admirała Hacketta było wstrzymanie się od walki i pozostanie w gotowości. Po długim oczekiwaniu, Szósta Flota jest bardziej niż gotowa, by w końcu dołączyć do walki.

Oddział specjalny Przymierza Delta

Wymaga: Odkrycia podczas skanowania Gromada Exodus, systemu Asgard, planety Loki.
Siła zbrojna: 35
WA_HumansArmorPołowa oficerów oddziału Delta ma desygnację N5, a kilku spośród jego żołnierzy – N6. Ta specjalizująca się w konfliktach poza przestrzenią Cytadeli jednostka słynie z wysokich wymagań stawianych kandydatom, profesjonalizmu podczas ważnych zadań oraz z najhuczniejszych imprez w całym Przymierzu. Jak dowódcy oddziału patrzą na awanturnicze zachowanie swoich ludzi? Kapitan Matthew Brown odpowiada: „po tym gównie, przez które przeszliśmy w Układach Terminusa, po prostu cieszą się, że nie puszczamy bazy z dymem”.

Kompania biotyków

Wymaga: Ukończenia misji Akademia Grissoma: Awaryjna ewakuacja i wybrania opcji dialogowej Renegata, wysyłając studentów na wojnę.
Siła zbrojna: 75
WA_HumanBioticsŁącząc swoje moce, ci utalentowani uczniowie Akademii Grissoma mogą prowadzić artyleryjski ostrzał biotyczny, uderzając w cel z siłą bomby. To wyczerpujące, ale i niezwykle groźne dla wojsk frontowych wroga. Mimo że uczniowie Grissoma przeszli jedynie kilkumiesięczny trening, chcą pokazać na tej wojnie, na co ich stać.

Ashley Williams

Wymaga: Ashley musi przeżyć na Virmir: Plan Sarena w Mass Effect oraz Priorytet: Cytadela II. Ashley można zrekrutować jako towarzysza lub jako składnik Zasobów wojennych.
Siła zbrojna: 35
WA_AshleyAshley Williams służyła jako sierżant na pokładzie pierwszej Normandii. Po zagładzie okrętu pozostała w Przymierzu, gdzie awansowała do rangi porucznika komandora. Williams ma za sobą trening jako żołnierz piechoty i otrzymała liczne odznaczenia za odwagę, strategię, dyscyplinę i zdolności strzeleckie. Wyjątkowe doświadczenie w walce ze Żniwiarzami pozwala jej zwiększać skuteczność sił lądowych Przymierza. Porucznik Williams zgodziła się na rolę oficer dowodzącej kilkoma grupami szybkiego reagowania, zajmującymi się tajnymi akcjami naziemnymi.

Kaidan Alenko

Wymaga: Kaidan musi przeżyć na Virmir: Plan Sarena w Mass Effect oraz Priorytet: Cytadela II. Kaidana można zrekrutować jako towarzysza lub jako składnik Zasobów wojennych.
Siła zbrojna: 35
WA_KaidanKaidan Alenko służył jako porucznik na pokładzie pierwszej Normandii. Po zagładzie okrętu pozostał w Przymierzu, gdzie awansował do rangi majora jako szef nowego programu szkoleniowego – Biotycznego Oddziału do Zadań Specjalnych. Jego doświadczenie w walce ze Żniwiarzami jest bardzo przydatne dla Przymierza, dlatego powierzono mu nadzór nad jednostką biotyczną sił lądowych.

Odprowadzacze ciepła z diamentów syntetycznych

Wymaga: Lewiatan, przeskanowanie planety Bres, Balor, Rozpadlina Kalestona
Siła zbrojna: 25
WA_SynthdiamondHeatsinksSyntetyczne diamenty są kluczowym składnikiem wojskowych odprowadzaczy ciepła wykorzystywanych w komputerach, zaawansowanych pochłaniaczach ciepła i uzbrojeniu statków kosmicznych. W placówkach na Bresie są ich tony – odzyskanie ich pomogłoby wojskom na lądzie i w kosmosie.

Dr Ann Bryson

Wymaga: Lewiatan, nie używając obydwu akcji Renegata, gdy Ann Bryson jest poddawana indoktrynacji.
Siła zbrojna: 20
WA_DrAnnBrysonDoktor Ann Bryson przeżyła zniewolenie przez artefakt Lewiatana i w znacznej mierze zachowała swoje zdolności umysłowe. Jej badania w dziedzinie paleotechnologii mogą pomóc w zrozumieniu urządzenia protean i praw fizyki wysokich energii, które wydają się nie działać na Żniwiarzy.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/War_Assets/Alliance
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.