Zasoby wojenne/Turianin | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Zasoby wojenne/Turianin

< Zasoby wojenne

Kiedyś do powstrzymania całych armii wystarczała groźba ze strony turian. Teraz potężne floty i liczne armie Hierarchii są potrzebne, by wygrać największą wojnę w historii galaktyki.

Pheiros, Gemmae, Małpia Grań
Siła zbrojna: 40
WA_AlienFleetTuriańska 79. flotylla wyróżniła się w czasie Rebelii Krogańskich, gdy wdała się w walkę z krogańskimi statkami wojennymi nad Digeris. Wiele jej statków poświęciło się, żeby zniszczyć krogańskie okręty atakujące kolonię. Po wiekach, flotylla wciąż polega na swojej prędkości i niewykrywalności, które pozwalają jej dręczyć wrogów. Jej statki odwracają uwagę, ściągają na siebie ogień i bombardują wojska naziemne, dopóki obronie przeciwlotniczej nie uda się ich namierzyć.

Szósta Flota turian

Wymaga: Ukończenie Priorytet: Cytadela II.
Siła zbrojna: 135
WA_AlienFleetTuriańska marynarka ma najwięcej pancerników ze wszystkich gatunków żyjących w Drodze Mlecznej. Hierarchia Turian ograniczyła produkcję tych statków jedynie dlatego, że Traktat z Farixen, ze względu na siłę ognia pancerników, ściśle określił ich dopuszczalną liczbę. Turiańska Szósta Flota teoretycznie klasyfikowana jest jako siły przeznaczone do operacji pokojowych. Przed atakiem Żniwiarzy używano jej głównie do patrolowania przestrzeni wokół Cytadeli. Teraz czeka w gotowości do lotu w inne rejony i walki z najeźdźcami.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ukończono misję Cytadela: Trucizna Cerberusa na turian)
Siła zbrojna: 5
Komandor Shepard zdobywa z laboratorium Cerberusa recepturę neurotoksyny, dzięki której można sporządzić antidotum dla otrutego turiańskiego generała.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli wybrano Flotę bombową volusów zamiast ratując kolonię w Cytadela: Ambasador volusów)
Siła zbrojna: -10
Gdy Cerberus zaatakował turiańską kolonię na Aefusie, Szósta Flota podjęła próbę odbicia planety. Natarcie zakończyło się sukcesem, lecz flota straciła wiele statków.

43. dywizja piechoty morskiej turian

Wymaga: Ukończenie Priorytet: Tuchanka.
Siła zbrojna: 90
WA_TuriansTuriańska 43. dywizja piechoty morskiej została stworzona podczas historycznych Jednoczących Wojen, które wstrząsały Palavenem ponad dwa tysiące lat temu. 43. dywizja utrzymuje stosunki z innymi rasami Cytadeli, prowadząc wspólne manewry ćwiczebne z wojskami asari, salarian i, od niedawna, Przymierza. Znajomość metod walki sojuszników okazała się być bardzo przydatna, gdyż dzięki niej żołnierze 43. dywizji mają wystarczającą dyscyplinę i doświadczenie, żeby zintegrować się z każdą armią, na każdym polu walki.

Siódma Flota turian

Wymaga: Ukończenie Priorytet: Tuchanka.
Siła zbrojna: 90
WA_AlienFleetTuriańskiej Siódmej Flocie powierzono niełatwy przywilej pilnowania Tygla w trakcie jego budowy. Flota nieustannie monitoruje przestrzeń wokół tego olbrzymiego urządzenia, koordynując swe działania z patrolami Przymierza i kontrwywiadowczymi programami WI. Siódma Flota wie, czym dla galaktyki byłoby przełamanie przez Żniwiarzy jej obrony. Kapitan każdego ze statków gotów jest poświęcić własne życie, gdyby miało to zapewnić Tyglowi bezpieczeństwo.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ukończono misję Cytadela: Sabotaż medi-żelu)
Siła zbrojna: 5
Skrzynie z medi-żelem opartym na aminokwasach prawoskrętnych zostały wysłane do turiańskiej Siódmej Floty. Ta dostawa umożliwi turiańskim medykom leczenie potencjalnie śmiertelnych ran.

ZAKTUALIZOWANO (Jeżeli ukończono misję Małpia Grań: Sztandar Pierwszego Regimentu)
Siła zbrojna: 40
Odzyskanie legendarnego Sztandaru Pierwszego Regimentu napełniło nadzieją serca zmęczonych turiańskich żołnierzy.

ZAKTUALIZOWANO (Użycie opcji dialogowej Renegata podczas wywiadu z Allers po Priorytet: Tuchanka)
Siła zbrojna: 5
Podczas wywiadu prowadzonego przez Dianę Allers Shepard podkreśla, jak bardzo kroganie potrzebują turiańskiego wsparcia, co podnosi morale palaveńskich żołnierzy.

Czarna Straż turian

Wymaga: Ukończenie misji Tuchanka: Bomba.
Siła zbrojna: 75
WA_TuriansCzarną Straż, drużynę wyjątkowo utalentowanych żołnierzy sił specjalnych, wysyła się na misje, które zagrażają bezpieczeństwu samego Palavenu. Oddział przeniesiono z jego ojczystego świata na rozkaz prymarchy Adriena Victusa, który chciał wykorzystać tę elitarną jednostkę w mniej beznadziejnych misjach w galaktyce. Większość akcji Czarnej Straży jest utajniona, chociaż powszechnie przyjmuje się, że jej członkowie mają najwyższy wskaźnik udanych operacji w całej historii turiańskich wojsk. Plotki mówią, że Saren Arterius był członkiem Czarnej Straży, nim został Widmem, chociaż, mając na uwadze jego młody wiek w chwili wstąpienia do wojska, wydaje się to mało prawdopodobne.

Korpus inżynieryjny turian

Wymaga: Ukończenie Priorytet: Tuchanka.
Siła zbrojna: 110
WA_TuriansW społeczeństwie, w którym wojsko jest równoznaczne z rządem, turiański korpus inżynieryjny odpowiada za wszystko, od konserwacji chodników po budowę portów kosmicznych. Stali się oni sławni poza Palavenem po tym, gdy pomogli Cytadeli w rekordowo szybkiej naprawie szkód wyrządzonych przez Suwerena. Inżynierowie TKI postrzegają Tygiel jako największe wyzwanie w ich karierach. Dzięki swojej wiedzy i wyposażeniu udało im się przyspieszyć proces budowy.

Turiański oddział specjalny

Wymaga: Przeskanowania Stacja Szczyt, Feniks, Argos Rho.
Siła zbrojna: 40
WA_TuriansKapitan straży Vidinos stoi na czele oddziału specjalnego, który podczas wojny na Taetrusie wsławił się wytropieniem przywódców turiańskich separatystów sprzeciwiających się Hierarchii. Podczas wojny separatyści wlecieli statkiem poruszającym się z prędkością nadświetlną w samo serce stolicy Taetrusa. Najcięższe walki oddział Vidinosa stoczył w Potopowej Dziczy – na nieprzyjaznych bagnach zamieszkanych przez zagorzałych zwolenników separatystów.

Prawoskrętne racje żywnościowe

Wymaga: Lewiatan, przeskanowanie Triginta Petra, Lenal, Kołyska Sigurda.
Siła zbrojna: 10
WA_DextroRationsW chwili ataku Żniwiarzy na planetę Triginta Petra miejscowy rynek rolny odznaczał się nadwyżką produktów spożywczych, mięsnych i roślinnych, przeznaczonych dla gatunków opartych na prawoskrętnych aminokwasach. Zarówno wojska turian, preferujących w swojej diecie mięso, jak i zwykle wegańskich quarian, zdecydowanie upodobały sobie zdobyte na planecie racje żywnościowe, co sugeruje, że mieszkańcy planety, wybici doszczętnie przez wroga, mieli całkiem wyrafinowany smak. Posiłek z Petry podany przed bitwą może podnieść na duchu oddział, który stracił serce do walki.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/War_Assets/Turian
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.