Leksykon/Gry Cienia: Sekrety Handlarza | Shadow Broker - polski serwis Mass Effect

Leksykon/Gry Cienia: Sekrety Handlarza

< Leksykon

Dodatkowe wpisy z Leksykonu

Yahgowie

Yahgowie to rasa ogromnych drapieżników pochodzących z planety Parnack, którym uzyskanie samoświadomości w żaden sposób nie stępiło gwałtowności natury. Grupa yahgów nie jest w stanie współpracować, dopóki, dzięki zagrywkom społecznym lub brutalnej sile, nie wyłoni spośród siebie lidera. Gdy przywódca ustanowi swoją dominację, byli przeciwnicy służą nowemu panu z całą lojalnością i pełną determinacją. Jest to efekt zachowań grupowych tego gatunku.

Ich osiem oczu to kolejna oznaka ich drapieżnego pochodzenia – wszystkie cztery pary są ukierunkowane na śledzenie i przewidywanie ruchów ofiary. Niezwykłe czułe i wrażliwe na ruch oraz światło oczy uczyniły yahgów mistrzami w odczytywaniu języka ciała, niezależnie od gatunku. Grupy pierwszego kontaktu przysłane przez Radę, ku swemu rozgoryczeniu, szybko odkryły, że okłamanie yahga jest praktycznie niemożliwe.

Gdy Rada odkryła ich istnienie w 2125, yahgowie posiadali technologię rozwiniętą na poziomie Ziemi z XX wieku. Ambasadorzy Rady odnieśli się do yahgów z pozycji równości, jak do przyjaciół i sojuszników, nie okazując podporządkowania, co zostało odebrane jako zaskakujący znak pogardy ze strony nowo przybyłych na Parnack. Yahgowie zaatakowali gdy okazało się, że cudzoziemscy dyplomacie nadal uparcie uważają się za suwerenne istoty zamiast za nowych podwładnych. Obecnie Parnack pozostaje niedostępny na polecenie Rady, która obawia się, że z powodu rozmiarów, agresji i obsesji na punkcie dominacje, yahgowie są słabo predestynowani do integracji w społecznej galaktycznej.

Komentarze i pingowanie są zablokowane.


Komentarze zablokowane.


Powered by WordPress | Designed by: Free MMORPG | Thanks to MMO List, Social Games and Browser Games

© 2010 EA International (Studio and Publishing) Ltd. Mass Effect, Mass Effect logo, BioWare and BioWare logo are trademarks or registered trademarks of EA International (Studio and Publishing) Ltd. in the U.S. and/or other countries. All Rights Reserved. EA and EA logo are trademarks or registered trademarks of Electronic Arts Inc. in the U.S. and/or other countries. All other trademarks are the property of their respective owners.

Serwis należy do kolektywu Gram.pl. Więcej informacji o kolektywie.