Zasoby wojenne/Tygiel | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Zasoby wojenne/Tygiel

< Zasoby wojenne

Ukończenie budowy Tygla będzie pochłonie zasoby całych układów gwiezdnych i będzie wymagało ciężkiej pracy licznych wykwalifikowanych robotników oraz najmądrzejszych naukowców galaktyki.

Zaawansowane paliwo

Wymaga: Ukończenie misji N7: Reaktory paliwowe.
Siła zbrojna: 75
WA_CrucibleHelu-3 używa się jako paliwa w znacznej większości komercyjnych statków kosmicznych. Chemicy z Cyone dodali do tego gazu eksperymentalne mieszanki różnych związków, żeby uczynić go lepszym paliwem dla statków latających na długie dystanse. Jeden z takich nowych patentów jest wykorzystywany na statkach dowożących do Tygla wielkie ilości materiałów, przyspieszając tym samym postępy projektu.

Wyrzutnie pocisków Oszczep

Wymaga: Przeskanowanie planety Watson, Skepsis, Kołyska Sigurda
Siła zbrojna: 50
WA_CrucibleZaprojektowane przez Przymierze rakiety Oszczep w chwili uderzenia w cel uwalniają ciemną energię. Wywołuje to potężne zaburzenia czasoprzestrzenne, powiększone pola odkształcenia, które rozrywają wiązania molekularne celu. Nawet najtrwalsze bariery kinetyczne nie oprą się salwie tych rakiet. Dział badawczy Przymierza przejął kilka fabryk kolonialnych i teraz wytwarza wyrzutnie rakiet Oszczep w liczbie wystarczającej dla uzbrojenia wszystkich pancerników sprzymierzonej floty.

Fabrykatory volusów

Wymaga: Przeskanowanie planety Cherk Sab, Aru, Gromada Aethon
Siła zbrojna: 45
WA_CrucibleVoluskie koncerny specjalizują się w masowej produkcji wszelkich dóbr, na które akurat jest popyt. Fabryki używają sprzętu modułowego, żeby móc zmieniać linie produkcyjną z broni na wyposażenie mieszkań lub cokolwiek innego, na co akurat panuje w galaktyce moda. Te odzyskane z kompleksu produkcyjnego jednostki fabryczne mogą wytwarzać na skalę przemysłową potrzebne przy projekcie Tygiel niestandardowe elementy z tworzyw sztucznych.

Voluski oddział inżynieryjny

Wymaga: Przeskanowanie planety Nalisin, Satu Arrd, Gromada Aethon
Siła zbrojna: 50
WA_VolusEngineersKombinat Elkoss to producent znany z wytwarzania godnych zaufania, ale tańszych wersji wysokiej klasy broni i pancerzy. Naukowcy Kombinatu są specjalistami w odwracaniu procesu produkcji nowych technologii. Voluscy inżynierowie ocaleni z Satu Arrd stosują te same metody do rozpracowania procesu tworzenia kilkudziesięciu nowych gatunków tworzyw sztucznych koniecznych do budowy nadbudowy Tygla. W akcie bezprecedensowej hojności Kombinat Elkoss zrzekł się wszelkich praw własności do wszelkich nowych materiałów opracowanych przez swoich naukowców.

Zestaw interferometryczny

Wymaga: Przeskanowanie planety Eletania, Herkules, Attykańska Beta
Siła zbrojna: 45
WA_CrucibleZestawy interferometryczne standardowo wykorzystywane są do analizowania obszarów lądowych planet lub do określania astrofizycznych własności układów gwiezdnych. Potężne urządzenia odzyskane z układu Herkules można jednak wykorzystać do czegoś znacznie ambitniejszego: Tygiel dostraja się do urządzeń sterujących przekaźnikami masy. Zintegrowanie sprzętu interferometrycznego z systemami Tygla pozwoliło uzyskać aktualizowaną w czasie rzeczywistym mapę całej galaktyki, z zaznaczonymi pozycjami wszystkich Żniwiarzy obecnych w Drodze Mlecznej.

Naukowcy ExoGeni

Wymaga: Przeskanowanie planety Feros, Tezeusz, Attykańska Beta
Siła zbrojna: 40
WA_HumanScientistsKorporacja ExoGeni pomagała w zakładaniu kolonii w całej galaktyce, w zamian otrzymując część surowców naturalnych znalezionych przez osadników. Nadzieja Zhu była jedną z najbardziej dochodowych inwestycji – koloniści musieli oddać firmie wszystkie proteańskie znaleziska odkryte w starożytnych ruinach na Feros. Członkowie zespołu naukowców ExoGeni badający kawałki proteańskich materiałów znalezionych w okolicy Nadziei Zhu stali się prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie. Teraz przekazują swoją wiedzę na potrzeby projektu Tygiel.

Pliki z proteańskimi danymi

Wymaga: Przeskanowanie planety Zion, Utopia, Gromada Exodus
Siła zbrojna: 75
WA_CrucibleTe proteańskie dyski znaleziono lata temu na Eden Prime, na kilka miesięcy przed odkryciem tam w 2183 roku nadajnika protean. Przez całe lata dane na dyskach były niezrozumiałe – do chwili, kiedy schemat Tygla pozwolił zrozumieć zawarte w nich równania. Dyski kryły teorie na temat ciemnej materii, która ma być zastosowana jako główne źródło energii Tygla.

Dysertacja o ciemnej energii

Wymaga: Rozmowa z Conradem Vernerem podczas Cytadela: Sabotaż medi-żelu.
Siła zbrojna: 1
WA_CrucibleTa rozprawa doktorska z dziedziny ksenotechnologii, opublikowana wiele lat temu przez doktora Conrada Vernera, stanowi długi, lecz intrygujący opis teorii, według której ciemna energia powoduje drobne – lecz dostrzegalne empirycznie – zmiany w upływie czasu. Ogłoszenie teorii wywołało w swoim czasie ożywioną dyskusję, lecz najnowsze dane zdają się ją potwierdzać. Rozprawa doktora Vernera pozwala na lepsze zrozumienie kilku proteańskich instrukcji dotyczących budowy Tygla.

ZAKTUALIZOWANO
Wymaga: Ukończenie Feros: Odzyskiwanie danych, Niezbadany świat: Pisma asari oraz zakup licencji zbrojowni Kombinatu Elkoss w Mass Effect.
Doktor Verner uznał dodatkowe schematy za przydatne w budowie urządzenia. Po przekazaniu danych Przymierzu dopisał do listy podziękowań w swojej rozprawie linijkę „komandor Shepard”.

Technologia statku kosmicznego Handlarza Cieni

Wymaga: Przeskanowanie planety Alingon, Faryar, Mgławica Klepsydra
Siła zbrojna: 50
WA_ShadowBrokerShipBezimienny statek Handlarza Cieni służył temu tajemniczemu sprzedawcy informacji jako miejsce przechowywania danych oraz niewykrywalny pojazd. Genialnym rozwiązaniem było to, że czerpał energię z burz szalejących nad planetą wokół której orbitował, polegając na układzie zachodzących na siebie barier kinetycznych, uziemiaczy i kondensatorów, które chroniły go przed zniszczeniem. To samo rozwiązanie zostało wykorzystane w tych sekcjach Tygla, w których niezbędne jest rozładowywanie olbrzymich ilości energii.

Frachtowce Terminusa

Wymaga: Przeskanowanie planety Zanethu, Ploitari, Mgławica Klepsydra
Siła zbrojna: 30
WA_AllianceFlotillaUkłady Terminusa pełne są planet bogatych w rzadkie pierwiastki, minerały i inne surowce ważne dla Tygla. Na szczęście Układy Terminusa obfitują również we frachtowce. Statki klasy Athabasca, choć tylko lekko opancerzone, mogą przenosić miliony ton ładunku, a ich zoptymalizowane baki paliwowe pozwalają na długie, trudne podróże.

Konwerter pierwiastka zero

Wymaga: Przeskanowanie planety Farlas, Micah, Próg Walhalli
Siła zbrojna: 30
WA_CrucibleRafinerie pierwiastka zero to wielkie obiekty przemysłowe służące do usuwania zanieczyszczeń z pierwiastka, zwanego również piezo, przed zastosowaniem go do napędzania statków i generatorów grawitacji. To ważny proces, ponieważ przesłanie ładunku elektrycznego przez nieoczyszczone piezo może wywołać wybuch. Dzięki zbudowaniu ośrodka przetwórczego w pobliżu Tygla będzie można wydobywać, rafinować i dostarczać piezo na potrzeby projektu w rekordowym czasie.

Awaryjne zbiorniki paliwowe

Wymaga: Przeskanowanie planety Elohi, Micah, Próg Walhalli
Siła zbrojna: 30
WA_CrucibleKapsuły z paliwem odzyskane z pola szczątków w Progu Walhalli to pozostałość po flocie statków handlowych odbywających długie, ryzykowne podróże przez niezbadane rejony przestrzeni. Kapsuły zostały przystosowane do użytku w Tyglu. Gdy reaktory fuzyjne Tygla zostaną aktywowane, będą zużywać całe oceany helu-3. Kapsuły z paliwem stanowią zapas awaryjny na wypadek, gdyby pobór energii broni okazał się większy od spodziewanego.

Zaawansowane przekaźniki mocy

Wymaga: Przeskanowanie planety Camaron, Gorgona, Argos Rho
Siła zbrojna: 50
WA_CrucibleZaawansowane przekaźniki mocy to piętnaście kilometrów izolowanych przewodów wyposażonych w przełączniki regulujące przepływ energii. Instalacja przekaźników w Tyglu zapobiegnie ewentualnym przeciążeniom układów powodowanym przez potężne skoki napięcia.

Tablica dotykowo-optyczna

Wymaga: Przeskanowanie planety Canrum, Hydra, Argos Rho
Siła zbrojna: 50
WA_CrucibleTablica dotykowo-optyczna to eksperymentalny interfejs komputerowy. Implanty umieszczone w korze mózgowej pozwalają użytkownikom „widzieć” ekrany własnymi oczami. System rejestrujący ruchy oczu i gesty dłoni pozwala użytkownikowi na wykonywanie operacji na danych. Chociaż interfejs jest z początku dezorientujący, osoby stosujące tablicę dotykowo-optyczną zgłaszają wzrost efektywności pracy, a technologia ta została przyjęta przez kilkudziesięciu inżynierów pracujących przy budowie Tygla.

Zoptymalizowane kondensatory na piezo

Wymaga: Kenneth Donnelly i Gabriella Daniels muszą przeżyć w Mass Effect 2 i zostać ułaskawieni oraz trzeba ukończyć misję Cytadela: Rura termiczna GX12
Siła zbrojna: 15
WA_CrucibleZespół inżynierów pracujący na Normandii SR-2 opracował teorię dotyczącą tego urządzenia. Kondensatory napędu statku klasy pancernik korzystają ze specjalnych mieszanek bazujących na piezo, które przewodzą i magazynują energię cieplną z dużo większą efektywnością niż poprzednie konstrukcje. Kondensatory te zostały bardzo szybko wdrożone do projektu urządzenia, którego schematy odnaleziono w Archiwach proteańskich na Marsie.

Zaawansowane przekaźniki SI

Wymaga: Poparcie Admirał Xen zamiast Tali
Siła zbrojna: 45
WA_CrucibleZespoły badawcze admirał Xen odzyskały zaawansowane przekaźniki SI z wraku flagowego pancernika gethów. Xen wykorzystała tę cenną technologię do opracowania specjalnej WI monitorującej i automatycznie regulującej produkcję energii w reaktorach fuzyjnych Tygla.

Mózg Żniwiarza

Wymaga: Ten Zasób wojenny jest do zdobycia po ataku na bazę Człowieku Iluzji, ale tylko, jeśli gracz wybrał zachowanie Bazy Zbieraczy w Mass Effect 2. Wraz z jego wartością bazową, również obniża wymaganą WSZ dla najlepszego zakończenia „kontroli Żniwiarzy”.
Siła zbrojna: 110
WA_HumanReaperCzłowiek Iluzja odzyskał najważniejszą część konstruowanego przez Zbieraczy ludzkiego proto-Żniwiarza: jego procesor. Ten „mózg” został ponownie uruchomiony jako jednostka obliczeniowa zdolna do przetworzenia niespotykanych ilości danych w ciągu nanosekundy. Inżynierowie biorący udział w budowie Tygla rozmontowują procesor, korzystając z pomocy sond i pracując pod ścisłym nadzorem. Co prawda bezpośredni kontakt ze Żniwiarzami jest niebezpieczny, ale inżynierowie są gotowi podjąć ryzyko, żeby odkryć ewentualne słabe punkty konstrukcji Żniwiarzy.

Serce Żniwiarza

Wymaga: Ten Zasób wojenny jest do zdobycia po ataku na bazę Człowieku Iluzji, ale tylko, jeśli gracz wybrał zniszczenie Bazy Zbieraczy w Mass Effect 2. Wraz z jego wartością bazową, również obniża wymaganą WSZ dla najlepszego zakończenia „zniszczenia Żniwiarzy”.
Siła zbrojna: 100
WA_HumanReaperCerberus miesiącami przeczesywał napromieniowane szczątki zniszczonej przez załogę Normandii bazy Zbieraczy, poszukując jakichkolwiek przydatnych obiektów. Ludzki proto-Żniwiarz konstruowany przez Zbieraczy został rozbity na kawałki, ale jego niedokończony rdzeń przetrwał. Jego ogniwo mogłoby zasilić pełnowymiarowego Żniwiarza. Po przebadaniu urządzenia Cerberus zmodyfikował je i użył do zasilenia bazy Człowieka Iluzji. Inżynierowie Przymierza uważają, że mogą wykorzystać rdzeń w podobny sposób, żeby zasilić Tygiel.

Joviańska rozprawa

Wymaga: Lewiatan, przeskanowanie planety Isale, Nariph, Mgławica Pylosa
Siła zbrojna: 5
WA_JovianDissertationZ tych danych naukowych wyłania się wniosek dotyczący niezwykle potężnego pola magnetycznego gazowego olbrzyma Isale, które w bardzo złożony sposób oddziałuje na pola księżyców planety. Równania wykorzystane w modelu tych złożonych oddziaływań mogą rzucić nowe światło na zasady działania urządzenia protean. Szybki rzut oka na dane sugeruje, że impuls magnetyczny szczególnego rodzaju mógłby przeniknąć bez przeszkód planetarną magnetosferę, ale szczegółami powinni raczej zająć się fizycy wysokich energii.

Osłona antyradiacyjna

Wymaga: Lewiatan, przeskanowanie planety Sineus, Dirada, Mgławica Pylosa
Siła zbrojna: 25
WA_RadiationShieldingSheathUrządzenie protean powstaje w przestrzeni kosmicznej, dlatego też jego wewnętrzna konstrukcja może być narażona na promieniowanie pobliskich gwiazd. Plan budowy brał pod uwagę standardowe zagrożenia, jednak przy nagłej zmianie warunków w kosmosie promieniowanie mogłoby przeniknąć zwykłe ekrany i napromieniować urządzenie wraz z załogą. Doskonalsze ekrany radiacyjne stosowane na stacjach orbitalnych w okolicach gazowego olbrzyma Sineusa pozwoliłyby tanio zapewnić urządzeniu ochronę przed niemal wszystkimi poziomami emisji energii.

Źródło: http://masseffect.wikia.com/wiki/War_Assets/Crucible
Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.